Mircea Dan

Layout rulota

7 postări în acest subiect de discuţie despre Layout rulota

Layout rulota

Mircea Dan

Salutare de ceva timp ma tot gandesc la layout-ul perfect de rulota (suntem 4 - 2 adulti si 2 copii inca mici) si pot zice ca l-am gasit intamplator. Din pacate este un model de care nici in vise nu te poti atinge (Kabe Royal 600 TDL E9), asa ca apelez la experienta celor de pe site poate au vazut acest layout la alte modele mai accesibile ca pret. Mi-a placut ca are zona de dormit intr-o parte (cu paturi suspendate pt copii si pat dublu pentru adulti) si partea de zi (loc de luat masa si bucataria) la intrarea in rulota. Unii spun ca toaleta in spate insemna ca traversezi toata rulota pentru o mica nevoie, dar nu poti sa le ai pe toate fix la intrare.

Multumesc 

Dan

rulota.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Metoni Cristian

@Mircea Dan pt noi ( acelasi  nr ...2+2 ) e perfect Weinsberg QDK 500  ( dc vrei un pic mai mare ...QDK 550 )

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Noi suntem 2+3, dar unul doarme afara in cort, lay-out ideal l-am găsit 8n Knaus 580 QS.
Aceea propusă de tine are zonele de dormit în aceiași parte, nu ne place așa, noi am ales 580 QS și pentru ca are ușa de intrare in partea noastră și nu a copiilor.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Mihai

Subscriu pt Weinsberg 500 QDK. in alegerea mea un punct esential pe lista de "must have" l-a avut intimitatea necesara adultilor pe care am gasit-o la acest model. In finala ajunsese si un model de la Adria insa avea wc langa paturile copiilor si am decis Weinsberg.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea Dan
La 8/24/2021 la 13:44, Metoni Cristian a scris:

@Mircea Dan pt noi ( acelasi  nr ...2+2 ) e perfect Weinsberg QDK 500  ( dc vrei un pic mai mare ...QDK 550 )

Doar 550 QDK are dus separat. 500 QDK nu are. Plus ca paturile adultilor sunt in cealalta parte (la intrare), fata de cele ale copiilor, dar cred ca e un aspect ce timpul il va rezolva caci copii vor creste si vor invata sa doarma singuri (fara ca parintii sa fie langa ei). 550UK desi are paturile apropiate, nu are dus, si cred ca aleg un dus separat. 

Am mai vazut si un model de la Hobby 545 KMF care ca are acelasi layout ca 550 QDK si Knaus 580 QS. Ramane acum de analizat dotarile si bugetul.

Multumesc mult

545 KMF.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Metoni Cristian

@Mircea Dan 500 si 550 Qdk au acelasi tip de grup sanitar ( cu dus separat ); singura diferenta intre cele 2 modele este ca 550 are blatul bucatariei mai mare si o  mica noptiera langa patul mare;

pt noi exact asta vroiam , patul mare in partea opusa , pt o minima intimitate;

Bafta.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.