Raul G

Autorulota cu cort pneumatic

2 postări în acest subiect de discuţie despre Autorulota cu cort pneumatic

Autorulota cu cort pneumatic

Raul G

Din panorama autorulotelor lipsea una aerodinamică, dar cu spaziu de dormit pentru o familie numeroasă.

Se știe ca cele cu mansardă au probleme la capitolul aerodinamica (am avut unul și după nici un an l-am vândut, cunosc bine problema), dar oferă spaziu de dormit suficient unei familii. Cei de la Buernster au venit cu ideea unui mansardat fără mansarda fixă, având în locul ei un cort pneumatic ce se ridica electric în 90 de secunde. Soluția à fost prezentată acum câțiva ani de cei de la Hymer, grupul din care face parte și Buernster, iar acum à ajuns pe piață.

https://www.newscamp.it/burstner-brevetta-il-camper-mansardato-gonfiabile/

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Cristian Bednar

Misto ideea. Personal mi-ar fi frica de imbinari in timp si partea gonflabila ca durabilitate,  insa practica. Cele cu patul suspendat deasupra zonei de luat masa mi se par cele mai protejate de intemperii, insa poate usor-usor vor adopta si europenii slide out-urile care sunt prezente prin USA sau Australia. Nasul meu a avut o astfel de jucarie, cobora patul copiilor de deasupra locului de luat masa si a fost foarte incantat. Si copii, maxim de incantati ca dorm “ la etaj”. Probabil in viata asta voi avea si eu un camper, dar nu acum.

Zi insorita sa aveti

 

Cristian B.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.