Alin Opran

Placaj plop furniruit 18mm pentru conversii autorulota/camper

5 postări în acest subiect de discuţie despre Placaj plop furniruit 18mm pentru conversii autorulota/camper

Placaj plop furniruit 18mm pentru conversii autorulota/camper

Alin Opran

:salutari:

 

Asa cum am postat in rubrica potrivita, am inceput conversia celui de-al 3-lea camper, de data aceasta in Romania :default_big_grin:

 

Nu am inceput lucrarea efectiva pana nu am achizitionat toate materialele si aparatura necesara dar ... m-am lovit de lipsa placajului specific pentru realizarea compartimentarii interioare si a mobilierului. Am cautat timp de 2 luni si nu am gasit ceea ce trebuie asa ca am decis sa fac un import din Irlanda, acolo unde se fabrica placaj cu destinatie dedicata conversiilor si pe care l-am folosit in toate lucrarile mele.

 

Daca tot imi trebuiau 7 placi, am cerut si primit un pret bun pentru 50 placi si iata ca am finalizat primul import.

 

Pentru cei care doresc sa isi execute camper/autorulota la standard de calitate de fabrica, placile sunt exact de ceea ce este nevoie.

Are dimensiunea de 2440 x 1220 mm, grosime de 18mm (majoritatea accesoriilor se fabrica pe 18mm), are 11 straturi de plop iar fetele sunt din furnir de mesteacan, doar 30kg per placa, cca 10kg per mp. Totul lacuit cu lac rezistent uv.

 

Pretul per placa pentru membrii forumului este de 125 euro/placa. Se poate vedea, mangaia si cumpara de la locatia mea de la Letca Noua :salutare!:

WhatsApp Image 2021-05-24 at 10.12.27.jpeg

WhatsApp Image 2021-05-24 at 10.12.26.jpeg

WhatsApp Image 2021-05-24 at 10.12.27 (3).jpeg

WhatsApp Image 2021-05-24 at 10.12.27 (2).jpeg

20190601_150221.jpg.a2b44af10db356c3eb032a957a4e20c5.jpg

IMG_20190506_174441.thumb.jpg.9be3845ede185da7e4fb054868c96a7a.jpg

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Florin Smolnicki

@Alin Opran 

Știu că sunt off topic. Îmi cer scuze. 

Unde găsesc placaj pentru interiorul rulotei, de 3 mm. 

Pe unde am întrebat mi-au spus că au de 4 mm cel mai subțire. Aș pune de 3 mm, nu de 4. Nu știu unde găsesc așa ceva.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Alin Opran
în urmă cu 4 ore, Florin Smolnicki a scris:

Unde găsesc placaj pentru interiorul rulotei, de 3 mm

 

Nu imi este clar daca ai nevoie de placaj simplu sau cu fata decorata sau furniruita. Daca este simplu, informatia oferita de @Cosmin B este potrivita.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Smolnicki

@Cosmin B Bună ziua!

 

Cosmin, văd că ești și tu din Suceava, ca și mine.

Mă poți suna, te rog?

Mobilul meu: 0749 233 299.

 

PS. Am sunat la Holver și nu au placajul respectiv pe stoc.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.