Marian Enache

Vacanta in Lefkada GRECIA | 21.06.2014 - 5.07.2014

2 postări în acest subiect de discuţie despre Vacanta in Lefkada GRECIA | 21.06.2014 - 5.07.2014

Vacanta in Lefkada GRECIA | 21.06.2014 - 5.07.2014

Marian Enache

Buna Ziua d-nelor si  d-lor forumisti,

Am terminat  planificarea (cu documentare foarte amanuntita) unei vacante familiare (suntem 2 pers), ptr care fac fac un apel,   in vederea unui  parteneriat ptr petrecerea unor zile de vacanta in comun, serios si prietenesc .

Perioada 21 06 -5 07 2014 datele sunt fixe functie de aprobarile de concediu (facute si  dupa prognoza vremii adica 10 zile de soare fara nori).

Locatia LEFKADA -DESIMI GRECIA-Distanta Brasov-Desimi prox 1385 km dus +180 km insula +1385 km intors =4 335km

Campare Camping Desimi Beach 23 eur/noapte ( all inclus ptr 2 pers) www, campingdesimi.com +facebouk

              Camping Santa Maura 21 eur /noapte ( all inclusptr 2 pers ) www.campingsantamaura.com +facebook

NOTA -se viziteaza in prima faza ambele campinguri, apoi se face alegerea finala (sunt aproape aprox 5 km).

Traseul Brasov-Bucuresti-Ruse-Sofia-Salonic-New Lefkada-Desimi, sosirea de preferat 10-12 am (pauza peste noapte pe traseu off camping).

Ptr alimentare exista un LIDL la intrarea in New Lefkada, iar ptr combustibil se face plin pe traseu Bulgaria vama +continent inainte de insula.

In continuare va astept cu placere  in aceasta posibila  echipa in cazul in care va intereseaza un astfel de sejur.

Insula este foarte frumoasa si foarte laudata (din acest punct de vedere, ) iar ptr distractie exista coasta de EST si ptr liniste si salbaticie coasta de VEST.

Grecia este o tara de care te atasezi vrand, nevrand, avand un specific care oricand te face sa o revizitezi (apa , soare , relief salbatic, vegetatie, muzica mancare, traditie culturala, optitalitate).

Personal am aproape 10 ani de concedii in Grecia (fie iunie fie august) si 2 ani experienta de mers cu  rulota.

Dotarea RV-ului  nostru permite si campare off camping, dar fiind doar 2 persoane doritoare de miscare nu am solutie dpdv al securitatii camparii.

Daca suntem mai multe echipaje, personal agreez cu mare interes varianta camparii off  -desi trebuie cautata aceasta solutie loco.

Astept mesaje de la orice forumist /rulotist si mai mult ca sigur familist  interesat ptr propunerea noastra.

Sa auzim numai de bine!

Fam Cristina si Marian Enache

Brasov

mobil  0740 390 147

marianenache21@yahoo.com

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Adi Enache

As dori, daca ati ajuns in camping Desimi, sa ne spuneti ceva impresii. Intentionez sa ajung si eu in zona prin iunie-iulie.

As dori sa stiu cum e plaja (pietre, nisip), locuri de capare cu umbra etc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.