NRLaurentiu

Pentru pescarii inraiti: Crawler Off Road 2021

5 postări în acest subiect de discuţie despre Pentru pescarii inraiti: Crawler Off Road 2021

Pentru pescarii inraiti: Crawler Off Road 2021

NRLaurentiu

Canalul german specializat pe activitati outdoor a prezentat in aceasta saptamana cea mai tare rulota off-road! La propriu! In totalitate din aluminiu si fara nici un fel de izolatie! Pagina producatorului este aici.

Iat-o:

Clipboard01.jpg.77f2152cbc59f4ef07c783a2fc56ca5d.jpg

Costul ei e ceva mai piperat si incepe de la vreo 30.ooo Euro si se opreste la peste 55.ooo Euro in functie de dotari. Gemenele nu sunt incluse in pret! :)

In ciuda pretului, aceasta rulota e ca sarea in bucate pentru un pescar avid de locuri cat mai salbatice!

• Like 3

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

G.Janos

Foarte frumos @NRLaurentiu . Pacat ca pretul este mult prea mare ca puterea de cumparare a unora. :default_109:

• Like 1

Link către postare
Cosmin B

Gemenele cred ca sunt bunicute deja :) Pescarii prefera patul intins langa undite, apoi cortul si barca. Asa ceva nici gand.

• Like 1

Link către postare
Sorin  Leitoiu
La 3/25/2021 la 14:14, NRLaurentiu a scris:

Canalul german specializat pe activitati outdoor a prezentat in aceasta saptamana cea mai tare rulota off-road! La propriu! In totalitate din aluminiu si fara nici un fel de izolatie! Pagina producatorului este aici.

Iat-o:

Clipboard01.jpg.77f2152cbc59f4ef07c783a2fc56ca5d.jpg

Costul ei e ceva mai piperat si incepe de la vreo 30.ooo Euro si se opreste la peste 55.ooo Euro in functie de dotari. Gemenele nu sunt incluse in pret! :)

In ciuda pretului, aceasta rulota e ca sarea in bucate pentru un pescar avid de locuri cat mai salbatice!

Cat as fi eu de inrait , pretul ma doboara, DAR la 10000eur as putea lua o barca cu cabina si spun sigur ca pescuitul ar fi mult mai palpitant.Barca am dar fara cabina  si stiu ce spun :salutare!:

• Upvote 1

Link către postare
Cristian A

La 45-50 mii de euro cumperi ceva adevărat.

• Like 3

Link către postare

XGO Camping - peste 20.000 de repere pentru rulotisti, disponibile din stoc sau la comanda.
NOU !
- Acum gasiti la noi si corturi auto. Pot fi montate pe orice tip de autoturism, inclusiv Dacia Logan si Sandero - www.xgocamping.ro
- Vreti o autorulota noua la cel mai bun raport pret/calitate? www.xgoautorulote.ro

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

• Conţinut similar

• Stefan Robert
      de Stefan Robert
      Buna ziua grup,  
      Ma numesc Robert si sunt membru acestui forum de doi ani de zile. Din pacate nici pana acum n am experimentat viata de rulotist cu toate ca imi doresc acest lucru. Eu si prietena mea ne am decis sa ne luam o rulota in aceasta toamna pentru a locui in ea timp de 2-3 luni pe an continuu. O saptamana acolo, alta saptamana dincolo si tot asa. Detin o Dacia Duster 4x4 1.5dci, deci mma 1500 iar mai mult de jumatatea timpului vrem offcamping. Rulota o sa fie in bugetul de 10.000 +/- deoarece vrem sa fie cat mai izolata, preferat cu panouri si neaparat doua zone de dormit pentru a avea cat de cat spatiu in ea de odihna si de lucrat. Un exemplu de compartimentare ar fii weinsberg 450fu Astept sfaturile voastre, cum va descurcati pe o perioada mai mare de timp, ce marca de rulota sa aleg, ce ar trebui sa am in vedere etc.. Am nevoie de ajutor deoarece sunt nou in domeniu si plus o sa plecam cu saptamanile prin tara.  Va multumesc anticipat. 
    • Ionut C.
      de Ionut C.
      Va prezint o rulota ca noua, foarte bine accesorizata si imbunatatita. Dupa cateva iesiri, proprietarul si-a dat seama ca i se potriveste mai bine o autorulota, pe care a si achizitionat-o.

WEINSBERG 500FDK

MMA1450 kg
      An fabricatie 2019, achizitionata noua in 29.04.2020.

Dotari standard:

- 6 locuri de dormit
      - 3 trape cu plase insecte si parasolar
      - frigider cu 3 surse (12V, 220V si gaz)
      - incalzire Truma + sistem recirculare TrumaVent 12v
      - chiuveta mare bucatarie cu aragaz cu 3 ochiuri
      - baie: toaleta Dometic (rezervor mare 20L acces golire ext.)
      - trapa aerisire si dus cu perdea
      - chiuveta baie in zona dormitor cu 2 dulapuri mari
      - sistem iluminat integral led 12V
      - masa 4 persoane (se transfoma in pat 2 persoane)
      - pat matrimonial 150x200cm
      - 2 paturi suprapuse 80x190cm
      - Plasa insecte usa acces

Dotari suplimentare (in valoare de peste 6500 euro)
      instalate la Corda Campers :

- mover Truma GO2 cu telecomanda
      - SmartTV CARBEST 12V FullHD diagonala 55 cm, brat TV extensibil, cu rotire 180º
      - Boiler Truma 10 litri pe gaz si electric
      - Rezervor apa 140 litri
      - Sistem monitorizare nivel apa
      - Panou solar 275W, baterie Gel Victron deep cycle 165 Ah, regulator Victron SmartSolar 100/20Ah, BMV Solar monitorizare sistem solar conectare prin Bluetooth
      - Usa de acces in spatiul de depozitare sub pat
      - Sistem protectie : gaz, fum, CO², narcotice
      - Sistem antifurt la usa: FIAMMA Security
      - Cupla remorcare KNOTT cu stabilizator si sarcina maxima 2 tone;
      - roata de sprijin cu cantar
      - 6 prize USB 12V la interior ;
      - Cupla externa gaz
      - Cupla dus extern cu apa calda
      - Cupla externa alimentare cu apa, prevazuta cu regulator de presiune (te conectezi in camping si ai apa cu presiune in instalatie, fara a fi necesar sa folosesti pompa rulotei sau apa din bazine)
      - 2 mufe externe: TV si HDMI
      - 3 prize externe 230V
      - 2 prize externe 12 V
      - Husa de protectie pe cupla de remorcare
      - 4 talpi la picioarele de calare
      - Marchiza + pereti laterali Fiamma (se transforma rapid in cort)

Pret: 17.300 EUR + TVA
      Vizionare si prezentare detaliata la Corda Campers
      Detalii la 0722.577.775 sau 0785.226.373

• Toma Roger
      de Toma Roger
      Vand frigider cu compresor, avand un volum de 93litri inaltime 84cm, latime 47cm si adancime 44cm, frigiderul are alimentare 12/24v cc, cc, 45w, 1, 5-3A/12v, 0, 5-1, 5A/24v. Acest frigider poate fi utilizat pe: rulote, autorulote, campere, pavilioane apicole, barci, cabane etc.

• Anghelescu Anton
      de Anghelescu Anton
      Cumpar cotrt mic-marchiza pt rulota, lungimea pe sina 230-250cm nou sau putin folosit cu garantia ca nu ploua in el.
    • Macsim
      de Macsim
      Salutare dragi colegi!
      Dupa 2 saptamani cu rulota in Bulgaria, incepi sa vezi tot mai multe probleme. Rulota in cauza Fleetwood Garland 165/5 din 1994. Dupa ce am tot cautat o alta rulota am ajuns la concluzia urmatoare...e mult mai interesant si satisfacator sa o reconditionez pe cea existenta. Si daca e reconditionare, am ajuns si la gandurile alea "erotice" cu upgrade-uri.
      1. Datorita varstei si a unor reparatii prost facute, au aparut infiltratii+ probleme la baie si dus...alte infiltratii. Concluzia: scot tot afara, schimbarea podelei si refacuti peretii. Intrebare ...termoizolatie tot din polistiren sau (ma incanta) spuma poliuretanica de densitate mare? Pentru spuma am un colaboraror care face asa ceva la constructii rezidebtiale.
      2. Tavanul as vrea sa il fac ceva mai gros...iarna sa pot pastra mai bine caldura.
      3. Puntea care o am acum e BPW...nu mai gasesc piese si e cea cu torsiune sau suspensia in punte...ma gandesc sa o schimb cu o punte noua de la Knot.
      4. Vreau sa trag toate instalatiile in interior. Si vreau 2 rezervoare de apa in interior...minim 30L bucata. Ma gandesc sa pun unul pe fata si unul pe spate ca sa pastrez echilibrul.ma gandesc si la un rezervor pentru ape gri cu golire exterioara...toate astea pentru a prevenii inghetul la iesirile pe timp rece.
      5. Incalzire. Pastrez boilerul Carver pe gaz si electric. La soba voi renunta in favoarea unui Webasto air top(nu variantele de pe Aliexpress ci unul nou si original). Voi incalzii si portbagajul pentru ca acolo va sta butelia de gaz si nu vreau surprize.
      6. Partea frontala si spatele reconditionate si intarite cu fibra de sticla, apoi termoizolat tot.
      7.Instalatiile de apa as vrea sa le fac noi. Ma gandesc sa folosesc tevi Rehau si totul facut pe fitinguri prin presara(presa hidraulica).
      8. Instalatiile electrice vor fi refacute complet la standardele de azi.
      In linii mari cam asta ar fi...ma mai gandesc si la o incalzire in pardoseala...dar nu ma incanta solutia electrica. Mobila o pastrez si o reconditionez. Rulota are acum 2 baterii de cate 90 Amperi. 
      Proiectul va demara la jumatatea lunii Octombrie si voi posta aici poze si filmari. 
      Pana atunci va rog pe voi sa veniti cu idei, complectari, sfaturi. 
      Buget: incep de la 5000€ si daca e cazul suplimentez...da sa nu ma afle sefa...:-))))
  • Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.