Viorel C.

Alta rulota a viitorului

4 postări în acest subiect de discuţie despre Alta rulota a viitorului

Alta rulota a viitorului

Viorel C.

Un designer britanic,   Robert Williams, a conceput un proiect pentru o rulota cu un design futurist si cateva caracteristici aerodinamice ce pot aduce eficienta in rezolvarea economiei de combustibil.

Aceasta rulota , botezata ForFreedom si realizata de o dimensiune compacta, se pare ca este usor de manevrat si totodata, usor de conectat la masina.

Dimensiunea nu pare atat de mare, dar se pare ca interiorul este destul de spatios, pentru adaptarea oricaruia la un astfel de stil de viata rulotistic.

Construita cu pereti din fibra de sticla cu izolatie tip sandwich si prevazuta cu panouri solare, rulota dispune de un mobilier care nu cred ca i se pot face reprosuri, iar dotarile interioare sunt calculate de asa natura incat sa satisfaca pe oricine pentru o adevarata relaxare in vacanta, dar mai ales in natura.

Ce o face deosebita fata de celelalte rulote, este faptul ca aceasta rulota se poate plia/deschide, astfel aparand posibilitatea vizualizari directe a peisajului din zona camparii.

Am cautat sa gasesc un pret al acestui model de rulota, dar nu am gasit.

Fiind un concept, nu cred ca va ramane asa si i se vor mai aduce cateva detalii, urmand faza de finalizare totala.

 

Sursa

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Ovidiu Cica

Masina aia de sub trebuie sa fie foarte puternica, altfel raportul marime/greutate va penaliza serios marsul!

Poate copiii nostrii vor avea parte de asa ceva!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu Cica

Parca ma si vad taindu-mi rulota in diagonala pt o vedere panoramica! biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.