Mircea Dan

Salve

5 postări în acest subiect de discuţie despre Salve

Salve

Mircea Dan

Ma numesc Mircea Dan din Bucuresti si sunt un iubitor de rulote. Anul trecut am avut prima experienta cu rulota cu sotia si cu 2 fetite si ne-a placut foarte mult. Bineinteles ca ne-a batut gandul sa ne luam una, insa am hotarat sa mai mergem pe inchiriat o perioada pana vedem cu ce se mananca acest hobby foarte frumos. Am citit cateva topicuri de pe forum si am vazut ca fiecare are asteptari diferite de la o rulota.

Pentru mine, dintre punctele obligatorii as mentiona: pat dublu sau francez, baie cu cabina de dus, lavoar si toaleta, frigider mare (am vazut unele modele cu frigider de 130 litri tip turn), rezervor de apa cat mai cuprinzator (am vazut ca se pot monta boilere suplimentare pe gaz), plase antiinsecte la geamuri si rulouri opace (e bine vara la ora 6 sa nu-ti bata soarele in ochi si sa te trezeasca). 

Desi nu o vad ca obligatorie ci mai mult ca "ar fi bine sa fie" , un cuptor pe gaz ar face o oarecare diferenta (am vazut ca modelele britanice au asa ceva). Probabil ca in timp, dupa mai multe inchirieri o sa-mi dau seama ce anume intra pe lista obligatorie si ce anume poate ramane in afara ei. Evident ca nu toate pot intra pe lista obligatorie caci nu cred ca exista o asemenea rulota sau daca exista costa foarte foarte mult.

Cum spuneam, imi place sa ma uit la diverse modele, insa achizitia uneia o las pe mai tarziu cand o sa stiu exact ce anume imi doresc. 

Pana atunci o sa inchiriez si o sa ma bucur de natura.

Toate bune tuturor!

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Raul G

Salutare și bine ai venit printre noi

Distribuie această postare


Link către postare
Ciprian Mirescu

:default_bun_venit: @Mircea Dan !

Sunt convis ca te va prinde repede "microbul" si in curand iti vei cauta sa cumperi una. 

:salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Metoni Cristian

:default_bun_venit:

Poti gasi o rulota dotata bine de la inceput  si sa pui suplimentar si tot ce-ti este util.... depinde cat te afecteaza 'microbul':default_big_grin:;

 e boala grea ....:default_doh:

Distribuie această postare


Link către postare
Bogdan C.

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.