Vizitator

Tantava , 13/14/15iunie

4 postări în acest subiect de discuţie despre Tantava , 13/14/15iunie

Tantava , 13/14/15iunie

Vizitator

Pentru week-end_ul de dupa Rusalii va astept la padurea de la Tantava .

Sper ca vremea sa fie buna si sa se opreasca ploaia asta care pana acum ne-a cam dat peste cap planurile.

Toti cei care sunt interesati de aceasta iesire sunt asteptati sa isi anunte prezenta.

Locatia si traseul de urmat pana acolo sunt trecute pe forum , inclusiv coordonatele GPS.

Cei care mai au nevoie de indicatii suplimentare nu au decat sa ma sune pe numarul din semnatura.

Cu speranta unor zile insorite va astept acolo  sn

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator

Am spus ca daca vremea ne permite. Si asa pana acum am anulat de vreo 3ori iesirea la padure.

Nu vreau nici eu sa facem off-road adventure trial , asa ca numai si numai daca starea vremii se imbunatateste vom pleca de acasa.

Acolo in padurea aia am stat pana s-a umplut drumul de apa si dupa aia am chemat tractorul sa ma scoata. Sa ma scoata pe mine cu baraca mea , ca mai inainte eu scosesem masina si rulota lui Doru, iar cand a fost sa ies si eu cu rulota m-am afundat in noroi aproape pana la punti.

Asta e !  A fost greseala noastra ca nu am plecat cat mai devreme de acolo . Am asteptat sa stea ploaia si sa ni se usuce cat de cat corturile, dar din pacate ploua din ce in ce mai serios. Chiar si asa cu corturile ude , trebuia sa iesim dis de dimineata nu sa stam pana la 5P.M. Invatare de minte !  ptg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Aseara am vorbit cu Lulu si mi-a spus ca au adus piteris in capatul drumului din padure.

Dat fiind faptul ca si acolo a plouat destul de abundent in ultima vreme deocamdata nu se poate intra cu utilajul sa imprastie pietrisul prin padure.

Asadar asteptam ca saptamana asta sa avem 2-3zile insorite ca sa se zvante putin locul .

Toti cei care si-au anuntat intentia de a dona bani pentru amenajare sunt asteptati in primul rand sa vada locatia , sa ne cunoastem mai bine si sa se convinga ca acolo se misca lucrurile. Vreau ca totul sa fie transparent.

In alta ordine de idei , am gasit ceva materiale ca sa refacem WC-ul din padure , asa ca daca vremea o sa fie OK in week-end o sa trebuiasca sa ne mobilizam putin sa facem cateva amenajari : WC-ul , bariera , "coafat" coroanele pomilor , cel mai probabil si cosita iarba

Pentru moment s-au mai strans ceva bani , cei care au participat fiind Andrei Alcea(iar) si colegul Achim.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator

Iti multumesc pentru sustinere  nay

Ce-i drept , copii sunt imprevizibili , dar sa nu fim cu ochii pe drobul de sare de pe soba.

Acu' si astia ai tai nu s-or imbolnavi in fiecare week-end.

Va astept cu mare placere  wcm

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.