Bilti

Perdea de dus in rulota

5 postări în acest subiect de discuţie despre Perdea de dus in rulota

Perdea de dus in rulota

Bilti

Majoritatea europenelor nu au dus dar au cadita. Am gasit o sina flexibila convenabila ca si pret pe Aliexpress (o gasiti si la Dedeman dar de 3 ori mai scumpa). Ce parere aveti de solutie? Ma gandesc sa cumpar modelul cu prindere in tavan si sa fac o suprapunere in dreptul chiuvetei pe unde sa bag furtunul de sus. mai trebuie o simpla si gata.

Voi ce solutii folositi?

 

https://www.aliexpress.com/item/4000639582810.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.62d42e0esUe6WT

 

 

  

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Radu Ghita

Eu nu sunt adeptul dusului in rulota. Decat daca ai cabina perfect etansa, hidroizolata si cu ventilatie care sa scoata vaporii afara!

Altfel, acestia condenseaza pe mobilier, pereti, saltele, paturi. Si nu e bine deloc pentru microclimat. Si nici pentru durata de viata a rulotei!

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Am cabina de duș separată, închisă etanș separată de restul băii.....folosită de 2 ori sa facem duș la fiul cel mai mic.
Depinde ce faci cu rulota și unde mergi, în off-camping e bun un dus, dar de unde apa, unde arunci apa?
In camping nu ii vad rostul dusului în rulotă.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Salutare @Bilti 

 Noi folosim duș exterior timp de vară. 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin B

Bine pentru scenariile clasice de vacanta poate nu are sens, desi imi pot imagina o sursa de apa in apropiere in off-road care sa faciliteze dusuirea si un eventual sapun ecologic. Ce nu fac domnii pentru fericirea doamneleor (deci si a lor).

Eu am apreciat dusul pentru alte scenarii de utilizare a casutei pe roti, calatorii in alte scopuri cu intalniri la care trebuie sa te prezinti proaspat. De doua ori pe zi poate.

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.