Ionut C.

Carado A464

1 postare în acest subiect de discuţie despre Carado A464

Carado A464

Ionut C.

Autorulota marca Carado A464, produsa de grupul german Hymer, pe platforma Fiat Ducato 2.3 Multijet 131 CP (cip tunning de 160 CP la AUTOITALIA).
- An fabricatie 2014, rulaj 168.000 km.
- Euro 5 cu filtru de particule (DPF)
- Aer Conditionat in bord,
- Pilot automat
- Geamuri electrice, oglinzi actionate si incalzite electric
- Distributie schimbata la 150.000 km, ultima revizie efectuata la 163.000 km cu toate consumabilele schimbate, inclusiv discuri si placute fata.
- Radiator de AC schimbat 2018.
- Numar de locuri omologate: 6 in mers si 6 de dormit, cu centuri de siguranta pentru fiecare loc.
- Inmatriculata pe societate comerciala, se emite factura cu TVA.

Dotari de baza:
- Scara cu actionare electrica pentru acces facil in rulota.
- Incalzire interioara si apa calda prin Truma C6 Combi cu termostat de ambient functioneaza pe gaz .
- Bazin apa proaspata 100 l si bazin apa uzata 110 L
- Frigider mare 140 l cu congelator separat 23 l (cu usi separate) complet automatizat, face singur trecerea intre sursele de alimentare (230V de la retea, 12V in timpul mersului, ori gaz lichefiat) .
- Aragaz cu 3 ochiuri, cuptor cu grill (pe gaz)
- Baie cu toaleta cu golire exterioara si cabina de dus separate, cu usa despartitoare .
- Doua paturi mari in fata si in spate ( 1, 6/1, 9 latime m pe 2, 1m lungime si un pat care se formeaza prin plierea canapelelor si a mesei din mijloc 1, 3x1, 9 m ( copii )
- Ferestre cu plase de tantari si parasolare .
- Trei trape Heki cu plase de tantari (una mare si doua mai mici deasupra fiecarui loc de dormit .
- Portbagaj imens in partea din spate cu acces pe ambele parti.
- Compartiment exterior pentru 2 butelii de GPL mari, incalzit pe timp de iarna .

Dotari suplimentare:
- Sistem AC Webasto 2400 comanda touchscreen si telecomanda (fabricatie 2020)
- Sistem de suspensie pneumatic pe axa spate, cu reglaj independent pe fiecare parte (fabricatie 2020)
- Marchiza Thule omnistore 5m, actionata electric, plus intinzator, iluminata cu led pe toata lungimea, (fabricatie 2020)
- LED TV 12 V, antena automata de satelit marca Megasat Campingman (receptioneaza toate programele chiar si in timpul mersului), receiver Focus Sat + card
- Priza externa pentru dus cu apa calda / rece - cupla rapida, reglabila, comutator on / off si cheie
- Suport de biciclete Fiamma ( pentru 4 biciclete ) in partea din spate.
- Complet autonoma energetic: acumulatori gel de 2 x 100 Ah, panouri fotovoltaice monocristaline: 2 x 100 W, regulator MPPT 30 A, cu afiasj si comanda de la distanta, invertor 12V/230V.
- Camera de mers inapoi + monitor LCD, multiple prize USB pentru incarcare dispozitive.
- Iluminat interior si exterior full LED .

Toate dotarile functioneaza absolut perfect. Se ofera proba si instructaj la vanzare.
Poate fi vizionata si testata la CORDA CAMPERS - 0785226373
Pret informativ 34.500 EUR + TVA, negociabil la fata locului.

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri


  • Conţinut similar

    • Damian Bogdan
      de Damian Bogdan
      Din pacate nu am apucat sa ma bucur de ea si imi doresc sa gasesc pe cineva care sa o faca...
       
      Hymer Nova, an 2005, inmatriculata în România, proprietar în acte.
      Echipare ptr offcamping!!
      Panou solar și baterie de 100A
      Cupla rapida de gaz ptr exterior
      Priza exterioara 220v
      Mufa tv externa, ptr cort.
      Mufa rapida externa ptr conectare la rețeau de apa sau bazin suplimentar + mufa si pompa apa externa si pompa apa exterior noua
      Bazin de apa curata la interior cu umplere din exterior BOILER apa calda pe GAZ si curent 220v Roata de rezerva noua, de tip C pe 14 și anvelope ca noi, jante de aliaj Cupla antibalans ca noua.
      Talpi pentru picioarele de calare, noi, nu am apucat sa le montez.
      Cuptor pe gaz si curent 220v
      Frigider mare cu congelator separat.
      Soba Truma cu Trumavent la 12v si încălzire Ultraheat la curent Aragaz și chiuveta.
      Iluminat 12v ambiental cu schimbarea culorilor Trapa mare funcțională, fără fisuri sau alte probleme Trapa în zona patului matrimonial Trapa în baie, cadita dus Geamurile sunt ca noi, plasele de insecte și parasolarele sunt prezente și funcționale.
      Mochete originale foarte curate, ca noi.
      Multiple spații de depozitare, usa de vizitare din exterior ptr spatiul de sub patul matrimonial.
      Vine echipata cu bidon de apa curata suplimentar ptr alimentare din exterior, bazin de ape uzate Rulota se prezintă într-o stare de excepție, foarte spațioasă.
      Tapiteria pentru banchetele din fata este noua, refacuta integral.
       
      Pret: 8000 Eur, usor negociabil.
       



















    • Damian Bogdan
      de Damian Bogdan
      Salutare,
      Am o rulota Hymer Nova cu bazin de apa in interior.
      Pe rulota am "un ansamblu" pentru alimentat bazinul cu apa si nu imi dau seama ce fel de pompa imi trebuie sau cum pot alimenta bazinul interior cu apa.
      Va multumesc anticipat pentru sfaturi.
      Bogdan


    • Ovidiu-Betty
      de Ovidiu-Betty
      Nu am să scriu prea multe, doar faptul că a fost achiziționată personal direct din Olanda și că se prezintă impecabil, cu toate că e din 1998.
      Dotări:, Trumatic C, panou solar, suspensie pneumatică, cruise control, cutie semiautomată, suport moped, VID-20200829-WA0016.mp4VID-20200829-WA0016.mp4VID-20200829-WA0016.mp4și super întreținută interior și exterior, exact așa cum îmi place mie, toate pe șasiu de Ducato 2, 8. 
      Las fotografiile să vorbească de la sine. 
      Cu interiorul.... va urma. 
       















    • Mirel Vicaru
      de Mirel Vicaru
      Incepand de la sfarsitul anului trecut sunt posesorul unei rulote Hymer Eriba Troll din 1981. Inca nu am folosit-o insa intentionez sa merg in concediu cu familia anul acesta in Moldova la manastiri si apoi la mare, in Vama Veche sau 2 Mai.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.