Salceanu Flavius

Primele cuvinte despre mine

7 postări în acest subiect de discuţie despre Primele cuvinte despre mine

Primele cuvinte despre mine

Salceanu Flavius

Bine v-am gasit !

 

Numele meu este Flavius Salceanu si am ajuns pe forumul acesta din dorinta de a cunoaste mai multa informatie specifica campingului si a autorulotelor, dar si dintr-o nevoie de apartenenta la o astfel de comunitate.

Sunt din Timisoara si lucrez in sectorul IT, iar de cand cu pandemia mi-a venit ideea de a mai lucra si din natura. Am incercat initial cu cortul prin imprejurimi dar si la altitudini mai mari, si am ajuns la concluzia ca imi trebuie o autorulota, in special pentru protectie la intemperii si WC inauntru, iar mai apoi din nevoia de curent electric.

Pana nu demult, nu eram chiar obisnuit cu iesiri in natura, dar acum, probabil odata cu varsta, am inceput sa caut colturi de rai, sa fac fotografii si sa ma bucur de natura.

Prioritatea  a fost sa pot sa merg cu atelajul meu in conditii normale, dar cu o dinamica usor sportiva, sa fie oarecum stealth, sa fie ieftina la achizitie si sa nu necesite prea multe investitii. Prin urmare mi-am cumparat o ambulanta pe care urmeaza ca o convertesc intr-o autorulota, iar mai multe specificatii vor fi prezentate in sectiunea dedicata atelajului.

Cu toate ca specializarea mea nu este neaparat una tehnica, personal imi plac masinile, imi place sa aibe cat mai multe si mai interesante dotari,  sa mai bricolez cate ceva, iar o ambulanta facuta dintr-un Volvo S80, cel putin pentru moment mi s-a parut ca-mi vine manusa.

 

Ne mai auzim :)

 

Va multumesc pentru primire si gazduire,

 

Numai de bine,

Flaf

 

exterior fata.PNG

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare

Raul G

Salutare și bine ai venit printre noi

Distribuie această postare


Link către postare
Sionut

Salutare si bine ai venit . Original proiectul tau cu conversia ambulantei :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Salutare, bun venit alături de noi @Salceanu Flavius și mult suces !:OK:

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Sorin  Leitoiu

@Salceanu Flavius:noroc::default_bun_venit:!

Succes la transformarea masinii ! Trebuie sa recunosc ca nu ma asteptam la o ambulanta, n-ai gasit una mai mare ?????:OK:

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.