Cristina Petrutiu

Cumpar rulota 3-4 persoane

2 postări în acest subiect de discuţie despre Cumpar rulota 3-4 persoane

Cumpar rulota 3-4 persoane

Cristina Petrutiu

Buna seara! 

Vrea sa achizitionez o rulota avand un buget aproximativ de 5000 eur. Problema este ca tot studiez si studiez...si pe masura ce citesc si caut mai mult pe atat am capul mai patrat.

Masina este Suzuki S Cross X4, diesel, 2017, trage 1200 kg.

Cerintele mele ar fi:

- loc de dormit pt 3-4 persoane

- mover

- echipata off camping

- toate echipamentele sa fie functionale

- anul fabricatiei sa fie cel mai vechi 2000

 

Rugamintea mea este urmatoarea:

- sa imi recomandati de unde as putea achizitiona rulota. Poate imi recomandati niste dealeri...Am cautat in anunturile de pe forum, dar toate rulotele sunt vandute. Locuiesc in Alba Iulia, poate imi recomanda chiar pe cineva din zona in care sa am incredere.

- rulote europene sau englezesti? Nu am reusit sa imi dau seama spre care sa ma indrept...parerile fiind foarte impartite.

- care ar fi cele mai fiabile marci?

 

Multumesc!!!

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Raul G

Bună, după cum spune vechiul proverb "vara sanie și iarna car" acum nu este momentul, in septembrie în perioada târgurilor de sector mai ales à celui de la Duesseldorf sunt sanse mari sa cumperi ceva bun i frumos din Germania, Olanda, Italia cu acei bani.
Covidel sau nu asa cum au reușit alții se poate merge dupa ea.
Eu personal recomand europeana pentru ca le cunosc, nu am nimic împotriva celor englezești, ba dimpotrivă chiar îmi plac anumite soluții. Ca planta interna 400-410, dacă ai găsii un Fendt 410 sau Knaus 4100 (nu îmi aduc aminte siglele) acelea cu doua dinete ar fi ideal.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Vizitator
      de Vizitator
      Salutare domnilor ! Sunt nou, foarte nou pe acest forum; am ajuns aici in speranta ca voi deveni membru al acestei comunitati. Pe scurt lucrurile stau asa: vrem o rulota si in urma sfaturilor de la oameni mai priceputi am decis sa ne oprim la Rulota LMC Luxus 500 MDK, an 2002, 6 persoane, cu dus.
      Problema majora este ca NU ma pricep deloc, adica absolut deloc dar vrem rulota. Am gasit rolota de mai sus in Negoiesti, Prahova; am nevoie de ajutor din partea cuiva care stie cu ce sa mananca asta; nu am bani de aruncat si nu ma simt norocos sa iau o rulota de 5700 euro la noroc sau dragoste la prima vedere; nu mi permit asta
      Exista cineva care poate veni cu mine sa inspecteze rulota ca si cum ar lua o pt el ? Pot plati deranjul, timpul vostru si cunostintele voastre sunt valoroase si admit asta fara pb.
      As prefera miercuri sau joi, plecarea din Bucuresti dupa ora 10.
      Va multumesc anticipat si sper sa ne vedem prin tara !
      Poate fi cineva atat din Bucuresti-Ploiesti cat si din imprejurimi.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.