Marius Mrz

Bine v-am găsit!

5 postări în acest subiect de discuţie despre Bine v-am găsit!

Bine v-am găsit!

Marius Mrz

Sunt Marius, 45 ani din Bucuresti, căsătorit 2 copii, realtor (consultant și agent de reprezentare imobiliară), posesor Suzuki S Cross 4x4 1.4 benzina 140cp și intenționez să achiziționez o rulotă fabricată după 2000, cu 4 locuri de dormit, compactă (cca 5m), într-un buget de 4000E (+/- 500E).

Poate este atipic, dar scopul principal al achiziției nu este neapărat pentru campare în vacanțe, cât mai ales pentru cazare în condiții decente de confort (duș, wc) în weekenduri la o casa veche de la țară unde nu sunt, , condiții, , , , sau în alt loc idilic pe malul apei dar unde deținem doar terenul sau la munte, unde intenționăm sa luam un alt teren mic, sau offcamping, ocazional la mare în camping (sau off) . Deci ne interesează mai degrabă o varianta accesibila de locuința mobilă în, , apropierea" domiciliului, adică în țară, cu avantajul ca nu trebuie sa construim în diverse locuri case de vacanță. 

Primul pas a fost deja făcut prin instalarea unui cârlig și a cuplei cu 13 pini la o reprezentanță Suzuki din RM Valcea (în București se montează doar OM și costa dublu, adică vreo 3000 lei 😳). 

 

Întrucât nu ma pricep mai deloc la rulote (m am documentat doar pe internet, nu am folosit niciodată vreuna, iar fizic am intrat doar într-un camper din anii 90 care mi a plăcut mult), sunt incantat sa găsesc aici o comunitate de oameni dispuși sa împărtășească din experienta proprie. 

Mulțumesc anticipat pentru sfaturi sau poate chiar pentru oferte în vederea achiziției

 

 

IMG_20200809_091654.jpg

IMG_20200809_091727.jpg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Fejer Antal

Salutare @Marius Mrz si bun venit intregului echipaj ín cea mai mare comunitate a rulotistilor din RO :default_bun_venit:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Marius Mrz
8 minute în urmă, Fejer Antal a scris:

Salutare @Marius Mrz si bun venit intregului echipaj ín cea mai mare comunitate a rulotistilor din RO :default_bun_venit:

Mulțumesc

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Bun venit alături de noi @Marius Mrz și mult succes! :salutare!:

:default_bun_venit:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.