Vajko Mihai Gavril

Buna tuturor !

14 postări în acest subiect de discuţie despre Buna tuturor !

Buna tuturor !

Vajko Mihai Gavril

Salut tuturor !

Eu sunt Gabi  din Arad si sunt fericitul proprietar al unei rulote Bailey , achizitionate recent.

Sunt la " inceput de drum " deoarece este prima rulota pe care am cumparat-o si deocamdata ma familiarizez cu componentele , modul de montaj si tot ce apartine de acest hoby .

Sper ca pe viitor sa ne si intilnim cu citiva dintre voi .

 

O zi buna  !

Distribuie această postare


Link către postare

Raul G

Salutare și bine ai venit printre noi, vrem sa vedem niște poze ale trenului.

Distribuie această postare


Link către postare
Ursu Florin

Bun venit in comunitate! :default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Vajko Mihai Gavril

Raul chiar ca m-ai nimerit cu trenul : sunt mecanic de locomotiva .

20200803_163446.jpg

20200803_163344.jpg

20200803_163353.jpg

20200803_163434.jpg

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Sebastian Alexandru

:default_bun_venit:, frumos "tren"

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Frumos, echilibrat
Când ești cu rulota ti se pare ca nu ai nimic în spate, obișnuit cu trenul luuung.
Vacanțe minunate sa aveți

Distribuie această postare


Link către postare
Adiciordas

:default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Vajko Mihai Gavril

Multumesc pt. mesajele de bun venit.

 

Da Raul G ! trenul meu de toate zilele este intradevar ceva mai lung .

Dar sunt fericit : ieri am primit nr. provizoriu la " trenul " asta mai mic si planuiesc deja prima iesire in weekendul urmator , cu toate ca va fi sarbatoare si probabil va fi aglomerat  peste tot !

Am emotii in privinta voaiajului , cum sa pregatesc rulota ? cum o incarc ? cum voi reusi sa-mi instalez " jucariile " la locul de campare ?si deastea...

Sper sa-ma descurc si va fi bine !

Ca destinatie initial am optat pt. zona Arieseni , dar mi-ar placea si la Belis , inca nu m-am hotarit !

Drum bun tuturor !

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Știi când mergem în vacanță, noi plecăm cu o gentuța, iar nevestele par ca se mută atâtea bagaje cara cu ele. Când plecam cu rulota, noi bărbați facem invers luam de toate și folosim o mica parte din ele.
Pentru prima ieșire încarcă minimul indispensabil, nu te aglomera ca să ai de munca când ajungi și când pleci.
Încarcă totul pe cât posibil jos și deasupra axului, nu uita sa stai în limita greutăți admise pe cârlig/proțap și evita cât mai mult sa încarci sus și în spatele rulotei. Încarcă mașina cât mai mult poți sa ai masă mare sa nu te conducă rulotă în caz de vânt sau palme de aer de la tiruri, autocare.
Dacă stai numai un sfârșit de săptămână lasă cortul acasă (dacă este din acela clasic) o umbrelă sa facă umbra pentru masa de prânz ajunge, altfel vei petrece prima zi sa îl montezi și ultima sa îl demontezi.
Nu uita o stropitoare pentru apa, cablu pentru curent de 15-25 metri, cunei pentru a roti ce te ajuta la nivelat, bidon pentru apele gri.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

Salutare @Vajko Mihai Gavril si bun venit in aceasta comunitate! :default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Vajko Mihai Gavril

Te salut Fejer Antal !

 

Raul , ai dreptate , cam așa stă treaba cu nevestele și cu bagajele , dar principalul este ca pe ELE să nu le uităm acasă !!

Cort din păcate nu am , dar vreau sa cumpăr cît de curînd pt. că  la achiziționarea rulotei aceasta avea un cort mic , doar puțin peste  ușă și nu mi-a plăcut acesta fiind și un mic motiv de negociere la preț. Consider cortul o piesă importantă al rulotei deoarece acolo stai în timpul zilei (excepție cînd intri în rulotă să-ți mai iei o bere rece din frigider ).

Dar pîna atunci voi folosi vechiul pavilion pe care-l am din 2006 , arată cam rău săracul , decolorat de soare dar în perfectă stare , avînd multe amintiri sub el !

O zi bună tuturor !

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Eu am cort Kampa, găsești pe Obelink alte corturi pneumatice mai ieftine sau un Caravanstore de la Fiamma.

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Salutaŕi si bun venit alături de noi @Vajko Mihai Gavril ! :salutare!:

:default_bun_venit: si vacante frumoase! :OK:

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.