Adrian Mihai

Altceva - Weinsberg 500 FDK model 2020

9 postări în acest subiect de discuţie despre Altceva - Weinsberg 500 FDK model 2020

Altceva - Weinsberg 500 FDK model 2020

Adrian Mihai

Salutare,

 

Dupa o experienta dezamagitoare de 2 ani cu un ABI Award din 1997 vanduta de un coleg forumist ca fiind foarte ..foarte si garantata si profitand de lipsa mea totala de experienta, in realitate in mar putrezit in interior, am decis sa trec direct la o rulota noua pt a evita neplacerile problemelor cate apar la cele vechi ( peste 10 ani ). Dupa mai multe peripetii si cu implicarea hotarata a lui Peti , am ridicat de la Dej un Cara One 500 FDK. Ii multumesc inca o data pt ajutor si gazduire. Rulota are numai cele 3 pachete optionale din oferta standard iar de la Exis am cumparat un Caravanstore suplimentar. Sper ca bugetul, destul de zdruncinat, sa mai permita cateva achizitii anul acesta. Momentan sunt dependent de camping si conectarea la 220 v si din pacate orice imbunatatire va trebui facuta in service autorizat pt a nu pierde garantia. Poze dupa cum urmeaza:20200725_093259.jpg.4011e5626c133e61c8c0aed3b9335e5a.jpg

20200725_093310.jpg

20200725_093334.jpg

20200725_105923.jpg

  • Like 5
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

Salutare @Adrian Mihai si felicitari pentru achizitie. Sa aveti parte de ea sí cat mai multe iesiri reusite sa aveti cu noua :cu-rulota:

PS: Este dezamagitor ca un coleg de pe acest forum sa vanda o rulota cu asa probleme majore ascunse catre un alt coleg. 

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Mihai

@Fejer Antal Multumesc. nu este prea activ pe acest forum si nici nu vreau sa ii fac un proces de intentie in acest topic. stii cum se spune "nu este prost cel care cere ci acela care da". cunostintele se acumuleaza si prin experiente negative. din pacate unele care consuma bani si timp. 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sebastian Alexandru

Felicitari, frumusica foc. Poate ne delectezi si cu ceva poze de la interior.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Trist, foarte trist ceea ce spui, credeam ca măcar aici între noi nu se dau țepe, cum naiba mai pune fața iarăși pentru a întra pe forum acestă persoană?
Oricum, felicitări pentru achiziția făcută, este o plantă interna clasica pentru familie, iar marca Weinsberg este sinonim de soliditate folosind tot know-how-ul Knaus.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Superbă! :OK:

S-o stăpâniți cu drag @Adrian Mihai , drumuri bune și vacanțe frumoase !:bravo:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

@Adrian Mihai Felicitari pentru noua achizitie. Sa o stapaniti sanatosi si numai iesiri minunate sa aveti cu ea.

PS: Cat priveste teapa data de un ''coleg'' de pe forum, sa stii ca nu esti singur, mai sunt si alti colegi care au luat
astfel de tepe, tot de la ''COLEGI'' (unii chiar si acum activi pe forum!!).
 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Mihai

multumesc tuturor pt urari. a fost oarecum asumat riscul de a cumpara o rulota nu tocmai perfecta in conditiile in care voiam sa platesc cat mai putin . am decis sa risc cat mai putini bani pt un "hobby" pe care nu il gustasem niciodata si nici eu nici familia nu stiam daca o sa-l imbratisam. insa exista regretul ca nu mi-am luat plasa de la un samasar versat (gen gasca din Arad) ci de la o persoana care a subliniat in toate conversatiile ca este rulotist vechi si de maxima incredere. pe asta m-am si bazat si am preferat sa ajung la Botosani nu la Arad. 

pe de alta parte orice esec poate fi si un sut catre inainte : daca ar fi fost in stare mult mai buna o pastram si nu as fi decis sa cumpar "noutatea " de 500 FDK.

toti suntem incantati si dupa primul voiaj (retur la Bucuresti) ne-am acomodat excelent cu noua spatiere. am doi copii mici (5 si 7 ani) care nu dormisera niciodata in paturi supra-etajate dar s-au aranjat din prima seara .

cel mai greu este ca ma obisnuisem cu "mestereala" iar acum sunt legat de maini si picioare de conditiile garantiei. am si ramas cu o gramada de scule si piese pe care nu le mai folosesc acum. o sa revin si cu cateva poze din interior.

 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Mihai

Si poze din interior:

IMG-20200807-WA0009.jpg

IMG-20200807-WA0008.jpg

IMG-20200807-WA0007.jpg

  • Like 5
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.