Nechita Alina

Kit electric 13 pini logan 2 din 2013

3 postări în acest subiect de discuţie despre Kit electric 13 pini logan 2 din 2013

Kit electric 13 pini logan 2 din 2013

Nechita Alina

Salut tuturor! Am cumparat de le Serus un kit electri cu 13 pini pentru Logan 2 din 2013 cu cod 8201679450 si are 4 mufe de cuplat la stopuri si un alt fir langa stalpul spate stanga care este liber si se leaga de un papuc de la Can Bus. Mai sunt 2 cabluri care se leaga direct in priza cu 13 pini , unul de la baterie si al doilea nu stiu de unde. Asta ar fi prima intrebare. A doua  pb este ca nu merge semnalizarea dreapta spate si frana stanga spate. Stie cineva de ce? In aceeasi ideee am masurat tensiunea pe pinii din priza si nu functioneaza decat marsarier-ul, semnalizarea stanga . Daca stie cineva un electrician care s-a lovit de asa ceva, poate ma poate ajuta. Multumesc frumos!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Nechita Alina

Va rog mult, chiar si contracost, venim oriunde cu masina in Bucuresti, poate cineva sa ne ajute sa dam de cap la instalatia asta electrica  ?.... ne trec putinele zile ramase de concediu... si suntem tare dezamagiti... Sau stiti pe cineva , electrician auto ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
A. Daniel

S-ar putea ca problema sa fie codarea modulului CANBUS. Parca la Logan erau phase 1 si 2 si de aici confuzia, sunt coduri diferite.. Trebuie mers la un electrician auto care sa cunoasca bine masina de preferinta unul care monteaza carlige f. des.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.