Costica V.

Cumpar carlig remorcare vw tiguan

7 postări în acest subiect de discuţie despre Cumpar carlig remorcare vw tiguan

Cumpar carlig remorcare vw tiguan

Costica V.

Doresc sa cumpar un carlig de remorcare pentru Volkswagen Tiguan 2010.
Poate sa fie second-hand ( chiar sunt mai multumit ).
Deasemenea sunt interesat si de instalatia electrica aferenta cu Can Bus pentru priza 13 pini.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Mihai-Arad

:salutare!:Te salut nea Costica

 

în urmă cu 13 ore, Costica V. a scris:

Doresc sa cumpar un carlig de remorcare pentru Volkswagen Tiguan 2010.
Poate sa fie second-hand ( chiar sunt mai multumit ).
Deasemenea sunt interesat si de instalatia electrica aferenta cu Can Bus pentru priza 13 pini.

 

Vezi aici!

Poate gasesti ceva convenabil! Succes.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan-Emil-Andreea

Pentru carlig de remorcare puteti sa incercati si la firma Autocar din Bihor www.carligederemorcare.ro au carlige noi la un pret avantajos si instalatii universale care sunt cu mult mai ieftine decat cele originale. Eu am luat carlig de la dezmembrari si nu a fost complet si dupa nu a mai vrut nimeni sa il monteze ... au si service autorizat si nu te complici cu montaj . 

Puteti intra pe site au multe modele de carlige pe stoc . 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Scarlat Mihai

Salutare 

nea Costica incearca aici https://www.carligeauto.ro/contact.html

eu am montat la ei la un Kia Sportage si pretul a fost corect, mai mult decat corect chiar, sunt din Brasov se ajunge f usor, trebuie sa vb cu ei inainte daca au pe stoc si sa iti faca programarea pt montaj, lucreaza f atent baietii nu

merg pe lasa ca merge si asa sunt singurii mecanici care i am vazut in salopete impecabile(eu aveam la momentul respectiv masina in garantie si am avut o retinere ca se poate pierde garantia daca umblii asupra instalatiei electrice stii cum e la reprezentante atat asteapta sa scape de garantii insa nu a fost vb de asa ceva)Întreaba i daca te hotarasti sa iti monteze carligul si modulul care din pmdv este f.bun pentru noi si anume:

in momentul cand cuplai priza de la remorca la carlig avea un timp de 3 secunde sa ajungi in spatele remorcii si se facea un test automat(se aprindeau pozitiile facea semnalizare stanga dreapta si stop pe frana, daca toate erau in regula se auzea un tiuit de ok, daca  era vreun bec ars sau ceva probleme tiuia de 4 ori, un alt lucru bun era ca daca se ardea un bec pe remorca in mers la stop pe frana si semnalizare comuta singur pe cel mai apropiat bec functia(daca se ardea semnalizarea semnaliza cu pozitia daca nu mai mergea un bec pe frana frana cu ceata si se auzea tiuitul de avarie de 4 ori un lucru f bun din pmdv.Sper sa iti fie de folos.

O zi buna tuturor.

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bilti

cred ca nea Costica are deja carlig. a trecut un an!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Scarlat Mihai

Salut Bilti 

mare dreptate ai, insa ce e scris scris ramane.

Numai de bine.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Costica V.

Multumesc tuturor colegilor!
Da @Bilti, nu puteam sa stau un an fara carlig, am rezolvat. Este greseala mea ca nu am anuntat.
Inca odata multumesc!
Se poate inchide. 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.