Macsim

Concediu 2020

9 postări în acest subiect de discuţie despre Concediu 2020

Concediu 2020

Macsim

Buna ziua!

 De obicei concediul nostru e in septembrie, in grecia, armenistis camping. Dar situatia din acest an nu va permite asta. Stiu se pot face testele covid...dar pentru o familie de 4, cred ca nu merita aruncati in vant acesti bani.

Intrebarea cea mare: unde am putea sa mergem anul acesta? Important este sa fie la mare...si nu litoralul romanesc. In Bulgaria stim campingul Cosmos(care nu mai este la fel decand a fost preluat de fiu...acum cativa ani era condus de batran si era super ok). Mai stim Saint George...si cam atat.

 

Deci astept ideiile si recomandarile dumneavoastra!!!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Raul G

Croația, Franța, Muntenegru și chiar Turcia.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Ai răsfoit toate topicurile din Concedii in afara tării și n-ai gasit nimic care să fie pe gustul tău? 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

Salut @Macsim 

în urmă cu 5 ore, Macsim a scris:

Deci astept ideiile si recomandarile dumneavoastra!!!

 

Asteptam sa ne scri cateva cuvinte din vacantele tale din Grecia (Armentis), Bulgaria (Camping Cosmos) asa cum ne-ai spus mai sus...

 

Dar, TU ai (doar) doleante si nicidecum sa aduci un plus valoare forumului...

Asta se vede din postarile tale din 2015 - 2020 ( Din istoricul tau: o scurta prezentare, dupa care dispari; reapari atunic cand achizitionezi o noua rulota cu probleme, pentru intrebari...)

Deci, cum e treaba aia cu: Da si mie ! Da si mie! (Spot-ul ala de la TV). Dar tu ?

Nu vreau sa fiu rautacios .... :noroc:

Eu iti propun; Hai sa facem schimb de impresii din vacante, si uite asa imbogatim forumul cu puncte de atractie si pentru ceilanti membri. De acord?

 

Iti recomand vacanta in Franta, Spania, Italia la mare, dar luna august e foarte aglomerata.

E LUNA VACANTELOR ! Aglomerat si foarte, foarte scump. O apa de 0, 5L= 2€ :default_big_grin: , O inghetata= 2, 5 - 3 € , cat despre pretul la mancare .... :default_109:

Atentie la temperaturi: depasesc si 40°C ... insuportabil fara aer-conditionat!

Sau, Croatia, Muntenegru ...

 

 

Modificat de Fejer Antal
  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Macsim

Mihai-Arad ai foarte mare dreptate. Imi cer scuze pentru asta. Caut pe forum subiectele despre campingurile mentionate si imi spun impresiile si ideile acolo. Inca odata ai dreptate si imi voi repara greseala!

5 minute în urmă, Mihai-Arad a scris:

Salut @Macsim 

 

Asteptam sa ne scri cateva cuvinte din vacantele tale din Grecia (Armentis), Bulgaria (Camping Cosmos) asa cum ne-ai spus mai sus...

 

Dar, TU ai (doar) doleante si nicidecum sa aduci un plus valoare forumului...

Asta se vede din postarile tale din 2015 - 2020 ( Din istoricul tau: o scurta prezentare, dupa care dispari; reapari atunic cand achizitionezi o noua rulota cu probleme, pentru intrebari...)

Deci, cum e treaba aia cu: Da si mie ! Da si mie! (Spot-ul ala de la TV). Dar tu ?

Nu vreau sa fiu rautacios .... :noroc:

Eu iti propun; Hai sa facem schimb de imprsii din vacante, si uite asa imbogatim forum ul cu puncte de atractie si pentru ceilanti membri. De acord?

 

Iti recomand vacanta in Franta, Spania, Italia la mare, dar luna august e foarte aglomerata.

E LUNA VACANTELOR ! Aglomerat si foarte, foarte scump. O apa de 0, 5L= 2€ :default_big_grin: , O inghetata= 2, 5 - 3 € , cat despre pretul la mancare .... :default_109:

Atentie la temperaturi: depasesc si 40°C ... insuportabil fara aer-conditionat!

Sau, Croatia, Muntenegru ...

 

 

 

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
5 minute în urmă, Macsim a scris:

Mihai-Arad ai foarte mare dreptate. Imi cer scuze pentru asta.

Caut pe forum subiectele despre campingurile mentionate si imi spun impresiile si ideile acolo.

Inca odata ai dreptate si imi voi repara greseala!

 

 

:noroc:

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Mihai in Italia nu se poate, e carantină de 14 zile pentru oricine vine din România.
Pentru a ajunge în Franța trecut prin Austria sau Italia ce creează la ziua de azi ceva probleme.
Recomand Croația ori Muntenegru

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
în urmă cu 4 ore, Raul G a scris:

Croația, Franța, Muntenegru și chiar Turcia.

 

:default_109:

 

acum o oră, Mihai-Arad a scris:

Iti recomand vacanta in Franta, Spania, Italia la mare, dar luna august e foarte aglomerata.

E LUNA VACANTELOR ! Aglomerat si foarte, foarte scump. O apa de 0, 5L= 2€ :default_big_grin: , O inghetata= 2, 5 - 3 € , cat despre pretul la mancare .... :default_109:

Atentie la temperaturi: depasesc si 40°C ... insuportabil fara aer-conditionat!

Sau, Croatia, Muntenegru ..

 

:default_doh:

Mi culpa!

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Macsim

Neata. Cel mai probabil va fi Croatia! Asta in cazul in care, in septembrie, se va putea merge. Va marturisesc ca, e frustrant dupa ce ai gustat din Libertatea concediilor cu rulota, sa nu  mai ai aceasta libertate. Pana una alta in acest weekend fugim pana la campingul Mala.

P.S. in acest weekend voi scrie cateva randuri si despre cele doua campinguri vizitate in bulgaria anii trecuti!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.