Radu R.

Padina 2020

4 postări în acest subiect de discuţie despre Padina 2020

Padina 2020

Radu R.

Salutare. Știe cineva dacă se mai poate campa la Padina? Am înțeles că ar fi interzis de anul acesta 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Catalin Petrescu

Am ajuns noi ieri la padina ce i drept doar cu mașina , nu numai că nu mai ai voie sa campezi absolut deloc nu ai voie nici să intri cu mașina pe iarba , grătarul și aprinderea focului total interzise .

Se plimbau mașini de la jandarmerie și politie incontinuu , ne au atras atenția că am parcat cu rotile din fata pe iarba și să dam mașina mai in spate un metru pentru că altfel luam amenda.

Ne au recomandat daca vrem sa facem grătar sau sa campam sa mergem la singurul loc autorizat și anume camping zanoaga.

Am incercat sa le explicăm jandarmilor că este pandemie și nu ne putem înghesui câteva mii de persoane (am uitat sa precizez că erau sute de mașini care se plimbau de colo colo cautind un loc unde să oprească)

Nu i a interesat astea sânt ordinele.

Fapt pentru care din punctul meu de vedere nu se mai poate sta off-camping toată zona și nici pe Valea Prahovei.

Pentru noi cei din București nu ne a mai rămas nici o alternativă de week end in limita a 120-150 km cu rulota .

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cosmin S

Asta înseamnă că România este pe drumul cel bun, s-a rezolvat problema defrișărilor ilegale, iar acum, oamenii se ocupă de cele mai grave abateri și probabil, ultimele infracțiuni de rezolvat  ! 

 

Era chestiune de timp ! 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Petrescu

Era o poieniță frumoasa fata in față cu cabana zanoaga unde se putea campa , acolo au pus doi bolovani uriași că sa nu mai poți intra deloc, iar sus pe platou cel puțin 4 mașini de jandarmerie și două de la rutieră care se plimbau intr una , cum opreai undeva se opreau in spatele tau sa te gonească.

Efectiv ne au hăituit toată ziua.

În schimb de jos de la cota când începe urcarea până sus o grămadă de arbori tăiați și pregătiți de ridicare pe marginea drumului.

Am sa mai fac o plimbare intr un week end până acolo fără rulota , în schimb o sa mi iau cu mine grătarul pe gaz și butelia să văd ce au sa mi facă , de altfel nici nu cred că au mai văzut așa ceva.

Santem dezamăgiți total că nu mai putem sta off camping nicăieri.

Tura trecuta am incercat sa stăm în zona cabanei Voina , masivul Iezer Papusa unde am mers atâția ani de zile și nici acolo nu se mai poate , te iau la goană jandarmii.

Trebuie sa regândim toată treaba asta pentru că nu renteaza sa facem 500 km cu rulota ca sa stăm doua zile la sfârșitul săptămânii off camping.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.