Cristian Nicula

Rulota indoielnica...

13 postări în acest subiect de discuţie despre Rulota indoielnica...

Rulota indoielnica...

Cristian Nicula

Salut, stie cineva cam din ce an  e rulota atasata?

Presupusul proprietar spune "2010" la fabricatie dar poza pare un model mai vechi.

(Si nu vreau sa bat drumul degeaba...)

 

Mersi!

AVONDALE2010.png

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Draghiciu Dumitru

pune o poza cu lampile din spate dar cere V.I.N care este nr de identificare al rulote si afli din ce an este. Sa nu fie din zona Aradului ca iei teapa cu tigani

 

Pune un nr de telefon pentru comunicare rapida

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Grigoras

Salut daca e vânzător serios îți trimete Vin- ul rulotei , daca nu vrea , caută in alta parte! Eu in plina pandemiei am găsit o rulota pe olx , la 500 km.Am cerut vin si omul mi-a trimis poza cu seria sasiu , si pe geam si decodarea vin- ului , plus poze de unde am vrut ( la colțurile fata , sub geamurile fata , sub canapele , in dulapuri, etc ., A mea e 2003, asta pe care vrei sa o iei cred ca e 2001 sau mai jos , după, , moaca'' .E o vorba :cine nu casca ochii, cască punga ! Spor !f9a39b75a61fa2f3752f11a19a089678.jpged11f3d8164f2261af12e288e3039a63.jpg83f8ecf3439484a708798f4c8ddcdf13.jpgbc7449c9edbf4f4e73dd20c929241995.jpge11333cad3bbe0e21fd0a66dd853ad3e.jpg

Trimis de pe al meu SM-A320FL folosind Tapatalk

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin
La 29.06.2020 la 14:52, Cristian Nicula a scris:

Salut, stie cineva cam din ce an  e rulota atasata?

Presupusul proprietar spune "2010" la fabricatie dar poza pare un model mai vechi.

(Si nu vreau sa bat drumul degeaba...)

 

Mersi!

AVONDALE2010.png

Nu pare să fie o rulota din 2010, eu ii dau un 2003 maxim.

De curiozitate...ce preț are rulota?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eliza Miron

Buna ziua, ma bag si eu pe topicul asta cu o rulota dubios de ieftina :

 

https://www.autovit.ro/anunt/hobby-390-ID7GDuBa.html#xtor=SEC-81

 

Ce parere aveti? O prietena a gasit-o si se gandea sa o cumpere dar pretul e cam mic pentru anul care zice ca il are, vanzatorul zice ca i-ar arata poze cu actele zilele urmatoare ca acum nu e pe langa rulota :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan C.

Este un model Avondale fabricat intre anii 95 si 98. Pentru o punere exacta a "diagnosticului", cere-i vanzatorului poza cu seria de pe geamul usii si de pe sasiu, in primul rand sa verifivam daca cele doua coincid. Dupa aceeasi serie iti spunem exact si anul fabricatiei. Mergi la vizita cu un cunoscator, iar daca vanzatorul este din Arad sau mai bine spus Pecica, stai acasa. N-ai pierdut nimic.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Mie in schimb mi se pare mic, adevărat ca este vorba de entry level, dar costă cam 4-5000 sub prețul pieței actuale.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ionescu
în urmă cu 3 ore, Raul G a scris:

Ce mi-e 12 000, ce mi-e 13 000. E si un pic mai mica cea de 12 000, posibil sa fie mai inghesuite toate cele prin ea.

Acum am inceput sa facem mofturi ca-s prea ieftine ???  :amuzat:

Ia puneti anuntul pe unul dintre grupurile de pe FB, sa vedeti pareri despre ieftinatate!

Exista si o solutie. Puteti sa-i propuneti vanzatorului 13 000 in loc de 12. Pariez ca toata lumea va fi fericita. :coffee:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G
Ce mi-e 12 000, ce mi-e 13 000. E si un pic mai mica cea de 12 000, posibil sa fie mai inghesuite toate cele prin ea.

Acum am inceput sa facem mofturi ca-s prea ieftine ???  :amuzat:

Ia puneti anuntul pe unul dintre grupurile de pe FB, sa vedeti pareri despre ieftinatate!

Exista si o solutie. Puteti sa-i propuneti vanzatorului 13 000 in loc de 12. Pariez ca toata lumea va fi fericita. :coffee:

Dacă te uiți pe anunțuri vei vedea ca sunt exemplare din 2014 și nu din 2019 cum este anunțul din România.

Acesta este prețul lor, aceea din anunțul romanesc 2019 și 1200 este mai ieftină cu cel puțin 5000 decât prețul pieței..... MIROASE RĂU TARE.

Inca un lucru, nu specifică ce model, ce are de serie sau alte accesorii, cum spuneam....... MIROASE si cum spunea@Andrei: cine nu cască ochii cască punga.

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eliza Miron

E hobby onTour care teoretic e mai ieftin dar chiar si asa, e hobby si din cate am studiat eu in ultima luna asa pret mic pt o rulota aproape noua, nu am vazut.

Vedem ce acte scoate omu cand se intoarce de unde o fi.

Acuma ma intreb ce ar putea fi in neregula cu ea, ca daca e asa noua ma gandesc ca nu ar trebui sa fie probleme decat daca e furata sau a avut accident si reparatii :)

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan D.
în urmă cu 2 ore, Eliza Miron a scris:

E hobby onTour care teoretic e mai ieftin dar chiar si asa, e hobby si din cate am studiat eu in ultima luna asa pret mic pt o rulota aproape noua, nu am vazut.

Vedem ce acte scoate omu cand se intoarce de unde o fi.

Acuma ma intreb ce ar putea fi in neregula cu ea, ca daca e asa noua ma gandesc ca nu ar trebui sa fie probleme decat daca e furata sau a avut accident si reparatii :)

 

Acte are pentru că a scos numere roșii. Dacă este furată, se verifică. Dacă nu sunt urme evidente de reparații, atunci și dacă ar fi fost accidentată înseamnă că a fost făcută bine și nu mai contează. Infiltrații, greu de crezut la anii ei, dar nu poți să știi niciodată, dar și asta se poate verifica. Probezi și fiecare echipament în parte și, dacă ai banii, jackpot!

Baftă!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.