Draghiciu Dumitru

Amplificator semnal GSM

6 postări în acest subiect de discuţie despre Amplificator semnal GSM

Amplificator semnal GSM

Draghiciu Dumitru

Buna dimineata 

 

As dori sa stiu daca cineva are montat pe rulota un amplificator semnal GSM 3 sau 4 G , daca este multumit de el si de unde l-a cumparat

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

NRLaurentiu

Salut, @Draghiciu Dumitru!

 

Poate te ajuta ce prezinta un danez aici, dar si ca un punct de plecare pentru a cauta tintit ceea ce ai nevoie.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TICU DANIEL

Salut. Eu folosesc asa ceva: "TIANJIE 4G Wifi Router mini router 3G 4G Lte Wireless Portable Pocket wi fi Mobile Hotspot Car Wi-fi Router With Sim Card Slot". Il atasez la o undita telescopica de 9 m sau 7 m (cea mai ieftina, vad ca cele de 9 m s-au cam scumpit), un cablu de alimentare 12-14 m atasat la un sochet de bricheta USB, deoarece acumulatorul nu tine prea mult: 1 - 1 1/2 h. Acopera o suprafata cu o raza de minim 15-20 m! Poti sa cauti locul cu cel mai bun semnal GSM, fixezi undita intr-un pichet de Dunare (cam asa arata) si gata. Se configureaza foarte usor, isi pastreaza setarile.... Eu sunt f. multumit de el, il folosesc la pescuit, am semnal "DATE MOBILE" LTE 4G de la Digi in niste coclauri de-ti sta mintea. Il folosesc de 3 ani si pe vreme rea, ploaie, vant fara FULGERE.

Atentie la:

1. Cand alegi mini router-ul sa verifici benzile retelei tale de telefonie,  dupa aceea si cele ale mini router-ului vezi daca acopera si aceea banda. O mica informare pe "goagal" nu strica.

2. Indicat ca prinderea mini router-ului de undita sa o faci pe al doilea tronson sau la jumatatea primului tronson deoarece varful este subtire si se flambeaza. Prinderea se poate face cu izolier band culoare deschisa.

3. Pe vreme de ploaie mini router-ul poate fi introdus intr-o punga.

4. Unditele telescopice sunt in general din carbon, pe vreme rea cu fulgere ar fi bine sa o strangi.

Succes!

 

P.S. 

Acum am vazut ca topicul se refera la "semnal GSM 3 sau 4 G" si nu la DATE MOBILE. Daca nu este de ajutor poate fi sters de catre un admin.

O zi buna.

Modificat de TICU DANIEL
  • Like 4
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

@TICU DANIEL, bun tutorialul, iar pentru voce GSM se schimba router-ul si atat.

 

Insa pe multi ii intereseaza sa aiba conexiune la internet, altfel Netflix-ul din televizoarele "smart"/tablete/smartphone e inutil.

Decat sa fie stearsa postarea, mai bine se adauga in titlu si date mobile.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sebastian Alexandru

Salutare Nea Miti, daca mai pui si gadgetu' asta pe rulota chiar ca nu o sa te mai vada nimeni pe acasa intreaga vara:default_big_grin:.

Concediu placut in continuare!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
TICU DANIEL
în urmă cu 1 oră, NRLaurentiu a scris:

Insa pe multi ii intereseaza sa aiba conexiune la internet, altfel Netflix-ul din televizoarele "smart"/tablete/smartphone e inutil.

Decat sa fie stearsa postarea, mai bine se adauga in titlu si date mobile.

 Chiar am sa incerc pe smartul de acasa cum merge Netflix-ul  pe conexiunea de la mini router... cand mi se intoarce masina de la pescuit. Eu l-am folosit vizionand pe tableta emisiuni sportive (fotbal, tenis, etc) si a mers bine.

Modificat de TICU DANIEL

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.