Ene Bogdan

Camper Homemade sau conversie

5 postări în acest subiect de discuţie despre Camper Homemade sau conversie

Camper Homemade sau conversie

Ene Bogdan

Salutere tuturor ,  

Am citit multe topicuri despre transformarea diverselor caroserii in Campere . Parerea mea este ca , atunci cind vrei sa faci acest lucru , conteaza mult de la ce fel de caroserie pleci si unde poti ajunge prin transformarea ei in camper , aici fiind vorba de confortul si dotarile pe care le vei avea in noua casa mobila . Pentru a avea un spatiu cit de cit acceptabil , trebui sa plecam de la o caroserie mai lata , mai lunga si cit de cit inalta , sa se poata stain picioare . Dupa umila mea parere , aici se incadreaza caroseriile care au fost proiectate pentru transport persoane . In acelasi timp , acele bus - uri au foarte multe dotari in ceea ce priveste confortul , au sistem de incalzire in tot salonul , au instalatii de aer conditionat si au avut intretinere regulata , deci au o conditie tehnica buna . In acelasi timp , se pot valorifica scaunele , barile interioare nefiind necesare pentru camper . Totodata , spatiul destinat bagajelor constitue un mare avantaj , lucru care este foarte greu de pe caroseriile cargo . Discuti poate continua dar devine plictisitoare si vreau sa ramina ca o simpla parere .

 

In atasament aveti o poza cu o astfel de caroserie . 

Tractiunea integrala constitue un mare avantaj .

Posibil , pe viitor sa achizitionez o astfel de caroserie si sa mut tot ce am in rulota in ea sa o transform in camper .

Fiti destepti si masurati de doua ori inainte de a taia .

 

Pretul acestei caroserii este de 8000 euroimage.png.24b989e18dcb2510f8ea75d3e8e04ee4.pngimage.png.02381bdd025a692e89831a016038e28a.pngimage.png.49e036e6000696588398a9fcf1f50db0.png

 

image.png.283facbe34f137491d4dd263db161219.png

 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Dragos M

 Pe acest forum sunt multe topicuri legate de acest subiect..., pentru a-ti expune o parere puteai sa postezi intr-un topic deja existent..., nu prea vad rostul in a deschide un topic pentru a-ti spune parerea fata de acest subiect...

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu Cica

Esti sigur ca masina din poza este 4x4 ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ene Bogdan
15 minute în urmă, Ovidiu Cica a scris:

Esti sigur ca masina din poza este 4x4 ?

 

Salut , nu sint sigur , si nu cred ca este , Nu pot sa vad exact butucul puntii fata , dar atit mercedes cit si Iveco au variante 4x4 .

Masina etse pe mobile.de .

Are o caroserie perfecta pentru un camper .

Are cutie automata , ceea ce este mai rar la aceste masini si vreo 270 000 km daca nu ma insel .

Poti verifica pe mobile.de 

 

Cu respect 

Bogdan .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ovidiu Cica

La Mercedes degeaba te uiti la butuc caci nu vei gasi mrl-uri manuale!Cele 4x4 au garda la sol mai ridicata!La o lungime atat de mare chiar daca ar avea 4x4 ar fi penalizata grav in teren!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.