Dumitru Alex

Oglinzi ajutor pentru rulota.

5 postări în acest subiect de discuţie despre Oglinzi ajutor pentru rulota.

Oglinzi ajutor pentru rulota.

Dumitru Alex

Buna ziua doresc sa cumpăr un set de oglinzi pentru rulota.

Multumesc.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan C.

@Dumitru Alex salut.

Poti gasi diferite modele pe site-urile de specialitate: exis.ro , motorhome.ro , xgocamoing.ro , pieserulote.ro.

Le-am enumerat cele mai uzuale.

Oglinzile se gasesc in general de la 40-50 lei/buc. Sunt oarecum universale. Iti recomand sa nu iei neaparat modelele mai ieftine(depinde de bugetul alocat), ci sa iei un model putin mai scump, cu o fixare mai ferma, pentru a evita vibratiile si incovenientele care mai apar la modelele low cost.

Ai PM.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

După ce am încercat modele cât de cât ieftine care nu erau deloc folositoare, ba dimpotrivă mai mult deranjau, am ajuns la Millenco Grand Aero 3, ti le recomand fără doar și poate.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Salut,

 

Dupa ce citesti regulamentul acestui forum (un fel de regulile casei - chestie de bun simt), incearca si aici.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ene Bogdan
La 26.05.2020 la 10:06, Dumitru Alex a scris:

Buna ziua doresc sa cumpăr un set de oglinzi pentru rulota.

Multumesc.

 

Salut , daca mai ai nevoie de oglinzi , am eu trei seturi diferite din care iti poti alege ,

Nu sint noi dar sint bune .

Da-mi un mesaj si iti poy punr poze miine dupa amiaza ,

 

cu respect

Bogdan

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Cornelsavu
      de Cornelsavu
      De la rulota mi-au ramas:
      1. Oglinzi Milenco Aero. Sunt ca si noi. 200 Ron
      2. Set Caramatic de la GOK pentru alimentarea rulotei de la 2 butelii. Este nou nout, nu am mai apucat sa il montez la rulota, iar pentru camper mi-am luat altul care sa imi permita utilizarea gazului in mers. Functioneaza la 30mb si face schimb automat intre butelii cand una se termina. 750 Ron.
      Tel 0723830014




    • Vlad Iliescu
      de Vlad Iliescu
      Vând un set de oglinzi Milenco Aero, utilizabil la tractarea remorcilor sau rulotelor. Au prindere universală pe orice tip de oglindă auto, se pot regla unghiul și înălțimea. Producătorul Milenco este lider mondial în domeniu. Oglinzile sunt ca noi, nu au nici o urma de utilizare. Se livrează în geanta lor originală. Modelul este cel cu sticlă plată, preferat de majoritatea rulotiștilor, deoarece nu deformează distanța reală față de mașina din spate. 
      Prețul este de fix 190 lei.



    • NRLaurentiu
      de NRLaurentiu
      Salutare,
       
      A sosit vremea sa vand doua seturi de oglinzi suplimentare, dupa cum urmeaza:

      1. Primul set de doua oglinzi (cumparate de aici), sistem clasic de prindere cu doua curele, marca Menabo, pret 70 lei. Stare foarte buna. Curelele au 35 cm lungime.
       
      Poze (de pe site): 
       
      2. Al doilea set de doua oglinzi, cu prindere in trei puncte pe aripa, marca Hagus,  pret 100 lei.
      Poza: 
       
      Amandoua sunt in stare foarte buna.
      Preturile sunt fixe.
      Telefon mobil: 0728.096.478.
       
      Motivul vanzarii: nu mai vor sa stea pe Duster!
    • Ovidiu-Betty
      de Ovidiu-Betty
      Vând o pereche de oglinzi suplimentare marca EMUK, Made in Germany, utilizate, dar în stare perfectă de folosire. Toate șuruburile de prindere și reglare funcționează perfect iar oglinzile nu sunt fisurate sau ciobite. Le-am achiziționat anul trecut pe net întrebându-l pe vânzător dacă se potrivesc la Logan, acesta spunându-mi că da, însă... țeapă. Nu s-au potrivit !
      Le-am pus pe OLX anul trecut în mai, un neserios mi-a spus să i le trimit că le vrea. Le-am trimis și a refuzat coletul, nici măcar nu l-a deschis. Era din Vrancea. Asta ca fapt divers.
      Prețul la care m-am gândit să le vând este de 190 lei, având în vedere că pentru cele noi prețul este între 99, 95 € și 115 €.
      Anexez foto cu oglinzile pe care le vând și capturi de ecran cu prețul de nou în funcție de modelul de autovehicul.
      Din ce am verificat eu anul trecut și îmi mai amintesc, se potrivesc pentru Skoda Oktavia II, Passat 2001-2005, BMW seria 3 și altele dar nu-mi mai amintesc exact. Poate sunt printre noi cunoscători și pe această cale îi rog să mă ajute la identificarea altor modele compatibile.
      Acest model se poate folosi atât pe orizontală cât și pe verticală și nu "tremură" în timpul mersului oferind o imagine clară.
       











  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.