Cristian A

Firme care executa reparatii

4 postări în acest subiect de discuţie despre Firme care executa reparatii

Firme care executa reparatii

Cristian A

Datorita izolarii m-am gandit sa fac o lista cu firmele pe la care am fost si care executa diverse reparatii la rulote/ autorulote.

Sunt numai cele din judetul Cluj. Mai sunt si altele, dar care numai comercializeaza accesorii.

 

S.C. INSIDE-SERVCOM S.R.L.

Str.Huhurez 33b, Dej
Reprezentat KNAUSS – TABBERT

Rulote si autorulote noi/  Accesorii rulote.

Reprezentant Falle, Truma etc

Tel: 0722 509 492

EMAIL: luidort.p@gmail.com 

 

Am cumpărat de la ei o grămadă de lucruri: accesorii şi consumabile pentru rulote. Sunt singurii care au şi un magazin fizic, cu accesorii pentru rulote.

Reparatii eu nu am fcut personal, dar am vazut ca se ocupa si cu asa ceva.

 

 

S.C. GAMA PEL  S R L 
Calea Dezmirului nr 36 (fosta strada Cantonului), Cluj-Napoca
Tel : 0741 082 263
0741 120021, 0722 211 429

www.remorci-rulote.ro

 

E firma care mi-a adus şi montat şasiul la rulotă, prin care am înălţat garda la sol cu 12 cm. E specializată pe componente de şasiu: sasiuri, cuple, punti etc.

 

S.C. DEMARON S.R.L.
Cluj Napoca
Mobil: 0740298187

Reparatii rulote turistice si rulote comerciale cu garantie
Reparatii autorulote turistice si autorulote comerciale cu garantie.
Experianta de 15 ani in domeniu, dobandita in strainatate.
Revizia instalatiei de gaz:
Revizia instalatiei de apa:
Revizia instalatiei electrice 230V si 12V:
Revizia sistemului de franare;
Pregatirea rulotelor turistice pentru inspectia tehnica periodica si in colaborare cu o firma autorizata efectuarea I.T.P.
Reparatii:  instalatia de incalzire, instalatia de apa, frigider, boiler (gaz sau electric)
instalatia electrica 230V si 12V, caroserie, sistem de rulare
Echipare: sobe de incalzire boiler electric sau pe gaz, climatizare, ventilatie, marchize, terase suport biciclete.

 

Ei mi-au montat boilerul pe gaz. Mulţumit de ucrarea efectuată, puţin cam scumpi, dar lucră bine.

S.C. DELTAMED

Gilau, jud. Cluj

   Fabrică în general ambulamnte pentru si maşini speciale pentru ISU, Pompieri şi salvare, dar şi alte tipuri , inclusiv rulote.  Se duce şasiul sau autoşasiul pe care ei confecţionează cutia şi pereţii desparţitori.  Ideal pentru cei care vor rulote sau autorulote off-road pentru că totul este ridigizat cu structuri solide de aluminiu. Au si hala de vopsitorie.

Pun si doua poze, facute acum doua zile din din  una din halele de productie.   Am vorbit si de o oferta de pret, pentru o "cutie" de 5m lungime, 2, 30 latime si 2, 10 inaltime, cu ranforsari, sa vad aproximativ cat costa. Am inteles, ca tot ce fabrica ei, se poate omologa si autoriza.

IMG_20200410_103352.jpg

IMG_20200410_103712.jpg

Modificat de Fejer Antal
  • Like 6
  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Andrei Grigoras

Faine lucrări, la cutia aia rosie îi mai trebuie o , , izoleta" .Mai glumim si noi, daca tot #stamacasa încă o lună!

Trimis de pe al meu SM-A320FL folosind Tapatalk

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi A.

Multumim Cristi! Si eu am apelat la serviciile celor de le Demarom pentru instalarea boilerului pe gaz. Sunt seriosi!

La fel pot spune si despre Inside-Servcom din Dej. De la ei mi-am cumparat rulota. Poti comanda prin ei orice ai nevoie, iar despre Peti...jos palaria! E un om de calitate!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.