Stanescu Petru

Caut mai bun si poate mai ieftin

16 postări în acest subiect de discuţie despre Caut mai bun si poate mai ieftin

Caut mai bun si poate mai ieftin

Stanescu Petru

In primul rand sunt incepator, acum cateva saptamani am pus piciorul pentru prima data intr o rulota, si am ajuns la concluzia ca asta este raspunsul la problemele vietii mele si am decis sa mi cumpar una. Dar ce? Si pentru ce?

Va fac o prezentare a mea - lucrez in diferite zone ale tarii unde inchiriez diverse utilaje, pe timpul vacantelor sotia si copilul stau cu mine, iarna ma mai cazez pe langa partii si pe la cantoane de vanatoare.

pana acum inchiriam apartamente in zonele de interes dar e greu de gasit mai ales pe perioade scurte, locurile de munca nu sunt langa orase etc.

Fortat de virusu minune am cumparat pentru operatori 2 rulote mai vechiute dar functionale si acum vreau si pentru mine una in care sa ma simt acasa, avand in vedere ca o sa cam stau in ea in jur de 6 luni pe an

Ce imi doresc

- dormitor cu pat fix preferabil cat mai mare, cu toate ca am vazut si paturile separate care se unesc si sunt ok

- pat suspendat ptr copii ( mai vrem unul :))

- obligatoriu ac/ clima

- nu ma deranjeaza greutatea si lungimea,  spatiu este si am un pick up la munca

- independenta energetic, mai ajung si in zone izolate

- confortabila iarna, stau pe la vidra
- o baie si dus in care sa incap ( am 100 kg)

- o zona de living spatioasa ptr 6 persoane

- frigider generos

 

Atata timp cat nu gasesc o oferta super la o rulota sh in stare ireprosabila,  prefer una noua.

Buget preferabil 30.000 euro fara tva,  maxim 45.000. Cu posibilitati de leasing

 

In necunostinta mea cautand pe net am gasit Adria Alpina 903 ht. E aranjata destul de bine, nu imi place baia in spatele rulotei ptr ca treci prin dormitor dar mi s a parut cea mai spatioasa. 
 

Acum astept si eu pareri, daca exista modele mai bune sau poate ceva mai ieftine raportat la nevoile mele.

 

multumesc

 

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Adam Adrian

Salut! Nu ai găsit până acum?

Știu că ai un alt topic asemănător de cel puțin un an.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stanescu Petru

Nu am gasit, de fapt renuntasem cumva la idee si am vrut sa ma apuc de o casuta, dar nu stiu unde si ... acum daca ammluat deja 2 mici pentru angajati a inceput sa ma bantuie iar ideea. Inca ma gandesc si la americane dar ... nu cred ca imi permit sa dau cash 30-40k, o sa caut finantare si pentru rulote gasesti mai greu, pentru sh mult mai greu .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stanescu Petru

Din modele europene mi se pare ca adria 903 e cea mai apropiata de ce imi trebuie, dar poate gasesc si alte modele in limita de buget.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Eu pt ce ai nevoie îți pot recomanda rulotă mea, Knaus Sudwind 580, eu sunt foarte mulțumit de ea.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Grigoras

Salut , din cauza ca vreau sa trec la camper , am pus rulota la vanzare , e un Tabbert Da Vinci 585 DM cu 3 zone , vezi in decriere , la prezentare rulota , poate te aranjează .Spor si încă #stamacasa!

Trimis de pe al meu SM-A320FL folosind Tapatalk

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel I

 Arunca un ochi si pe aici la Weinsberg 740 sau Weinsberg 740 udf

Tu nu o sa o folosesti pt turism inteleg si o sa ai nevoie de spatiu interior.

Mai ia in calcul un sistem fotovoltaic si un boiler pe gaz (+ un generator electric) si ai acoperit tot. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G
Eu pt ce ai nevoie îți pot recomanda rulotă mea, Knaus Sudwind 580, eu sunt foarte mulțumit de ea.
Am uitat sa specific modelul, 580QS

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stanescu Petru
în urmă cu 17 ore, Raul G a scris:

Eu pt ce ai nevoie îți pot recomanda rulotă mea, Knaus Sudwind 580, eu sunt foarte mulțumit de ea.

M am uitat pe youtube si e interesanta, ca sa fii carcotas dormitorul langa usa de intrare poate nu e cea mai buna solutie :)) dar este interesanta si clar mai mica .

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Grigoras

Salut , cred ca e in rubrica , , cum am botezat rulota" -Moby Dick8a6bb964668b879a5752fa00d0879817.jpg0873b3cc3feba4d14ab4645b8080a31f.jpga5d7d01fd0ced6044f3dbccd8a1a2fb9.jpg

Trimis de pe al meu SM-A320FL folosind Tapatalk

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G
M am uitat pe youtube si e interesanta, ca sa fii carcotas dormitorul langa usa de intrare poate nu e cea mai buna solutie :)) dar este interesanta si clar mai mica .
Noi am exclus din start toate modelele cu ușa lângă paturile copiilor, doream sa fie la dormitor, care oricum se închide și se separă de bucătărie și întrare.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Grigoras

Noua ne-a placut la Moby Dyck, copii fiind mai mari, separarea celor 3 zone cu usi glisante din lemn , 3 fete dormeau în patul matrimonial lat de 1, 60, băieții in spate la etajat, iar noi in living , lângă cafeaua fierbinte si sub trapa Heki, să vedem stelele !

Trimis de pe al meu SM-A320FL folosind Tapatalk

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stanescu Petru

Se pare ca iepurasul vine cu rulota :)) 

sper ca din aceasta saptamana sa ma apuc de ceva upgrade uri.

ce nu am vazut in rulote- exista cumva suport de vesela ca sa ai farfurii pahare in siguranta cand te muti?

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin
în urmă cu 9 ore, Stanescu Petru a scris:

exista cumva suport de vesela ca sa ai farfurii pahare in siguranta cand te muti?

Găsești ceva la Exis. Eu am mers ceva km cu rulota și nu am avut nevoie de suporți de vesela și pahare, ce e drept noi folosim seturi de bambus sau plastic în rulota. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stanescu Petru

Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.