Bogdan Licaciu

Recomandare

4 postări în acest subiect de discuţie despre Recomandare

Recomandare

Bogdan Licaciu

Buna seara ! Va rog sa-mi recomandati o masina ce va fi utilizata la pescuit pe Dunare in zona de ses, din martie pana in noiembrie. Acces in zone cu nisip, paduri fara drumuri forestiere, uneori dupa o ploaie torentiala, rute batatorite candva de un logan. 3 persoane, bagaj - 200 kg., peridoc, barca si motor - 550 kg. Pentru situatii delicate, va fi folosit un troliu. Cerinte: maxim 17.000 euro, motor benzina maxim 2000 cmc. Imi este greu sa aleg intre x-trail, crv, rav4 si cx5 pentru ca sufletul tinde spre un aspirat, ratiunea catre cuplu. Experiente cu cele enumerate sau alternative ? Multumesc !

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Raul G

Dacă îmi este permis niciuna dintre ele, ci un adevărat 4x4 cu reductor, fiind fost posesor și fun Nissan recomand Pathfinder sau Patrol Y61, Toyota LC ori Jeep Grand Cherokee pentru off-road cu pasageri și bagaje.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Draghiciu Dumitru

de acord cu Raul. Defender, Freelander, Dscovery, Tuareg, Toyota FJ, mai greu cu benzina si 2l. Freelander are un 2l turbo pe benzina la 240-250 HP parca. Dar cel mai bine este utilitara de Ford, Nissan, Toyota, VW, adevarate 4x4

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan Licaciu

Atunci reformulez - maxim 3000 cmc, benzina, aspirat. Care din cele enumerate de voi manifesta rezistenta relativa la rugina ? Pana nu demult am condus o mazda mpv tinuta in garaj de fostul proprietar. In 3 ani de la achizitie arata ca titanicul pe fundul oceanului. Altfel, motorul ala era extraordinar.

Modificat de Bogdan Licaciu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.