Clasament


Continut

Se afişează conţinutul cel mai apreciat din 26.08.2022 în Postări

  1. 4 puncte
    Încă se mai poate la Corbu. Sunt într-o zonă mai greu accesibila, singur pe aproape un km de plaja Da, unde e aglomerație, inevitabil și țigănia . Ca și reguli de acces/ campat: teoretic nu e voie, practic da ; mai vin cei de la ARBDD sau chiar poliția mai rar, se uită la distanta fata de mare ( minim 150 m) și dacă sunt plătite permisele pentru delta, atât pentru persoane cât și pentru auto. Și ca o regulă universala pe care am văzut-o plimbandu-ma cu rulota sau cortul, cu cât mai greu se ajunge într-un loc, cu atât cei care se chinuie să ajungă acolo sunt oameni care respecta natura și lasă locul așa cum l-au găsit. Unde sunt acum, in unele weekenduri, ajung și 10 masini, dar nu vezi un șervețel pe jos, sa nu mai vorbim de peturi sau sticle Fiecare își duce gunoiul acasă, sau Oana la primul tomberon, că parcă ar fi interzise tomberoanele și coșurile de gunoi în Delta Dunării. Noroc cu unii care te mai lasă să faci plinul cu apa, odată la 3-4 zile, in sat. Și să golești casetele de la toaleta, daca stai mai mult. În Vadu, fiind accesul lejer, e aglomerație și inevitabil apar "turiștii" cu rulota/cort care fac mizerie, zgomot etc Poze făcute în 23-26 august 2022. VID_20220824_084206673.mp4
  2. 4 puncte
    Bună dimineața! O zi de vineri ușoară să aveți și un început de weekend așa cum doriți!
  3. 2 puncte
    Bună dimineața❗️ Vă dorim tuturor o zi de joi frumoasă❗️
  4. 1 punct
    Bună tuturor. Noi fiind din Arad , am căutat un ștrand cu apă termală unde am putea campa cu rulota. Așa am găsit ștrandul Gyopáros Fürdő din Orosháza , Ungaria. Am trecut pe la punctul de frontieră Turnu - Batonya . (recomand tuturor față de aglomerația permanentă din Nădlac , chiar dacă faceți un mic ocol ). Drumul este destul de bun , cu mici denivelări specifice drumurilor județene și nu este nevoie de vignetă. Ajunși în camping , am găsit o liniște și curățenie exemplară peste tot . În unele weekenduri se mai organizează diferite concerte , dar noi am preferat liniștea din cursul săptămînii. Campingul este amenajat atît pt. corturi cît și pt. rulote , cu posibilitatea de racordare la curent care costă 1000 forinți / zi. Tot aici se pot închiria căsuțe. În partea din spate a campingului sunt amenajate toaletele cu dușuri , o sală de gătit cu mai multe reșouri și chiuvete , mese , scaune , o mașină de spălat rufe ,precum și trei frigidere imense pt. alimente. Apa potabilă este în mijlocul aleei . Prețul unei nopți de cazare cu rulota este de 9000 forinți pt 2 persoane cu acces în tot ștrandul.Peste tot se acceptă plata cu cardul , cu excepția garanției pt. "ceasul de acces " care este de 1500 ft. care se returnează la plecare. Dar las imaginile să vorbească.
  5. 1 punct
    salutare. din luna martie sunt fericitul posesor al unei autorulote Nobel Art T6000 facut de Roller Team Italia pe sasiu de ford transit. motor 130 cp, cutie manuala 6 viteze. an productie 2020 - 79000 km in acest moment. 5 persoane in centuri, 4 locuri de dormit. de fapt sunt 2 adulti si 2 copii. 7.45 lungime - destul de lunga dar m-am obisnuit cu ea. Dormitor matrimonial cu usa spre restul autorulotei. Wc separat de dus. Pat lift deasupra locului de luat masa (se lasa si se ridica motorizat). Bucatarie echipata complet: frigider mare (110 litri parca), aragaz, chiuveta, apa calda. Loc de luat masa cu masa extensibila, scaunele sofer/pasager se rotesc spre spate, bancheta doua locuri plus bancheta 1 loc. Trapa mare deasupra zonei din fata. Parasolare cu ventuza pentru geamurile din fata (parbriz+sofer+pasager). Parasolare si plase de tantari integrate in toate ferestrele autorulotei (plus usa de acces). Incalzire centralizata cu centrala termica pe gaz. Aer conditionat masina, aer conditionat stationar. Smart TV, suport 3 biciclete, veranda extensibila Spatiu depozitare mare. Baterie acumulator in zona de dormit. rezervor de apa uzata 100 litri/ uzata cred ca tot 100 litri. ca prima impresie dupa cativa mii de km facuti: masina e mult (dar mult) mai silentioasa decat fiat. zona de habitatie este relativ ok cum e gandita. patul matrimonial e pe mijloc si se circula in jurul lui. dupalupuri din dormitor ar fi trebuit gandite cu rafturi si nu cu bara de agatat umerase cum sunt acum. producatorul are impresia ca rulotistii umbla doar la costum. noi am luat-o atat pentru uzul propriu dar si pentru inchiriere. toata vara am inchiriat-o de trei ori pentru ca nu prea ne da inima sa o lasam pe mana oricui. incercam sa ne selectam atent clientii.
  6. 1 punct
    Bună dimineața vă spunem și noi și vă dorim o zi de vineri frumoasă și un week-end excelent❗️
  7. 1 punct
  8. 1 punct
    Felicitări @Metoni Cristian pentru vacanța reușită! Câteva poze poți pune și aici. Nu toți avem Facebook!