James

Achizitie Rulota - sfaturi pentru un incepator in domeniu

29 postări în acest subiect de discuţie despre Achizitie Rulota - sfaturi pentru un incepator in domeniu

Achizitie Rulota - sfaturi pentru un incepator in domeniu

James
On ‎26‎.‎09‎.‎2016 at 14:15, Georgiana a scris:

Buna James!

Poti sa imi spui cat ai dat pe rulota si de unde ai achizitionat-o?

@Georgiana - rulota am achizitionat-o de la un domn care lucreaza in Anglia,  din cate am inteles acesta a lucrat pt cineva care in loc de bani i-a oferit rulota.

Cum domnul respectiv avea nevoie de bani si eu de rulota - a fost un schimb mutual avantajos pentru ambele parti. :D  (este rulota europeana normala cu usa pe dreapta).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Radu Ionescu
în urmă cu 4 ore, James a scris:

 

Cica asta ar fi mai buna ca are si fermoar+velcro si când este cortul montat la rulota, aceasta s-ar prinde in continuarea cortului (cu fermoarul+velcro) marind astfel suprafata de umbra. Ar fi o idee si asta dar nu stiu cat de practica este - poate prietenii rulotisti mai "asezonati" ne pot confirma/infirma daca aceasta este o varianta care se practica si daca se merita?!  :)

 

Se numeste "terasa". Are un prieten asa ceva, cand a luat rulota avea cort + terasa mai sus amintita. Le-a montat impreuna de proba si da, merge. Nu la toate corturile merge adaugata insa, la al meu, de pilda, nu, ii lipseste acel "snur" la partea superioara este la fel cu cel ce intra in santul de pe conturul rulotei) de care sa se prinda terasa. Un astfel de ansamblu am vazut ca foloseste @Eugen David

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
James
On ‎27‎.‎09‎.‎2016 at 21:19, Radu Ionescu a scris:

Se numeste "terasa". Are un prieten asa ceva, cand a luat rulota avea cort + terasa mai sus amintita. Le-a montat impreuna de proba si da, merge. Nu la toate corturile merge adaugata insa, la al meu, de pilda, nu, ii lipseste acel "snur" la partea superioara este la fel cu cel ce intra in santul de pe conturul rulotei) de care sa se prinda terasa. Un astfel de ansamblu am vazut ca foloseste @Eugen David

@Radu Ionescu  -  cred ca e o varianta buna pentru perioada de vara cand e nevoie de o suprafata umbrita mai mare.

Pe la mare am vazut tot felul de improvizatii si "bricolaje" la cei care lasa rulotele in camping tot sezonul, ... dar daca vrei sa fii mai mobil si sa mergi in mai multe locuri cred ca varianta asta e mai OK decat "tamplaria fixa"  :) 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Rada

Felicitari

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.