Andrei Urucu

Oltenie.......aduna-te!!!!

62 postări în acest subiect de discuţie despre Oltenie.......aduna-te!!!!

Oltenie.......aduna-te!!!!

Andrei Urucu

Dragii mei olteni, veni vremea sa ne adunam cu mic si mare intr-o comunitate locala. Pentru inceput v-as propune un mic recensamant online, chiar aici pe forumul nostru drag, si de ce nu si o intalnire in care sa ne cunoastem mai bine ( astept propuneri ).

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Viorel C.

Nu este rea ideea si ma bucur ca ai o asemenea initiativa.
Personal sunt disponibil oricand la o intalnire, incepand de marti, saptamana viitoare (maine plec din tara pentru 5 zile).

Sper ca pana cand revin, sa fie deja lista facuta si sa stabilim unde ne vedem si sa ne cunoastem /.;

nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Se pare ca oltenii nu prea au timp sa acceseze forumul.

@Andrei Urucu, eu zic sa incercam sa contactam telefonic pe fiecare. Esti de acord?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Este o idee buna, Viorel! Eu sunt plecat toata saptamana asta pana vineri seara . O sa incerc sa-i sun incepand cu sambata ..sau sa fac un fel de informare prin sms legat de existenta acestui topic .... ..ce parere ai ?

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Foarte tare frateee...particip si eu 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Intre 08-13.09 raspund prezent pentru zona Olteniei, daca se organizeaza vreo intalnire.

Daca nu, voi fi campat la Pestera Muierilor in acest interval ; doritorii pot sa ni se alature.

Locatia este off camping, cu WC-uri si apa pentru aprovizionare, in imediata apropiere.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Este o idee buna, Viorel! Eu sunt plecat toata saptamana asta pana vineri seara . O sa incerc sa-i sun incepand cu sambata ..sau sa fac un fel de informare prin sms legat de existenta acestui topic .... ..ce parere ai ?

 

 

Parerea mea este sa reusim intr-un fel sa ne intalnim cu totii. 
Asa ca, orice propunere venita din partea ta, sau a unui alt oltean, este binevenita.

Detin numerele de telefon la cativa din Craiova, printre care @ovidiu cica, @lucian t, @Adrian C-tin Pana, @ionut

In schimb, nu am discutat niciodata cu @Cristi Stoian, @enache vasile, @Denis, @Pauld, @Liviu S, @mcorvin, @Liviu, @Liviu S, @Ovidiu, @Piriu Nicolae, @VOINEA DAN, @Stoenescu Laurentiu, @tanasiealin

Am postat cu @, deoarece forumul le va trimite notificare si sper sa-si faca timp sa acceseze forumul si mai ales acest topic.
nay

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Piriu Nicolae

Voi incerca sa particip si eu la intilnirea Oltenilor, daca nu voi fi plecat cu rulota sau cu alte treburi de serviciu.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Pai bre coane Viorele ,  

Aia este esenta , sa te intalnesti cu cei pe care nu-i stii, in primul rand . Sa se creeze relatii intre rulotisti pentru ca in viitor sa iasa fara sa mai stea pe ganduri cand ii invita unul sau altul. Altfel apar tot felul de "bisericute" care nu fac cinste , sau nu sunt frumoase ( ca sa zic asa !).

Bafta ! superok

Toate la timpul lor si cu dorinta de cunoastere din parte fiecaruia.
Nu am discutat niciodata cu cei pe care i-am numit, dar avem timp sa ne cunoastem, fara a crea bisericute 
biggrin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

Si ca sa continui, fara ca @Andrei Urucu sa se supere, vin cu doua sugestii de locatii: restaurant Niagara (centru) si hotel Rexton (pe Garii).
Pot asigura buna desfasurare a intalnirii in aceste doua locatii.

Astept si alte propuneri ale craiovenilor.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Eu particip indiferent de locatie superokCu Dan Voinea si Andrei Popa pot tine eu legatura...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Este super Viorel, mai trebuie doar sa ne adunam ...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Liviu S

Va salut pe acesta cale si imi doresc sa particip la intalinere in conditiile in care am sa fiu in oras, desi speram sa fie o intalnire undeva la iarba verde.

Liviu

0748209869

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lucian T

Cu drag am participa si noi insa rulota este la Cluj la reparat ( Remorci, Rulote, Piese de schimb )....inlocuire punte, reglaj frane, etc...plec dupa ea la sfarsitul lunii...va doresc o gasca mare si nebuna !!!

11930971_828497457271030_741548842171144968_o.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Viorel C.

@lucian t, data nu a fost fixata, iar intalnirea are loc intr-una din locatiile propuse, sau poate alta, pentru a ne cunoaste la un "pahar" de vorba.
Eu zic sa fixam data pentru weekendul viitor (18-20 sept.), existand timp suficient in care putem sa ne programam treburile.

Oltenii care nu au telefonul afisat in semnatura si doresc sa participe, rog sa-mi trimita mesaj cu numarul de telefon pentru a-i putea contacta si bineinteles sa confirme aici in topic, ca vor fi prezenti.
Multumesc!

Modificat de Viorel

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Total de acord cu Adrian.

Personal as opta pentru varianta iarba verde, daca timpul este bun.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Mugurel te gandesti si la o locatie anume ? Ar fi nemaipomenit daca am si gasi o locatie, de genul despre care vorbea Adrian, in apropierea Craiovei. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Popa

Participam si noi cu drag, mai ales ca am avut doar 3 iesiri de cand ne-am luat rulota. Ar fi interesant o iesire la iarba verde decat in spatii inchise.

Suntem disponibili oricand inafara de 30 Sep - 04 Oct. Urmarim forum-ul si tinem legatura telefonica cu @@Marian Popa.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Andrei, asa cum am scris mai sus in perioada 08-13 09 eu voi fi campat off, langa Pestera Muierilor.

Acum nu stiu ce inseamna in jurul Craiovei, pe o raza de cati km?
Restaurant sau in natura?Ce fel de campare?Camping sau off?

Trebuie lamurite aceste aspecte si pe urma gasita locatia.

Eu propun in natura, cat mai este timpul bun.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
VOINEA DAN

Va salut cu drag domnilor si pe acesta cale doresc sa sa felicit initiatorul acestui topic pentu initiativa si sper sa ne intalnim  cat de curand toti posesotii de rulote din Oltenia  pentru a impartasi fiecare din experienta si poate a lega de ce nu noi prietenii asa cum s-a intamplat inte mine si Marian Popa si Andrei123 cu care am avut iesiri impreuna.

Cu siguranta am sa particip oriunde se stabileste locatia.

Nr.meu de telefon 0766499252. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

Mugurel, te rog sa ma scuzi, acum am vazut ca tu esti din Valcea....asa ca intrebarea mea nu avea sens..:) . Legat de intalnire, principal este sa ne vedem si mai mult sa ne cunoastem! Cat despre locul in care are loc ...mai putin conteaza, personal as dori in aer liber:mini-bycicle:, dar  nu refuz nimic!.
V-as propune sa "intram" mai profund in problema ....si daca stie cineva o locatie in aer liber unde sa ne vedem cu totii , s-o spuna .  Ar fi nemaipomenit !
In caz ca nu gasim o locatie afara ...ramane valabila oferta lui Viorel ( la Niagara poate gasim si un lautar )askc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mugurel Vap

Nu-i problema Andrei, tot oltean sunt.

Astept sa se stabileasca o locatie si o data pe urma sa ne confirmam fiecare prezenta, bineinteles in functie de timpul disponibil.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

GATA ?...s-a facut liniste ?...hai fratilor, hai ca se poate 

 Daca nu iesim undeva cu rulotele, macar hai sa ne vedem la o bericioaica undeva in Craiova

Cu toate ca as vrea sa ma intalnesc si cu colegii din: OLT, VALCEA , MEHEDINTI si DOLJ

Hai " OLTENIE ....aduna-te "  superok

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Urucu

HAI! dar unde? mi-ar face placere sa iesim la un gratar, dar unde? eu chiar nu stiu o locatie ok si accesibila pt toata Oltenia? veniti cu propuneri! Daca nu si nu ...mergem la o bere la  Niagara si poate facem un grup sa mergem la Parada Baloanelor saptamana viitoare. Nu vreau sa ratez anul asta...( anul trecut nu aveam rulota )

 

Modificat de Andrei Urucu

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.