Nu e rulota,   dar  e mai buna decat cortul Încărcatul și descaractul sculelor de pescuit, întinsul și stansul cortului când plouă,   cred că sunt cele mai urâte momente din ceea ce înseamnă o ieșire la pescuit și aici nu cred că mă poate contrazice nici un pescar. Cu mulți ani în urmă, mă gândeam la un  microbuz, micuț pe care să-l modific după nevoile mele la pescuit, dar asta implica  multe costuri suplimentare (achiziție, impozite, asigurări, revizii, reparații, etc…) și ideea microbuzului a rămas în sertarul cu vise, în urmă cu vreo 2 ani am descoperit pe un site TearDrop-ul și părea exact ce aveam nevoie, mi-am și făcut un proiect la acea vreme, dar faptul că rulota îmi deservea  nevoile, proiectul a rămas la sertar. După puțin timp însă, am fost pus în situația de a renunța la rulota și ieșirile la pesucuit, au revenit la cortul de altă dată, sculele de pescuit care în mare parte stăteau în rulota, acum trebuiau încărcate și descărcate la fiecare ieșire….era clar ca trebuia  sa fac ceva, nu mai am 25 de ani si nici macr 35, am nevoie de mai mult confort si asa am reluat ideea TearDrop-ului. Problema era că penrtu a realiza proiectul făcut inițial , bugetul necesar era destul de mare, ori la mine, bugetul era cu minus, așa că am hotărât să refac proiectul cu  materiale ce le aveam prin garaj, adică niște plăci de OSB rămase de la construcția casei . ''Baza'' o avema deja in curte....