Scuze pt întrerupere ...aseară am scris de pe telefon și am dat "trimitere" din greșeală și apoi am făcut play-back. Continuam povestea ... Am curățat țeavă, am pus duza în oțet peste noapte. A doua zi am montat provizoriu pt proba. Mergea f bine pe gaz, dar aveam altă problema... robinetul mergea doar la maxim.Cum reduceam puțin se stingea flacăra. Așa că am făcut comanda de duza noua. Daca tot am avut totul demontat am comandat și un ventilator dublu  cu controler, de la Motorhome. Așa că ieri am dat iar afara totul, am pus duza noua, am pus ventilatoarele și merge f bine. De aseară a rămas la minim, nu se mai stinge, dar nu a coborât sub 10 grade in frigider. In congelator era gheata. De dimineață am dat o treaptă mai sus să vedem ce poate. Ventilatoarele le-am montat in dreptul grilei de sus, dar nu ating de grila că sa nu vibreze. Suporții care au venit în kit mi-au permis să le montez la M pe fata interioara a rulotei. Nu am știut unde sa pun sonda termostatului. După ce am fixat totul am citit prin postari că era bine de pus in frigider. Nu mai dau jos totul nici batut. Așa că e fixata undeva intre grile. Pe automat merge un pic mai turat decât aș tine eu pe manual. Așa că merg cu ele pe manual. Dar electronistul din mine mă îndeamnă să desfac controlerul sa văd dacă nu am un reglaj intern al vitezei funcție de temperatura. Un semireglabil, de schimbat vreo rezistenta ceva.  Am atașat și ceva poze.... 
    • Like
    2