Asa cum v-am povestit despre patania mea aici ,  cand datorita neglijentei am avut ghinionul sa am doua explozii in mai putin de-o ora,  ieri si azi am trecut la treaba si m-am apucat sa repar ce a stricat prostia mea... Pe partea dreapta, a fost mai usor ca am avut acces si spatiu suficient pentru a lucra... Practic am trasat si decupat portiunea afectata, dedesubt am fixat un capac cu ajutorul unor holzsuruburi. Peste acest capac am aplicat un strat de 2-3 mm de Sigilant bituminos Sika pentru a proteja impotriva apei, mai ales ca portiunea respectiva se afla exact in spatele rotii, unde se stropeste la greu in timpul mersului pe ploaie... La interior am mai pus o intaritura de lemn si am refacut izolatia folosind polistiren extrudat pe care l-am lipit cu acest Adeziv poliuretanic... Peste intarituri am aplicat un strat de Adeziv Sikaflex 11 fc cu ajutorul caruia am lipit capacul de deasupra, confectionat dintr-o bucata de parchet... Atasez si pozele in ordinea cronologica, daca mai sunt intrebari va raspund cu placere...