Nu as fi crezut ca in nici doi ani voi schimba atelajul dar totusi s-a intamplat. Pe scurt, desi tocmai ce era pusa la punct 100%, pe motiv de " nu prea incap ca lumea in pat, nu imi vad decat burta in oglinda " si " as vrea si eu un pat mare ca al vostru", ne-am trezit ca Hobby -ul mai are o surioara in curte. Am ajuns la Weinsberg direct datorita sugestiei lui @Raul G si , indirect, a prezentarii lui @Cristian A cu gandul sa imi iau cea mai mica rulota in care sa putem incapea comfortabil cu totii ( mai ales eu  ) desi toamna trecuta ma uitam dupa rulote cu punte dubla.  Dupa ce am fost un pic bulversat de piata de rulote noi in RO, singurul care avea o rulota pe stoc si de la care am si cumparat a fost Peti Luidort de la Dej. Peti , pe langa o sticla de sampanie, ne-a facut cadou si o poza cand plecam de la el.   In scurt timp am si facut prima iesire intr-un camping sub pretextul ca trebuie sa vedem si noi Brasovul. Camping unde am avut in doua zile , doua anotimpuri:    Ca si gabarit nu am simtit diferenta de ~ 70 cm intre lungimile celor doua, latimea si greutatea fiind similare. Ambele se aseaza perfect dupa masina daca sunt incarcate corespunzator. Spatiul interior, inlusiv cel de depozitare este mai mic, dar , pana acum toata lumea este incantata de noua achizitie. Totusi , nu am putut sa nu remarc diferenta de accesorizare intre ele , motiv pt care si Weinsberg-ul a primit o instalatie electrica fotovoltaica, boiler pe gaz si curent , mover, etc de la baietii de la Negoiesti.