Iancu Gabriel

Weekend 17-19.01.2020 Valea Cerbului

23 postări în acest subiect de discuţie despre Weekend 17-19.01.2020 Valea Cerbului

Weekend 17-19.01.2020 Valea Cerbului

Iancu Gabriel

Merge cineva pe Valea Cerbului in weekend?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Draghiciu Dumitru

Intrebati , interesati-va pentru ca am inteles ca au venit jandarmi dupa Revelion si au anuntat ca din 2020 este interzisa camparea pe Valea Cerbului

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Salutare! Asa am auzit si eu, a primit un prieten un mesaj de la cineva cum ca intr-o sedinta a Consiliului Local au votat interzicerea camparii pe vale. 

Eu am trecut duminica seara pe acolo si la intrare pe vale era un echipaj de politie care sa uitat lung  dupa noi dar nu au zis nimic...! 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Iancu Gabriel

Am inteles, eu totusi merg si daca ma gonesc asta este, dupa Revelion au fost 3 echipaje care au stat acolo pana duminica pe 5 ianuarie,

eu am stat pana pe 4 ianuarie si nu a venit nimeni sa ne zica ceva.

Modificat de Iancu Gabriel
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cristi Enachescu

Jandarmii ne-au informat cu privire la intenția de a se interzice campare. Asta era pe 4.01. Dacă s-a schimbat ceva, trebuie verificat pe site Primăria Bușteni dacă este data HCL pana în prezent.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Aceleași discuții și zvonuri despre intentia primăriei de a interzice camparea pe Valea Cerbului, se aud la fiecare inceput de an. Așa că stati linistiti, pentru că mai e mult până departe! :salutare!:

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan P

Sper sa nu ne ia si aceasta bucurie de a campa in zona, e prea frumos si accesibil pentru multi dintre noi! Cel putin pentru noi majoritatea care mergem in sezonul rece cand e si mai curat si multa liniste! 

Dar cei drept au si ei dreptate, la cata mizeria a fost lasata la sfarsitului sezonului de cei care au stat toata vara pe Valea Cerbului. Dar e si prea de tot dupa cum am vazut vara trecuta, rulote ingradite, pe langa ele tarcuri cu niste dulai, gaini si alte cele.....totusi...! 

O experienta am avut-o in octombrie pe Cheile Rasnoavei care dupa cum unii stiti sunt niste foisoare amenajate pentru picnic. Eiii... Unul cu rulota pusese stapanire pe intreaga poienita, foisorul era imbracat in prelate destul de sanatoase jur imrejur, la intrare in poienita parcase masina in care bloca accesul....pur si simplu pusese stapanire pe un loc public....si erau de vreo 2-3 luni de cand stateau  acolo....(dar na, se stia cu jandarmeria care nu ia zis nimic, ca doar asa sa laudat) 

Usor ia amploare si acolo ceva de gen Valea Cerbului in sezonul cald.

Pai si ne miram de ce se fac atatea interdictii?!

Iertare daca am deviat de la subiect mentionand aici despre Cheile Rasnoavei.... 

  • Like 3
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Da. Hai să revenim la subiectul topicului și vom vedea ce se va întâmpla! :salutare!:

Eu abia m-am intors de acolo și aș mai vrea să ajung o dată în această iarnă, prin luna februarie, pentru că dupa 1 martie încep să se strângă cei din "cartier" si nu mai imi place.

Vacanțe frumoase :rulotisti: si să ne revedem sănătoși! :OK:

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Până la urmă a mai ajuns cineva pe vale, să ne spună și nouă care mai e situația de la fața locului? 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghelescu Anton

:salutare!:Buna ziua. Asa au inceput cu zvonuri si la Cheia.N-au zis nimic la începutul sezonului apoi ne-au gonit.Locurile vor fi din ce in ce mai putine. Vor sa ne forteze sa mergem la privati.      :default_big_grin::default_doh:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Iancu Gabriel

Eu am fost si un weekend din Ianuarie si un wekend acum in Februarie, nu mi a zis nimeni nimic.Nu am scos masa sau cort sau terasa afara.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Azi am primit răspunsul ..... e oficial 

 

5e415efddb51b_RspunsPrimriaButeni.jpg.0bfe748ab2e9bf9af4f456dd12f08111.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Multumim @Flavius Ivan. Pacat ca zvonurile s-au dovedit ca sunt adevarate. Acuma asteptam sa se deschide cateva campinguri pentru rulotism. :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin
57 minute în urmă, Flavius Ivan a scris:

Azi am primit răspunsul ..... e oficial 

 

5e415efddb51b_RspunsPrimriaButeni.jpg.0bfe748ab2e9bf9af4f456dd12f08111.jpg

Asta nu se intampla din cauza celor care stateau un weekend pe Valea Cerbului sau 3-4 zile, se intampla din cauza celor care stau cu lunile acolo, cei care isi fac garduri si lasa mizerie in urma. Probabil pe acelsi criteriu s-a mers si cand au blocat camparea la Cheia. Este pacat, Valea Cerbului era o locatie frumoasa de iesit cu rulota pe timp de iarna.

@Daniel P unde se face acum intalnirea de iarna? :default_doh:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
în urmă cu 3 ore, Ursu Florin a scris:

 

@Daniel P unde se face acum intalnirea de iarna? :default_doh:

 

Dacă nu gasim o locatie mai spre centru să fie bine pentru toată lumea, va invit la Letca Nouă...:default_emoticons-animated-3:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghelescu Anton

:salutare!:Buna ziua .Asa este, in sedinta C.L. din 29.01.2020 au hotarat interzicera camparii pe tot teritoriul administrativ al orasului Busteni ( inculsiv Poiana Tapului ). Am mai publicat aceasta stire in urma cu 2 saptamani, insa Dl.Radu a mutat-o , unde??. O zi buna sa aveti.

Modificat de Ursu Florin

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ioan Necula

Ursu Florin, de ce arunci cu noroi în rulotistii de sezon de pe Valea Cerbului? Dacă te plimbi vara printre rulote nu găsești bucățică de hartiuta sau alte gunoaie. Sunt oameni cu mult bun simt, ii cunosc personal. Nu același lucru pot spune despre gunoaiele pe care le găsesc la tot pasul pe traseul spre Poiana Izvoarelor-Diham sau spre Poiana Costilei unde nu cred ca e vina celor de la rulote. Inteleg ca sunteți iubitor de munte și nu se cade sa hulim în necunostinta de cauza. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita
La 2/16/2020 la 10:32, Anghelescu Anton a scris:

:salutare!:Buna ziua .Asa este, in sedinta C.L. din 29.01.2020 au hotarat interzicera camparii pe tot teritoriul administrativ al orasului Busteni ( inculsiv Poiana Tapului ). Am mai publicat aceasta stire in urma cu 2 saptamani, insa Dl.Radu a mutat-o , unde??. O zi buna sa aveti.

 

Buna ziua, va spun si eu dl. Anghelescu!

Exista  un topic legat de actualitatea de pe Valea Cerbului aici  

 

In alta ordine de idei, daca doriti sa revedeti toate postarile facute , de-a lungul timpului , faceti click in partea dreapta sus a paginii unde apare numele dumneavoastra. Si din lista ce se deruleaza alegeti "Activitatea mea". Acolo veti gasi toate postarile, inclusiv cele mutate

 

In speranta ca v-am putut fi de folos, va asigur de intreaga mea consideratie! :salutare!:

 

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Iancu Gabriel

Pe mine ma amuza cum suna raspunsul celor de la Busteni ptr Flavius "va comunica ca in sedinta "ORDINARA".

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Nu toti cei care au 8 clase absolvite cu nota 5, stiu si de nota 5... La materia de studiu - limba romana - ma refer! :)

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Anghelescu Anton

:salutare!:Buna ziua.Multumesc pt. informare.:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita
în urmă cu 3 ore, Anghelescu Anton a scris:

:salutare!:Buna ziua.Multumesc pt. informare.:noroc:

 

Si eu va doresc numai bine!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ursu Florin
La 2/19/2020 la 18:13, Ioan Necula a scris:

Ursu Florin, de ce arunci cu noroi în rulotistii de sezon de pe Valea Cerbului? Dacă te plimbi vara printre rulote nu găsești bucățică de hartiuta sau alte gunoaie. Sunt oameni cu mult bun simt, ii cunosc personal. Nu același lucru pot spune despre gunoaiele pe care le găsesc la tot pasul pe traseul spre Poiana Izvoarelor-Diham sau spre Poiana Costilei unde nu cred ca e vina celor de la rulote. Inteleg ca sunteți iubitor de munte și nu se cade sa hulim în necunostinta de cauza. 

Nu cred ca am aruncat cu noroi in nimeni, cum nici nu cred ca am facut referire la toti cei care campeaza acolo. :salutare!:

Sunt sigur ca exista si rulotisti care stau acolo tot sezonul cald si pastreaza curatenia si toate cele cum trebuie.

 

La 2/19/2020 la 18:45, Anghelescu Anton a scris:

:salutare!:Buna seara.Ma adresez Dlui. Ursu Florin : de ce a trebuit sa modificati postarea mea? Va rog spuneti-mi si mie. Nu de alta dar nu vreau sa mai gresesc la 81de ani .Cu respectul cuvenit.A.A.:noroc:

@Anghelescu Anton probabil a fost o greaseala intr-un cuvant, o litera pusa neadecvat sau cine stie? :)

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.