CristianG

Micsorare sau repozitionare baner reclama

7 postări în acest subiect de discuţie despre Micsorare sau repozitionare baner reclama

Micsorare sau repozitionare baner reclama

CristianG

Buna dimineata !

 

Am o sugestie legata de banerul din pagina principala ;Din cauza ca banerul cu reclama din pagina principala situat in partea de sus este supradimensionat,  nu se poate vedea butonul (adauga continut nou) si (log-in) fiind scris alb pe fond alb.

La mine asa apare si nu cred ca sunt singurul utilizator care intampina aceasta problema.

Cred ca se poate ori micsora reclama ori muta putin mai jos sa putem vedea acele butoane pe care le-am mentionat.

Atasez si o poza cu problema in cauza.

Stima !

remediere site.png

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Andrei I.

Cred ca e important sa mentionezi in ce browser apare aceasta problema. Adesea, optimizarea layout-ului se face specific.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
în urmă cu 19 ore, CristianG a scris:

Din cauza ca banerul cu reclama din pagina principala situat in partea de sus este supradimensionat .....

Te salut @CristianG

 

Reclama e Mama Comertului!

In rest, ... No comment! 

:noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Da, cum spunea un coleg mai sus, e foarte important in ce browser si pe ce dispozitiv apare asa? de exemplu mie nu-mi apare asa..., bannerul are o dimensiune standard de 728x90 pixeli si nu ar trebui sa se suprapuna cu ceva din design...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Conteaza daca este dat zoom in pagina... La mine daca ajung la 130 % apare precum in imaginea atasata de @CristianG. Deci, Cristian, ai zoom in in pagina?

[Firefox, actualizat la zi]

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
CristianG

Salut !

Folosesc laptop si browser opera , intradevar sunt pe zoom la 125% ca asa-mi place sa vad scrisul mai mare nu sa ma chiorasc dar totusi este aiurea ca atunci cind dau zoom la pagina sa incalece acea reclama scrisul.

Se poate ingusta reclama sau schimba culoarea scrisului ( negru, rosu, etc.)

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Cand se face zoom, in general, browser-ele redimensioneaza elementele din pagina, precum si eliminarea sau inlocuirea unor denumiri (de link-uri) cu simboluri, practic o struto-camila intre pagina obisnuita de desktop si cea de pe telefon. De regula dezvoltatorii paginilor web nu prea au cum sa anticipeze cum fac zoom browser-ele, mai ales ca acestea din urma se actualizeaza foarte des si schimba algoritmii.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.