Petre

Transmițător wireless pt android sau ios

5 postări în acest subiect de discuţie despre Transmițător wireless pt android sau ios

Transmițător wireless pt android sau ios

Petre

Vând transmițător wireless pt android sau iOS, pt transmitere video a imaginilor pe un dispozitiv mobil gen telefon sau tableta android sau iOS . Poate fi folosit la remorca sau rulote pentru a vedea ce se întâmplă în spatele rulotei , in timpul mersului. Functioneaza pe telefon prin aplicatia WiFi AV din Google Play.
Pachetul include si o minicamera video și transmițătorul wireless,
Preț 250 lei

https://www.forumrulote.ro/topic/7359-camera-wireless-mers-inapoi-rulota/?do=findComment&comment=101073

Aici in postarea mea despre produs puteti vedea si o proba facuta pe telefon. Una din poze este cu receptia imaginii pe telefon de la circa 50 m

$_57.jpg

sku_422524_7-500x500.jpg

fbg1784_8_.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

NRLaurentiu

@Petre, banuiesc ca sunt cele de aici: camera si transmitatorul (184+60=244 lei), dupa cum ai spus aici. De ce le dai mai scump?

 

In alta ordine de idei, care este intarzierea in transmisie? Mai mica sau mai mare de o secunda?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Petre

Salutare.

transmitatorul intradevar este acel , dar nu m-am uitat in ultimul timp pe site-ul lor sa vad ca au redus pretul. Era mai scump cand am luat eu. In ce priveste camera de la mine din anunt e o camera mini spy cu microfon, luata de pe alt site ceva spy.ro sau asa ceva undeva la 180 lei.Camera aceea la care ati dat trimitere dv este camera de marsarier si la acest tip de camere apar niste dungi, linii de ghidare . La ce am eu nu apar . e camera de filmare dar miniaturizata, cu microfon. Am avut si de aceea cu linii dar sunt suparatoare cand mergi la drum si le vezi tot timpul pe ecran la telefon sau tableta.Eu am folosit camera montata in spatele rulotei pe geam la baie cu transmitatorul impreuna  si in masina am avut o tableta samsung tab3 de 7 inch. Pe distanta de la mine din Vulcan-  Hunedoara   pina la Felix (400 km) inclusiv pe autostrada Lugoj_ Arad si de acolo pina la Oradea am vazut in spate cand se apropia sau intrau in depasire toate masinile sau tir-urile . Eu nu le mai folosesc si de aceea le vand. 

 

cam asa ceva este camera mea

in poza asta am camera montata pe geamul din spate

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Petre

Am facut ceva poze cu continutul pachetului, pentru cei interesati , livrarea este inclusa in pret , prin fancurier. Multumesc    :salutare!: :salutari:

 

Utilizare acestui dispozitiv sau a camerei este data de mine ca exemplu la ce am folosit eu , dar se pot gasi si alte intrebuintari gen video interfon sau supravegherea intrarii .etc..

 

 

20191030_133458.jpg

20191030_133436.jpg

20191030_133411.jpg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Ilie Minea

Mai este de actualitate anuntul? Daca da, se poate vinde numai emitatorul fara camera si la ce pret?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

  • Conţinut similar

    • Lucian Pop
      de Lucian Pop
      Salutare dragi rulotisti,
      Astazi am avut niste timp liber asa ca v-am pregatit un tutorial despre folosirea unui Android Box pentru a receptiona toate canalele romanesti si straine, meciuri de fotbal, filme, seriale, youtube, etc. Varianta adoptata de mine este cea cu un Android TV Box pentru a elimina necesitatea unei antene, a cablurilor, etc. 

      De ce aveti nevoie: 
      1) Un TV cu intrare HDMI
      2) Android TV Box 
      3) KODI  
      4) Internet
      5) Cablu HDMI
      6) Optional mouse (bluetooth, usb) sau telecomanda cu gyroscop pentru o utilizare mai usoara
       
      Avantaje:
      Puteti instala orice aplicatie din Google play. Netflix, Facebook, Youtube, HBO Go, Carti pentru copii, etc. Ati prins ideea
      Puteti sa il folositi la orice televizor. Cand sunteti acasa pur si simplu il folositi la televizorul de acasa.
      Foarte portabil
      Puteti viziona canale TV HD sau SD, Filme si seriale cu functie de incarcare subtitrari romanesti automat, meciuri internationale si nationale. 
       
      Dezavantaje:
      Necesita internet
      Un android box capabil de a rula filme 4k costa intre 200-500 RON
      In functie de puterea internetului poate dura cateva secunde pana cand se incarca canalele tv. Testat pe 4g in oras se incarca aproape instantaneu. 
       
      Mentiuni:
      1* Televizoare 12v eu am gasit aici: 
      https://www.denisnetwork.com/televizoare-12v
      https://www.emag.ro/search/televizor portabil?ref=effective_search
       
      2* Android box este denumirea pen
      200-500RON in functie de performante, materiale folosite, accessorii, etc. Recomand unul cu minim 2gb ram/quad core cu redare mkv/4k. De asemenea, va recomand sa cititi review-urile inainte de a cumpara. 
      Pe emag sunt foarte multe, dar le puteti gasi si mai ieftin
       https://www.emag.ro/search/mediaplayere/android+box/sort-reviewsdesc/c
       
      3* Kodi este o aplicatie care se instaleaza pe android box Gratuit . Acesta poate rula TV Online, Filme, Seriale, Meciuri, Muzica, Radio si in principiu orice aplicatie pe care o ruleaza si telefonul dumneavoastra. 
      Kodi versiunea romaneasca se poate obtine prin urmatoarele metode:
      a) Prin instalarea aplicatie kodi din google play apoi configurarea manuala (Gratuit). De asemenea este nevoie de aplicatiile Sopcast si Acestream din Google Play(Gratuit)
      Tutorial aici: https://tips4kodi.net/kodi-build-romania-t4k-instalabil/     . Atentie: aceasta metoda nu este foarte usora. Dureaza approx 20-30 min pentru a face configurarea dar este gratuit.
      b) Cumpararea de pe google play a aplicatiei gata configurarata la 18 Lei: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.t4kbuild.avs 
      c) Cumpararea unui android box de pe olx gata configurat cu o plugin-urile romanesti 
       
      4* Trebuie sa aveti internet. 4g sau 3g este aproape in toata tara. Android box-ul se conecteaza la wireless exact ca un telefon. Deci daca aveti un telefon cu semnal 3g/4g aveti si internet pe android box prin hotspot. 

      Pentru a imbunatati acest tutorial, sunt bine-venite comentarii despre avantaje, dezavantaje, recomandari de Android Tv Box, Televizoare portabile, etc
       
      Aici puteti vedea cum arata aplicatia KODI configurata cu build-ul romanesc T4K Build:

      Buhnici va explica ce este un Android TV Box
       
    • Petre
      de Petre
      Produsul prezentat în topic este de vânzare. Transmițător wireless împreună cu o minicamera video HD prevăzută cu microfon , tot pachetul la 250 lei
       
    • Englezu Emil
      de Englezu Emil
      Salut,
      Am cumparat un sistem video compus dintr-un ecran lcd si o camera web wireless.
      Ecranul o sa il fixez in bordul masinii.
      Camera as dori sa o fixez pe rulota.
      Ceva sfaturi ptr fixarea ei?
      Sa nu se desprinda in mers. Un adeziv bun de care sunteti multumiti?
       
    • Ciprian I.
      de Ciprian I.
      Salutare,
      Ce aplicatie android gps folositi pentru autorulota care permite introducerea inaltimii autorulotei?
    • Andrei Popa
      de Andrei Popa
      Salutare colegi,
       
      Zilele trecute am fost anunțat de un coleg rulotist de lansarea aplicației RoCamping, aplicație de mobil compatibilă cu Android disponibilă gratuit pentru download pe website http://rocamping.com sau direct de pe Google Play. 
       
      Aplicația are o interfață foarte simplu de utilizat și cuprinde harta României cu peste 100 de campinguri cu coordonate GPS, descriere, date de contact și peste 50 de locații off-camping, bălti de pescuit și service-uri de rulote.
       
      Sunt entuziasmat sa împărtășesc cu voi aceste informații, deoarece am oportunitatea să colaborez și să lucrez la aplicația RoCamping în speranța că în viitorul apropiat aceasta va deveni foarte utilă oricărui iubitor de călătorie cu cortul sau rulota. Orice feedback sau idee este bine venită din partea oricui.
       
      Vă doresc o săptămână frumoasă!

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.