Marius George

Intalnirea de toamna la Iepuresti 4-6 octombrie 2019

35 postări în acest subiect de discuţie despre Intalnirea de toamna la Iepuresti 4-6 octombrie 2019

Intalnirea de toamna la Iepuresti 4-6 octombrie 2019

Marius George

 

Dragi colegi dupa cum stiti an de an am incercat sa ne adunam cat mai multi la Iepuresti in cele doua intalniri, primavara si toamna.

A sosit momentul sa o facem din nou in aceasta toamna si daca se poate cat mai multi posibil.

Perioada am aleso asa deoarece spre sfarsitul luni posibil sa fie cat mai frig.

Daca sunt doritori va asteptam cu drag cu ideii pentru aceasta intalnire.

Voi merge personal si voi obtine aprobare de la politie si primarie.

Dupa cum se stie nu avem voie sa intram in padure, sa lasam gunoaie pe camp, sa ne jucam cu masinile pe camp, foc facut la intamplare si tot ce tine de bunul simt.

Multi vor veni chiar de pe 3 octombrie asa ca cine vrea poate veni mai devreme.

Va asteptam cu drag. 

IMG-20180929-WA0058.jpg

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Alexandra Pavel

Prezenti :OK:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Toma Roger
acum o oră, Marius George a scris:

 

Dragi colegi dupa cum stiti an de an am incercat sa ne adunam cat mai multi la Iepuresti in cele doua intalniri, primavara si toamna.

A sosit momentul sa o facem din nou in aceasta toamna si daca se poate cat mai multi posibil.

Perioada am aleso asa deoarece spre sfarsitul luni posibil sa fie cat mai frig.

Daca sunt doritori va asteptam cu drag cu ideii pentru aceasta intalnire.

Voi merge personal si voi obtine aprobare de la politie si primarie.

Dupa cum se stie nu avem voie sa intram in padure, sa lasam gunoaie pe camp, sa ne jucam cu masinile pe camp, foc facut la intamplare si tot ce tine de bunul simt.

Multi vor veni chiar de pe 3 octombrie asa ca cine vrea poate veni mai devreme.

Va asteptam cu drag. 

IMG-20180929-WA0058.jpg

Salut, imi poti spune si mie cum se procedeaza la astfel de intalniri? ca eu n-am participat pana acum niciodata si as vrea sa stiu (Necesar, costuri, cheltuieli la comun, etc..) cum se procedeaza de obicei. Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George
13 minute în urmă, Toma Roger a scris:

Salut, imi poti spune si mie cum se procedeaza la astfel de intalniri? ca eu n-am participat pana acum niciodata si as vrea sa stiu (Necesar, costuri, cheltuieli la comun, etc..) cum se procedeaza de obicei. Multumesc

Ca si costuri la comun sunt doar daca ne hotaram sa facem ceva concursuri la fata locului.
In rest vine fiecare cu ce poate pentru familia sa, o sa vedeti ca se vor forma grupulete care vor face mancare la comun.
Pentru o intalnire unde se aduna circa 50 de rulote este greu sa faci totul la comun

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Petre S

Daca nu intervine ceva vom fi prezenti si as veni cu o propunere: Pentru duminica dimineata, pret de o ora, fiecare poate expune in fata rulotei diferite acarate pe care le avem fiecare prin atelaje si care nu ne mai sunt de folos. Sa fie un fel de bazar, de unde sa poti cumpara, la un pret bun, diferite maruntisuri legate de acest fenomen. 

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George
27 minute în urmă, Petre S a scris:

Daca nu intervine ceva vom fi prezenti si as veni cu o propunere: Pentru duminica dimineata, pret de o ora, fiecare poate expune in fata rulotei diferite acarate pe care le avem fiecare prin atelaje si care nu ne mai sunt de folos. Sa fie un fel de bazar, de unde sa poti cumpara, la un pret bun, diferite maruntisuri legate de acest fenomen. 

 

Nu este o idee rea, chiar ar fi ceva ok.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Angelo

@Marius George salutare! Te întreb pentru că nu am fost niciodată, de fapt am rulota de câteva luni și am ieșit cu ea doar la mare, unde este Iepureștiul ăsta? Este o locație OFF-camping? Există grupuri sanitare și dușuri în zonă ? Mersi frumos.

13.09.jpg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George
în urmă cu 7 ore, Angelo a scris:

@Marius George salutare! Te întreb pentru că nu am fost niciodată, de fapt am rulota de câteva luni și am ieșit cu ea doar la mare, unde este Iepureștiul ăsta? Este o locație OFF-camping? Există grupuri sanitare și dușuri în zonă ? Mersi frumos.

13.09.jpg

Locatie este Iepuresti de Giurgiu si este off camping, nu exista toalete si dusuri.

Apa se poate lua de la primaria din sat, daca cauti vei gasi foarte multe detalii despre locatie si intalnirile de acolo pe forum.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Meteo ne arata peste 20 grade temperatura, daca se mentine este super ok

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Lucian Pop

faina ideea cu bazarul. vom incerca si noi sa ajungem

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Negru

Daca nu ma puneai si pe mine in clipul de prezentare ma suparam fleasca. Prezenti si noi. Crezi ca va fi cineva joi seara acolo?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George
în urmă cu 3 ore, Marius Negru a scris:

Daca nu ma puneai si pe mine in clipul de prezentare ma suparam fleasca. Prezenti si noi. Crezi ca va fi cineva joi seara acolo?

Cu siguranta vom fi

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George

Aici pe forum vad ca lumea nu se anunta insa pe facebook sau anuntat destui, ciudat!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Mai greu cu adunatul aici... :default_big_grin:

Posibil sa ajung si eu daca vremea e buna...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Horia Alexe

Salut,   asa cum spuneam si in prezentarea mea, locul de campare il stiu rulota fiind parcata in Valter. Ce nu stiu si mai ales dupa ce au mai montat si parapetii este pe unde pot intra cu atelajul? Par a fi doua cai de acces.

1 inainte de parapeti 

2 acolo unde au lasat liber cam la jumatate?

Voi incerca sambata sa fac o recunoastere sa merg la sigur cu familia

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vlad Iliescu
în urmă cu 2 ore, Marius George a scris:

Aici pe forum vad ca lumea nu se anunta insa pe facebook sau anuntat destui, ciudat!

Care facebook, exista si acolo un grup, echivalent forumului? Cum se numeste exact?

Eu intentionez sa vin la Iepuresti, daca vremea este frumoasa.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M
34 minute în urmă, Vlad Iliescu a scris:

Care facebook, exista si acolo un grup, echivalent forumului? Cum se numeste exact?

 

Forumul are pagina de facebook precum si grupul “Locatii de campare cu rulota”, insa aceasta intalnire organizata de Marius George a fost

pusa pe mai multe grupuri de facebook si forumuri, nu s-a referit la un grup anume...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George
în urmă cu 8 ore, Horia Alexe a scris:

Salut,   asa cum spuneam si in prezentarea mea, locul de campare il stiu rulota fiind parcata in Valter. Ce nu stiu si mai ales dupa ce au mai montat si parapetii este pe unde pot intra cu atelajul? Par a fi doua cai de acces.

1 inainte de parapeti 

2 acolo unde au lasat liber cam la jumatate?

Voi incerca sambata sa fac o recunoastere sa merg la sigur cu familia

 

 

Prin punctul nr 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius George
în urmă cu 6 ore, Piroi Adrian a scris:

Prezenti si noi.

Va asteptam

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Dinu

Vad ca e vremea cam nasoala...

Mergem si pe ploaie?

 

Aveti idee daca e cineva pe acolo in timpul saptamanii? As duce o rulota acolo pt niste prieteni de maine dar nu as lasa-o in mijlocul campului nesupravegheata

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dragos M

Aveam si noi de gand sa venim la Iepuresti, insa vremea se anunta destul de urata in acest week-end, asa ca renuntam...

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.