George Enache

Mașina mea un Van convertit în CamperVan

7 postări în acest subiect de discuţie despre Mașina mea un Van convertit în CamperVan

Mașina mea un Van convertit în CamperVan

George Enache

Salutare tuturor, sunt membru nou și vreau să mă integrez corect scriind câteva cuvinte despre CamperVan-ul meu convertit de curând și sa pun câteva poze de informare. Van-ul este un Citroen Jumper de 3, 5t în 2 panouri deci mediu (acum după ce l-am făcut cred ca aș fi vrut mai mare un pic) cu motorizare de 2.2 hdi, foarte plăcut la condus dar fără accesorii de top mai degraba standard. Idea mi-a venit urmărind de mult timp pe YouTube oameni pasionați de așa ceva (de a converti un Van în CamperVan) din USA în general și am acționat în consecință nefăcând nici un fel de modificare pentru a nu avea probleme cu omologarea și așa a fost, nu am avut nici o problema la ITP. Din punctul meu de vedere are tot ce îmi trebuie mie acum, voi vedea mai târziu. Proiectul este pentru vacanta și excursii. Atât am avut de spus pentru moment, va doresc tuturor călători cât mai plăcute 👍

IMG_20190721_192938.jpg

IMG-20190819-WA0000.jpg

IMG-20190822-WA0004.jpg

IMG_20190625_165103.jpg

IMG_20190511_071924.jpg

  • Like 8

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Vasile Oae

Micuț, dar drăguț!

Sa îl folosești sănătos și cu plăcere.

Vacante plăcute!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Felicitări pentru munca, foarte drăguț rezultatul.
Dacă vreodată as avea timp as face asa ceva doar pe ceva foarte vechi, un autobus Mercedes anni 60-70, acelea bombate care circulau când eram copil ori pe o veche furgoneta Citroen HY, acum am văzut ca sunt la moda trasformarea autobuzelor școlare din U Ș A.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Arată foarte bine @George Enache:clapping:

Îți doresc numai drumuri bune și vacanțe frumoase! Felicitări pentru ceea ce ai realizat cu forțe proprii!  :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

Super! Și eu am de gând peste 2-3 ani să iau toate dotările de pe rulota și să modific o dubă.

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel D

Foarte frumos :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Salutare @George Enachesí felicitari pt ce ai realizat. A iesit frumos simpatic. Sa aveti parte de ea, multe iesiri reusite sí drumuri bune va doresc cu :autorulota:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Octavian Szatmari
      de Octavian Szatmari
      Dacia Duster an 2015 , 1, 5 dci, 4x4, 109 cp.Urmeaza sa achizitionez rulota si as merge pana in 1350 mma.Astept pareri de la voi.
    • LaurentiuM
      de LaurentiuM
      Va salut din nou!
      După cum v-am spus din prezentare, de anul viitor intenționez să.mi cumpar o rulota. Având în vedere motorizarea 0.9 tce GPL 90 Hp o sa ma orientez la una cu MMA 1000 Kg. In cartea masinii scrie MMA tractabila 1090 iar in certificat scrie MMA ansamblului 2300 parca.. 
      As dori sa stiu daca aveti careva motorizarea asta sau cunoașteți vre-un rulotist cu autovehiculul tragator cu motorizarea similara.
      Multumesc!
       
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.