• Conţinut similar

    • Stefan Ion
      de Stefan Ion
      Turbina (dispozitiv )anti miros wc rulota ! Garantat 0 miros chiar si fara soluții !!!! 0726193315 // 300 lei // Asigur telefonic suport instalare ! Instalare simpla , necesita alimentare 12 v si montaj întrerupător .
    • Stefan Ion
      de Stefan Ion
      Turbina (dispozitiv )anti miros wc rulota ! Garantat 0 miros chiar si fara soluții !!!! 0726193315 // 300 lei //  Asigur telefonic suport instalare  ! Instalare simpla , necesita alimentare 12 v si montaj întrerupător   .





    • Marius LTN
      de Marius LTN
      Rulota Adria Altea model 462PS
      an fabricatie 2009, prima inmatriculare septembrie 2011

      Masa proprie 938 Kg, MMA 1150 Kg
      Poate fi tractata cu categoria B (in functie de masa autovehiculului tragator)

      Rulota poate acomoda 1 cuplu cu 1-2 copii si este pregatita pentru off-camping:
      -2 spatii de dormit
      -panou fotovoltaic 170W cu charger MPPT 30A
      -baterie 200Ah Litiu (LiFePo4)
      -invertor 12V->230V 2000W, prize 230V
      -frigider cu congelator Dometic pe 3 cai: gaz, 12V, 230V
      -rezervor de apa 150L cu buson de umplere din exterior
      -boiler pe gaz pentru apa calda
      -incalzitor Trumatic pe gaz cu ventilatie

      Dotari:
      -pat matrimonial 140 x 200 cm cu somiera pe arc si spatiu de depozitare
      -zona de servit masa care se poate transforma in pat 140 x 200 cm
      -bucatarie cu plita pe gaz (3 ochiuri) si chiuveta
      -baie cu dus si WC cu golire exterioara
      -paravan tip armonica care separa rulota in doua zone pentru asigurarea intimitatii
      -2 trape pentru ventilatie
      -cort pe toata lungimea rulotei cu banda LED pentru iluminat
      -iluminat pe LED
      -plase de insecte si jaluzele atermice la toate ferestrele
      -plasa de insecte tip armonica la usa
      -cupla antibalans AL-CO cu antifurt
      -mover cu telecomanda
      -butelie gaz
      -senzor de gaz
      -rezervor de apa gri
      -mocheta noua
      -anvelope noi
      -pompe de apa noi
      -roata de rezerva
      -manivela pentru cale
      -priza 7 pini

      BONUS:
      -2 bidoane de 60 litri fiecare pentru aprovizionare cu apa
      -pompa electrica 12V pentru transfer apa
      -oglinzi suplimentare pentru autoturism
      -cablu conectare la 230V in camping/ la generator
      -adaptor priza 13/ 7 pini
       
      PRET: 12.000 EURO
      Rulota poate fi vazuta in Brasov
       
      Poze in topicul de prezentare
       

    • Tiberiu Popa
      de Tiberiu Popa
      Buna ziua, colegi!
      Mai am cateva zile si imi inmatriculez rulota, o Swift Charisma 23, dupa cum scrie in cartea de identitate. De Pasti sau imediat dupa, probabil, vom face voiajul inaugural, xa sa zic asa.
      Pana atunci, as vrea sa imi fac temele nerezolvate, daca intrebarile au mai fost puse in alt topic (eu nu le-am gasit), iertare!
      1. In primul rand, are cineva un manual (handbook) pentru modelul asta, din 2001? Am vazut intr-o postare un link, dar nu pare valabil, mai vechi de 2011 nu exista si nici pentru cele mai noi nu se poate descarca. Daca are cineva, scot berea de la rece!
      2. Legat de asta si de designul mobilierului, e o chestie la care nu ii dau de cap. Rulota are doua canapele laterale, intre ele un corp de mobilier care devine o masuta. Corpul se poate detasa, permitand extensia canapelelor si transformarea lor in pat extins. Intrebarea este urmatoarea: ce loc trebuie sa ocupe masuta (corpul de mobilier), atunci cand patul este extins? Sau e musai sa fac patul toata ziua, iar noaptea sa ma impiedic de masuta? Cred ca imi scapa mie ceva...
      3. Despre toaleta. Aceasta are un rezervor detasabil, care colecteaza apele gri, cred ca asta e termenul. Intrebarea este, exista ceva substante care se adauga in acest rezervor, pentru fluidizarea continutului, in genul pilulelor cu bacterii din fosele septice de la casa? Daca da, de unde pot cumpara asa ceva?
      Multumesc anticipat pentru orice lamurire! Adaug o foto cu patul extins, poate ajuta! Corpul acela, masuta, l-am cocotat temporar pe biroul din stanga, dar nu pare sa fie acela locul!

    • Florin Smolnicki
      de Florin Smolnicki
      Cumpăr rezervor de apă curată, dimensiunile trebuie să fie următoarele:
      Lungime: 60 sau 65 cm
      Lățime: maxim 50 cm
      Înălțime: 27 cm. Doresc să îl pun sub patul din dreapta rulotei.

      Lungime:
       
       


  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.