Adam Adrian

Muzica

35 postări în acest subiect de discuţie despre Muzica

Muzica

Adam Adrian

Salutare! Ce genuri de muzica asculta rulotistii de pe acest forum? Sunt nerăbdător să aflu.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Fejer Antal

In afara de manele de toate,   preferat Poprock, si muzica usoara.:salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Tu ce muzica asculti? 

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Visan

Mark Knopfler

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

Salut!@Radu Ghita In adolescenta ascultam mai mult rap și mai puțin rock, acum mai mult rock și mai puțin rap. Bineînțeles și alte genuri apropiate. Cu timpul o sa vedem cum mai evoluează lucrurile.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vasile Oae

Rock

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

Manele pă sistem turbo.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marius Dan

Nus ce gen cinta Vexento dar la drum merge..

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan Moldovan

(Vocal) trance când conduc singur, pop / puțin rock / cântece de copii ( :) ) când sunt la drum cu familia.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Ascult cu mare placere piese din genuri muzicale diferite!:default_emoticons-animated-3:

Muzica usoara romaneasca de dinainte de '89! Plus: Bosquito, Desperado, Talisman, Cargo, 3 Sud Est, Semnal M si multi altii.

Muzica folk romaneasca, dar si country american. Apoi genul Disco,  d'aia de incepe prin '76 cu Donna Summer - Love to love you babe.

Hiturile tinereții, de la Queen la Modern Talking, Sabrina și Kulture Beat - Mr. Vain.

Ar fi extrem de improbabil sa poata fi mentionat tot ceea ce imi place sa ascult si nici nu-mi propun!:default_doh:

 Indraznesc doar o aleatorie si extrem de sumara exemplificare : Quenn,   mentiune speciala Barcelona - Freddie Mercury cu Montserrat Caballe, Village People – YMCA si In The Navy, Lipps Inc – Funky Town, Led Zeppelin, Pink Floyd – Another Brick In The Wall, Dire Staits - Walk Of Life,   M – Pop Music, Anita Ward – Ring My Bell,   Deep Purple, Patrick Hernandez – Born To Be Alive,   Ottawan – Hands Up, Bob Marley – Could You Be Loved,  Abba – Chiquititta si Fernando,  Goombay Dance Band – Sun Of Jamaica, Doris Dragovic - Zeljo moja, Goran Bregovic, Neda Ukraden - Zora je, Lola Beltran - Jalisco, Meat Loaf, Maria Nazzionale......

Si functie de dispozitie, ascult  si muzica clasica. Mai ales piese din perioada romantismului si a barocului clasic.

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

Salut!@Radu Ghita Multe din ele inca se dau la radio (Magic fm, Europa fm și altele), deci:muzica buna.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Asa este @Adam Adrian! De altfel in masina ascult Magic FM, National FM, Radio Romania Muzical!

:salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

Pentru ascultătorii rockului romanesc, weekendul viitor singurul concert rock din Vama Veche(că în rest"manele pă sistem turbo"@Stefan Adam:default_big_grin: ). Sper sa ajung și eu. Cargo, Phoenix, Iris, Bucovina, Altar, Troopper.

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

@Adam Adrian La ora postului meu anterior, eu ascultam, așa cum am scris, manele pă sistem turbo. Se îmbătase un vecin și ne împărtășea și nouă din bucuria lui...

Ce muzică îmi place ? Merg pe principiul " Nu e frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie" 

:salutare!:

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Catalin Visan
4 minute în urmă, Stefan Adam a scris:

@Adam Adrian La ora postului meu anterior, eu ascultam, așa cum am scris, manele pă sistem turbo. Se îmbătase un vecin și ne împărtășea și nouă din bucuria lui...

Ce muzică îmi place ? Merg pe principiul " Nu e frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie" Asta de exemplu.

Audiție plăcută !:salutare!:

???

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam
1 minut în urmă, Catalin Visan a scris:

???

Scuze, nu merge linkul. Era vorba de Steve'n Seagulls.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

@Stefan Adam Și eu am vecini ca ai tăi și asta e un motiv pentru care as părăsi țara definitiv.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Dinu

Si eu sunt megapasionat de muzica. As asculta muzica oricand oricat.

Ascult rock clasic in general, Deep Purple, Led Zep, Queen, Gun's, Pink Floyd, Doors, Hendrix, Lynard Skynard, Creedence, Metallica dar si Jetro Tull, Dire Straits...

Am avut perioade cand ascultam si HipHop.. si aici, gama larga.. 2pac, wu tang, dmx, run dmc, snoop, busta etc...

Ascult si muzica usoara romaneasca, anii 80-90, ascult si punk irlandez, si spaniol... dar nu zic nu nici la o lautareasca veche...

 

Manele NU.. nu ii suport pe boratii aia care se jelesc la microfon..

 

P.s. zilele urmatoare imi vine ultimul upgrade la camper, un jbl boombox :)

  • Like 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
La 23.8.2019 la 19:32, Radu Ghita a scris:

Doris Dragovic - Zeljo moja, Neda Ukraden - Zora je ... (asta pt ca, ..... vb. lb sarbo-croata!)

Freddie Mercury, Led Zeppelin, Pink Floyd ... ascult cu mare drag!

 

Te salut @Radu Ghita 

... m-ai lovit ! :default_109:

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Daaa..   Amintiri frumoase!

 

In 1984 la Timisoara !

In ciuda urarilor, saraca Yugoslavia n-a mai trait decat cativa ani !

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Ghita

Te salut @George M.

Ma refeream la existenta Yugoslaviei ca stat national unitar. Lepa Brena i-a urat viata lunga, dar in urma razboiului, s-a dezmembrat!

Si pamantul plange, asa cum spune Dragana!

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

Salutare, sunt in camping Leon Durău, un camping ok(am scris la topicul dedicat).Problema e că se aud manele și muzica lăutărească de undeva din stațiune(nu foarte tare dar cat sa deranjeze).Concluzia:majoritatea românilor sunt nesimțiți (pentru că peste tot am dat de problema asta)dar au pretenții la o viață mai bună. Eu nu înțeleg de ce Poliția nu se sesizează pentru că a trecut de 22.Oare pe ei nu-i deranjeaza?

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gabriel Schuster
acum o oră, George M. a scris:

@Florin Dinu "Manele NU.. nu ii suport pe boratii aia care se jelesc la microfon.."

Doamne ... nu credeam ca mai aud asta ... aveam impresia ca sunt doar eu am aceasta senzatie ! 🤣

 

@George M.

Ca moderator nu pot accepta acest limbaj. Chiar acum ascult “ la maxim” o dedicatie din vecini pentru un tzi...n bo..t care munceste de “rupe”  pentru familia lui, deci iti inteleg starea. Dar, hai sa revenim la subiectul topicului, muzica buna. Hai sa ascultam o melodie frumoasa si sa uitam de aceste “deviatii ale naturii” . 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
în urmă cu 23 ore, Adam Adrian a scris:

...... Și eu am vecini ca ai tăi și asta e un motiv pentru care as părăsi țara definitiv.

:default_109:

Ce nu face omul, pe(ntru)....  muzica ? :)

Incotro? Si, poate sau daca, acolo gasesti alte "ritmuri orientale" ori  indiene, ce te vei face ? Pleci mai departe, spre vest, catre unchiul Sam? :) 

 

Viata e frumoasa....

Accepta-i pe cei din jurul tau, asa cum is (!).

Nu-i poti schimba, in schimb, TU, te poti schimba (acceptandu-i si pe ei, cu gusturile lor. Lumea-i asa de mare incat "ne suporta" pe toti).

 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B
La 23/08/2019 la 22:10, Adam Adrian a scris:

Pentru ascultătorii rockului romanesc, weekendul viitor singurul concert rock din Vama Veche(că în rest"manele pă sistem turbo"@Stefan Adam:default_big_grin: ). Sper sa ajung și eu. Cargo, Phoenix, Iris, Bucovina, Altar, Troopper.

 

Aici merg su eu:) 

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.