Cimpoi Ioana

Camping Grecia

6 postări în acest subiect de discuţie despre Camping Grecia

Camping Grecia

Cimpoi Ioana

As vrea sa plec în august cu rulota in Grecia, la un camping. Încă nu m-am decis care dar, am o nelămurire. Trebuie făcută rezervare , sau cum se procedează ? 

Mulțumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Radu Catalin
în urmă cu 3 ore, Cimpoi Ioana a scris:

As vrea sa plec în august cu rulota in Grecia, la un camping. Încă nu m-am decis care dar, am o nelămurire. Trebuie făcută rezervare , sau cum se procedează ? 

Mulțumesc

Buna @Cimpoi Ioana,

1. Grecia e mare si are sute de campinguri.

2. Bratul Sithonia e relativ aproape si e foarte ofertant dpdv al peisajelor. Sunt multe campinguri, in general peste nota 7. Cauta putin pe forum si vei gasi numeroase recomandari.

3. In general luna august e o luna aglomerata. Teoretic, ar trebui rezervare. Te hotarasti la ce camping mergi, il cauti pe net si dai un mail direct la campingul respectiv. Dar... fiind foarte multe locatii, eu cred ca vei gasi un loc si daca vei merge fara rezervare.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cimpoi Ioana
în urmă cu 11 ore, Radu Catalin a scris:

Buna @Cimpoi Ioana,

1. Grecia e mare si are sute de campinguri.

2. Bratul Sithonia e relativ aproape si e foarte ofertant dpdv al peisajelor. Sunt multe campinguri, in general peste nota 7. Cauta putin pe forum si vei gasi numeroase recomandari.

3. In general luna august e o luna aglomerata. Teoretic, ar trebui rezervare. Te hotarasti la ce camping mergi, il cauti pe net si dai un mail direct la campingul respectiv. Dar... fiind foarte multe locatii, eu cred ca vei gasi un loc si daca vei merge fara rezervare.

Deci rezervarea nu este obligatorie.. super !! Merci mut de tot. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Laurentiu Perjeru

Depinde si ce vrei sa gasesti, noi mergem in Camping Thahala pe 10 august, am facut rezervare din mai, am mai avut cateva in lista in fata acestei locatii nu am gasit nici un spot liber acolo. 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Cimpoi Ioana

Dar despre off camping ? Ce îmi puteți spune ? Se poate campa altundeva sau doar in campinguri ?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad
30 minute în urmă, Cimpoi Ioana a scris:

Dar despre off camping ? Ce îmi puteți spune ? Se poate campa altundeva sau doar in campinguri ?

 

La 23.7.2019 la 22:30, Radu Catalin a scris:

Buna @Cimpoi Ioana,

1. Grecia e mare si are sute de campinguri.

2. Bratul Sithonia e relativ aproape si e foarte ofertant dpdv al peisajelor. Sunt multe campinguri, in general peste nota 7. Cauta putin pe forum si vei gasi numeroase recomandari.

3. In general luna august e o luna aglomerata. Teoretic, ar trebui rezervare. Te hotarasti la ce camping mergi, il cauti pe net si dai un mail direct la campingul respectiv. Dar... fiind foarte multe locatii, eu cred ca vei gasi un loc si daca vei merge fara rezervare.

Buna ...  @Cimpoi Ioana

Toate raspunsurile le-ai primit ! :default_109:

Cu putina vointa , vei gasi si raspunsul la intrebarea despe Off-Camping GRECIA .

CAUTA si VEI GASI....

Acest forum iti ofera multe-multe raspunsuri, dar ... e nevoie de putina rabdare si timp. :default_doh:

Rasfoieste putin ... Un simplu "search" si vei gasi.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.