Gigi Gavrila

Abeey GTS 214 din 1994

9 postări în acest subiect de discuţie despre Abeey GTS 214 din 1994

Abeey GTS 214 din 1994

Gigi Gavrila

Buna seara, ieri am intrat in posesia unei rulote Abbey GTS 214 din 1994 cumparata din zona Aradului....ca mai toate , , englezoaicele, ,  :default_big_grin: de la noi, in general multumit, la drum s-a , , lasat, , bine chiar cu un maxim de 120 la ora pe Autostrada Buc Pitesti, chiar daca uneori dupa ce depaseam un Tir avea un usor balans...rulota a fost controlabila, la interior mai este de lucrat..finisat...izolat, ptr cat am dat pe ea...multumit! ca si consum nu stiu ce sa zic, nu am exeprienta unei rulote dar cu 35 litri GPL am mers 270km , inclusiv Dealu Negru...am urcat cu viteza treia..a patra si doua urcari cu a doua, in rest cu a cincea pe autostrada (100/110..120) dupa cum se vede in imagine rulota este tractata de un Ford Mondeo 3 1800CC - benzina/GPL, rog colegii care tracteaza cu , , benzinare, , sa-mi spuna daca acest consum este ok..mai ales daca sunt posesori de Ford Mondeo (benzina/gpl)

WhatsApp Image 2019-07-16 at 17.58.42.jpeg

WhatsApp Image 2019-07-16 at 17.54.36.jpeg

WhatsApp Image 2019-07-16 at 09.29.38.jpeg

WhatsApp Image 2019-07-16 at 09.30.28.jpeg

WhatsApp Image 2019-07-15 at 16.17.40(1).jpeg

WhatsApp Image 2019-07-15 at 16.17.38.jpeg

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Catalin Visan

Să o stăpâniți sănătos și să aveți parte de multe vacanțe fericite, fără incidente. Intuiesc că sunteți începător în tractarea rulotelor ( ca și mine ).  Mi se pare o viteză de deplasare cam mare cea de 120 km/h chiar și pe autostradă și rulota este ”goală”. Poate alți colegi mai experimentați își vor da și ei cu părerea. Cât despre consum mi se pare unul foarte decent. Numai bine.

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Salutare. @Gigi Gavrila

 Sa aveti parte de ea, drumuri bune, sí multe vacante reusite. Grija mare la viteze peste 90km/h. 120 la ora sí pentru un profesionist poate sa faca surprize neplacute la tractarea rulotei, mai ales daca nu este corect echilibrat.:salutare!:

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Bun venit printre noi, ar trebui sa mai citești coșul rutier și sa nu uitam ca nu suntem singuri pe drumuri.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

Salut, vezi că mie mi-a zburat trapa la 120 km dar doar în depășire am ajuns la această viteză.Rulota e foarte frumoasa.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Gigi Gavrila

Multumesc ptr sfaturi, in general conduc foarte prudent doar ca mi se luase putin de drum...intr-o singura zi dus intors Buc.-Arad cam greu, 80%  am mers cu 95-100, doar intr-o singura situatie am facut o depasire cu aproape 120 (acul era cam pe la 118) cand unul din fata mea nu era hotarat cu ce viteza se deplaseaza, dar....pe viitor o las mai usurel, oricum aceste viteze au fost doar pe autostrada, in rest maxim 80-90.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mircea

@Gigi Gavrila felicitari pentru achizitie, sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. Incet, incet, le pui tu pe toate in ordine si daca simti nevoia, mai completezi inventarul, asa incat sa-ti creezi maximul de confort cu ea. Vacante placute!:OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

S-o stăpânești cu drag și vacante minunate! :OK:

Eu merg cu 90 chiar și pe autostradă, max. 100km/oră atunci când trebuue să depașesc un tir...Așa că pentru siguranța ta și a celorlalți, fii atent pe viitor! :salutare!:

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel D

Să o stăpânești sănătos și vacanțe plăcute!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.