Andrei Mircea

Salutare,

17 postări în acest subiect de discuţie despre Salutare,

Salutare,

Andrei Mircea

Salutare, ma bucur sa va intalnesc, prima postare, prima rulota, prima problema :)

 

Ma numesc Andrei, sunt din Bucuresti si sunt proaspat posesor de rulota, prima dealtfel dupa ani cu cortul.

Rulota este Home-Car Rally, iar masina Logan 1.5Dci 2007.

 

De aici si prima problema, MMA logan 1600kg, MMA rulota 1200Kg, masa maxima a ansamblului din talon 2350kg :(

 

Incaodata bine v-am gasit,

 

 

 

 

 

rulota.jpeg

Distribuie această postare


Link către postare

Fejer Antal

:default_bun_venit:Salutare si bun venit in aceasta comunitate. Referitor la intrebarea ta, raspunsul este intr-un topic dedicat.pe forum.:salutare!::noroc:

Distribuie această postare


Link către postare
Adam Adrian

Salut! Să înțeleg că poți tracta doar 750 kg?

Distribuie această postare


Link către postare
Andrei Mircea
23 minute în urmă, Fejer Antal a scris:

:default_bun_venit:Salutare si bun venit in aceasta comunitate. Referitor la intrebarea ta, raspunsul este intr-un topic dedicat.pe forum.:salutare!::noroc:

 

 

Salutare, azi nopate cred ca am citit tot ce e legat de MMA-uri, si sunt la fel de " lamurit" ca inainte, findca in talon la MMA ul remorcabil cu dispozitiv de franare este trecut 1100Kg ( rulota avand 1200Kg), deci aproape legal, iar la mentiuni este trecuta MMA ul ansamlului de 2350Kg.

 

Daca ai la indemana topicul la care faci referire si poti, da mi l si mie te rog.

 

Multumesc,

 

Andrei

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Andrei Mircea
26 minute în urmă, Adam Adrian a scris:

Salut! Să înțeleg că poți tracta doar 750 kg?

 

 

Nu neeaparat, fiindca in talon la rubrica dispozitiv tractabil cu dispozitiv de franare este trecuta valoarea de 1100Kg, ca apoi la " Observatii" masa ansambluului sa fie de 2350kg.

Distribuie această postare


Link către postare
Fejer Antal

 

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Bine ai venit printre noi

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Andrei Mircea

@Fejer Antal Salutare, m-am lamurit, sunt in ilegalitate :D

 

Totusi nu inteleg , de ce mai este trecuta valoarea de 1100Kg pentru tractare cu dispozitiv de franare in CI ?

 

 

 

Multumesc,

 

în urmă cu 7 ore, Fejer Antal a scris:

 

 

Distribuie această postare


Link către postare
Daniel P

Bun venit în această comunitate @Andrei Mircea ! :noroc: :default_bun_venit:

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G
 
 
Nu neeaparat, fiindca in talon la rubrica dispozitiv tractabil cu dispozitiv de franare este trecuta valoarea de 1100Kg, ca apoi la " Observatii" masa ansambluului sa fie de 2350kg.
Mașinile franțuzești sunt aproape toate limitate, deci în cazul tău poți tracta da 1100 kg (in nici un caz 1200 fum spui aproape în legalitate nu există) dar mașina trebuie sa fie 1250 maxim pe cântar, asa ai MMA al ansamblul 2350 cum scrie pe talon.
In orice caz în acest moment ești complet în ilegalitate.

Distribuie această postare


Link către postare
Andrei Mircea
în urmă cu 22 ore, Raul G a scris:

Mașinile franțuzești sunt aproape toate limitate, deci în cazul tău poți tracta da 1100 kg (in nici un caz 1200 fum spui aproape în legalitate nu există) dar mașina trebuie sa fie 1250 maxim pe cântar, asa ai MMA al ansamblul 2350 cum scrie pe talon.
In orice caz în acest moment ești complet în ilegalitate.

 

Salut Raul, multumesc pentru raspuns.

 

Sa presupunem ca rulota mea ar avea MMA 1100Kg, in cazul unui control efectuat de politie ( fara ARR ISCTR samd), ei vor aduna MMA-urile din taloane, respectiv masina(1600Kg) si rulota (1100Kg) si voi avea 2700kg in loc de 2350Kg cat e trecut in talon la observati, deci tot ilegal.

 

Incontinuare nu inteleg, de ce e trecut in CI valoarea de 1100Kg tractabil cu dispozitiv de franare, daca ansambiu nu poate depasi 2350Kg.

 

 

Multumesc,

Distribuie această postare


Link către postare
Raul G

Andrei ei se vor daca MMA a rulotei corespunde cu ceea de scrie în talon, în caz ca au dubii su MMA a întregului ansamblu poti fii dus la cântar sa vadă dacă stai în 2350.
MMA a mașinii nu vine însumata cu MMA a rulotei, nu umblii mereu cu mașina la capacitate maxima.
Cum spunea unul printr-o carte, dacă îmi explici ce am vrut sa îți spun îți voi explica mai bine.

Distribuie această postare


Link către postare
Flavius Ivan
în urmă cu 3 ore, Andrei Mircea a scris:

 

Incontinuare nu inteleg, de ce e trecut in CI valoarea de 1100Kg tractabil cu dispozitiv de franare, daca ansambiu nu poate depasi 2350Kg.

 

 

@Andrei Mircea nu mai bine îi întrebi asta direct pe cei de la RAR, printr-o petiție, că doar ei au eliberat CI-ul rulotei?

Distribuie această postare


Link către postare
Vana Petre

Fii binevenit! :salutare!:

Distribuie această postare


Link către postare
Sergiu Prundurel

Bine ai venit pe forum! 

 

Sper sa rezolvi problema cu mma.

Distribuie această postare


Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.