Radu Catalin

Concediu la Ouzouni Beach Camping

28 postări în acest subiect de discuţie despre Concediu la Ouzouni Beach Camping

Concediu la Ouzouni Beach Camping

Radu Catalin

Salutare tuturor,

         Voi incerca in acest post sa descriu in cateva cuvinte experienta pe care am avut-o anul acesta La Ouzouni Beach Camping. Poate s-a mai scris despre acest camping, dar voi incerca sa va prezint cele 2 saptamani prin prisma mea.

        Sa incep... Pentru ca inca din luna martie mi-am rezervat un pit la Ouzouni incepand cu sambata 22.06, cu o zi inainte, vineri, am plecat de serviciu ceva mai devreme, mi-am imbarcat familia si in jurul orei 15 am plecat la drum impreuna cu inca 2 familii de prieteni, acestia fara rulota. Pentru ca pana la Giurgiu sunt cam 360 km pe care i-am facut cam in 6 ore am decis sa ramanem sa dormim la un motel – Prietenia – pentru a pleca mai departe a doua zi.

 

Giurgiu – motel Prietenia -

        Un motel de 2*, de tranzit, dar curat si cu o mancare la restaurant chiar ok. Ce ma ingrozit, pur si simplu: TANTARII !!! Am mai vazut eu astfel de lighioane si in delta, dar atat de multi la un loc, intr-un oras, niciodata. Pur si simplu nu puteai vorbi ! Din fericire in hotel au facut ceva dezinsectie si nu prea intrau. Oricum, am primit aparat si pastila de tantari pentru fiecare camera.

 

       A doua zi, in jur de ora 6 am lasat Romania in urma si am trecut in tara prietena, Bulgaria.

       Prin vama am trecut relativ repede – cam 20 min – dupa care am oprit si am cumparat, cu cardul, vigneta pentru masina – 30 leva – si pentru rulota – 30 leva – de la un automat amplasat intr-o cladire situata pe dreapta, imediat dupa vama.

       Traseul folosit a fost cel clasic, Sofia-Kulata, pe drumuri f.bune, multe din ele reparate proaspat, dar fara adaosuri de bitum care te fac sa-ti sara capul in tavan cand treci peste ele :) ... Am facut traditionalul popas la McDonalds-ul de pe autostrada, acolo unde fiica-mea s-a fotografiat an de an cu clown-ul de pe banca – unii cred ca stiu despre ce e vorba.  Vecinii nostri au mai dat in folosinta o bucatica de autostrada asa incat nu mai e necesar sa ocoliti Blagoevgradul pe centura veche, ci se merge pe autostrada pana la un giratoriu, care face legatura cu drumul national.

        Si... am ajuns cu bine la 2, 5 km de vama elena...era ora 14, 15... si ne-am oprit... Apoi am inaintat un metru... apoi iar pauza... apoi iar un metru... si uite asa cei 2500 m in aprox 3 ore !!! Era vineri dupa-amiza si peste 80 % din masini aveau numere de RO. Va dati seama ce injuraturi auzeai daca deschideai geamul ! Noroc ca erau vreo 34 gr. afara si nu voiam ca AC-ul meu sa raceasca trecatorii :) asa ca tineam geamurile inchise :):)       

       Obiceiul familiei era ca dupa ce trceam in Grecia, sa tragem pe dreapta, sa coboram din masina, sa punem o piesa greceasca la radio-cd, sa fumam o tigara si sa strigam: Vacantaaaaaaa !!!!! Dar in acest an, dupa ce am reusit sa trecem vama, pur si simplu ni s-a taiat cheful :) dar... ne-a revenit pe parcurs...  

       Am ajuns in camping in jur de ora 20. Ne-a intampinat Dimitri, proprietarul, si ne-a condus la parcela 105 pe care o rezervasem pe mail. De ce aceasta parcela ? Pentru ca era suficient de aproape de dusuri/baie, locul de spalat vesela/frigidere si mai era ceva... Dupa indelungi calcule pe Google maps si dupa ce am vazut mai multe poze si filmulete pe net era parcela de pe care aveam cele mai mari sanse sa prind satelitul Thor, fara sa am copaci inalti in fata antenei :)... eram mancat de fiica-mea daca nu avea Disney chanell si alte programe. In plus, si eu voiam sa vad meciurile nationalei de tineret de la CM de fotbal. Asa ca am instalat infrastructura de campare si apoi, admirand un apus superb am trecut la... bere !

 

Despre camping

      Parcelele alocate pentru rulote sunt de 2 tipuri, A si B. Parcela noastra era de tip B si avea dimensiuni aprox. 8 x 6 m. Incapeau rulota, marchiza si in lateral un cort de plasa + masina. Ulterior, masina am parcat-o in afara parcelei eliberand un spatiu important. Ce mi s-a parut foarte tare: toate parcelele erau acoperite la o inaltime de aprox 4 m, pe intreaga suprafata, cu un fel de plasa pentru umbra. In acest fel rulota nu era expusa direct in soare iar la pranz nu erau mai mult de 27 gr. in interior. Fiecare parcela era delimitata de gard viu si avea robinet cu apa in colt, iar in alt colt priza de 220V. Totul foarte curat, greblat, aranjat.

     Toaletele si dusurile: im-pe-ca-bi-le. Singura observatie ar fi ca apa calda era cu adevarat calda dupa ora 23... In cursul zilei era mai mult calduta, spre rece. Problema nu era a barbatilor ci a doamnelor care trebuiau sa se spele pe cap aproape zilnic...dar suportabil.

     Locatia pentru spalat vesela: avea vreo 12 posturi de lucru, lada frigorifica foarte mare si cateva frigidere din acelea cu usa din sticla. Era loc suficient pentru toata lumea. In plus, era plite electrice care functionau cu fise.

Exista si o locatie pentru spalat rufe care avea niste chiuvete cu zolitor si vreo 3-4 masini de spala cu fise.

image009.jpg.429ed1fee86c78cdb7fe430c489ab754.jpg

image012.jpg.62c1f5799244b0f6d8ce01fd95581a33.jpg

image024.jpg.4e02703f522c4838125a71d242ce7536.jpg

image026.jpg.df5d2dc003ac341653693cdaab92d95c.jpg

 

     Plaja: curata, cu nisip fin si umbrele acoperite cu stuf, lata in jur de 30m. Sezlongurile si le aducea fiecare. Apa marii de un verde smarald, cu nisip iar din loc in loc erau cateva pietre mari si plate. Pe o distanta de vreo 10 m era in jur de 1, 20m, apoi era o zona de cativa metri in care atingea cam 2m, apoi se micsora la 1, 20 inca vreo 20 de metri. Pentru copii era raiul pe...mare. Fara alge, iar valurile abia atingeau 0, 5m cand era marea „agitata”. In partea stanga a plajei exista si terasa de la Ouzouni Bungalow unde se poate lua micul dejun – 5 euro/pers -, se poate manca la pranz si seara la preturi decente si sortimente suficiente.

     Exista si un mic magazin cu produse alimentare ambalate si produse industriale de care ai nevoie de regula la rulota si pe care nu le-ai luat de acasa.

In cele 14 zile in care am stat am fost singurul echipaj romanesc, cu o exceptie. La un moment dat a mai aparut o rulota dar care a stat o noapte sau poate doua. Nu critic pe nimeni, dar nu as recomanda acest camping celor obisnuiti cu wild-camping. Si spun asta deoarece la munte cand strigi la nevasta iti poate raspunde si ecoul, dar la mare nu se intampla asta :)

     Atmosfera care domnea in camping era extraordinara. Toata lumea saluta pe toata lumea, se vorbea pe un ton scazut si era o liniste si o pace desavarsite, care erau tulburate uneori doar de jocul copiilor.

image013.jpg.2de95a2b4f86762d80c14534ab1f7ead.jpg

image122.jpg.df9edb9f281189fc4a64a3a43152029f.jpg 

image130.jpg.d02db17b2e1ec79de5a4df53ce2f0980.jpg

   Seara, in general, mergeam in Afythos -15 km-, Kalitheea -20km-, Hanioti -30km. Dar, in prima sambata a fost ceva de groaza pe noul drum expres care merge de la Salonic pana aproape de Kalitheea. Noi ne plangem de V.Prahovei pentru ca ne place sa ne plangem. Pe Kassandra, pe o distanta de cel putin 25 km, pe 2 benzi, s-a circulat bara la bara intreaga zi. Noi, dupa ce am asteptat vreo 20 min sa intram in sirul de masini, ne-am lasat pagubasi si am facut cale intoarsa. Insa „ne-am luat-o” duminica seara, cand grecii se intorceau in Salonic si ne-au trebuit vreo 2 ore sa facem 10 km.

 

Recomand 2 restaurante/taverne pe malul marii: Oceanic Ses in Afythos si Taverna Dias la 1km iesirea din Kalitheea catre Hanioti.

 

        image036.jpg.11c82ecabb103fac3f9b95058ed97731.jpg

 

image040.jpg.71e1f5835c3938c2b0442473c5e3fc99.jpg

 

image112.jpg.ec7646add6df06d0b7f49fce4fe3890f.jpg

 

image114.jpg.d44b2cc31c2fc1176b0ed6b46c325345.jpg

 

Dupa atatea zile in care nu am facut altceva decat baie, plaja, am baut bere – ziua- si coniac cu trabuc – seara - :) a venit si ziua in care, inevitabil, a trebuit sa plecam. Am plecat la 6, 45 din camping si la ora 16, 15 eram la Giurgiu. Traseul ok, fluent, fara incidente. Pe la ora 17, 15 am intrat pe centura Bucurestiului si am iesti spre Urziceni pe la ora 20, 00.... si in tot acest timp nu incetam sa ma intreb: oare de ce nu se iese in strada pentru lucruri care nu se fac si ne dor, dar se iese pentru toate bazaconiile politice, pentru nu stiu ce lozinci si sloganuri, pentru procurori sau cate si mai cate !!!! E o intrebare retorica cu care mi-am ocupat mintea ca tot nu aveam ce face :) Stiu, unii poate m-ar intreba: dar la bulgari nu s-a intamplat la fel ? Ba da, dar acolo s-a intaplat tot din cauza masinilor de RO care in loc sa astepte civilizat la coada, au intrat pe banda de urgenta si in fata gheretelor din vama inercau sa intre in fata ! Noroc ca pe centura Bucurestiului nu exista banda de urgenta, cred ca s-ar dubla timpul de asteptare !   

 

In fine, am povesti cam mult, dar cum poti sintetiza 2 saptamani de vis in cateva cuvinte ?

Vacante placute, domnilor !

  • Like 10
  • Upvote 7

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Catalin Visan

Pe mine m-ai convins. Intr-o zi ne vom „bate” pe parcela 105. Mulțumim de prezentare.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Felicitări pentru vacanța și mulțumim ca ai împărtășit cu noi vacanta voastră.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Felicitări și mulțumim pentru prezentarea de excepție @Radu Catalin ! :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adiciordas

Multumim @Radu Catalin:noroc:

Eu plec la sfarsitul saptamanii spre Nea Moudania-Ozoumi Beach am sa vin cu coplectari despre camping!Am mai jos rezervarea!

 

reservation OUZOUNI BEACH

2 Feb at 18:43

PrintRaw message

Ouzouni Beach <info@ouzounibeach.gr>

To: adiciordas@yahoo.co.uk

Good evening,

We have seen your message for 4 caravan pitches from 15-7 until 22-7.

The free pitches which are close each other are 101, 102, 111 and 110.

They size from every pitch is 6x10 meters.

Are those ok for you?

We will be waiting for your answer,

Anthi Ouzouni.

 

Atasez si lista de preturi aveti in rezervarea mea si adresa de mail.

Ozoumi Beach.jpg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

@Radu Catalin  ... multumim pentru EXCELENTA DESCRIERE !  :OK:

Jos_Palaria.png.7500a041309ed222c47595aebdc55122.png

 

P.S.

Referitor la "circulatia pe drumurile patriei", sunt intru totul deacord ... e un haos total. 

La noi NU SE POATE (inca?). La vecinii bulgari sau la cei din vest , Ungaria e posibil ! De ce ?

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Foarte frumoasa descriere,  @Radu Catalin!

Felicitari!

 

Toate cele bune!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin
29 minute în urmă, Mihai-Arad a scris:

@Radu Catalin  ... multumim pentru EXCELENTA DESCRIERE !  :OK:

Jos_Palaria.png.7500a041309ed222c47595aebdc55122.png

 

P.S.

Referitor la "circulatia pe drumurile patriei", sunt intru totul deacord ... e un haos total. 

La noi NU SE POATE (inca?). La vecinii bulgari sau la cei din vest , Ungaria e posibil ! De ce ?

Stiu eu ce sa zic, @Mihai-Arad ? Daca citim cu atentie istoria ultimilor 150 de ani constatam cu amărăciune ca in afara de tehnologia ultimilor 20 de ani, nu prea s-a schimbat nimic in mentalitatea noastra, ca popor... Din pacate... O spun cu amărăciune, nu din blazare. Eminescu, in calitate de ziarist, a descris in articolele sale năravurile vremurilor de atunci. Daca faceți abstractie de limbajul anilor 1880, nu veti gasi nici o diferență intre problemele societatii de atunci fata de cele contemporane. Cititi prin cate chinuri a trecut până s-a făcut drumul București - Buzău... Cate acuzatii de furt din banii publici dezvaluiau ziarele vremii...

Dar mai avem si noroc 😄... In 20-30 de ani vom circula cu dronele, deci autostrăzile vor deveni inutile !!! 😁 Si sa vezi atunci cum se vor umfla in pene politicienii vremii care vor spune cat de vizionari au fost inaintasii lor din anii 2000 pt ca nu au cheltuit inutil pt autostrazi 😄😄😄

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

Mulțumim! Așa ar trebui sa arate orice camping. Saptamana viitoare plec la camping Laguna, Bulgaria. Sa vedem ce surprize am.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Teo Dragan

Mulțumim pentru informații. Vom pleca și noi la sfârșitul lui august aici. Știți cumva dacă au voie cățeii pe plajă?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin
în urmă cu 6 ore, Teo Dragan a scris:

Mulțumim pentru informații. Vom pleca și noi la sfârșitul lui august aici. Știți cumva dacă au voie cățeii pe plajă?

Da, am vazut catei pe plaja fara probleme. Insa cei de talie mare aveau botnita.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Teo Dragan
29 minute în urmă, Radu Catalin a scris:

Da, am vazut catei pe plaja fara probleme. Insa cei de talie mare aveau botnita.

Multumesc

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Dragos
La 09.07.2019 la 8:01, Adiciordas a scris:

Multumim @Radu Catalin:noroc:

Eu plec la sfarsitul saptamanii spre Nea Moudania-Ozoumi Beach am sa vin cu coplectari despre camping!Am mai jos rezervarea!

 

reservation OUZOUNI BEACH

2 Feb at 18:43

PrintRaw message

Ouzouni Beach <info@ouzounibeach.gr>

To: adiciordas@yahoo.co.uk

Good evening,

We have seen your message for 4 caravan pitches from 15-7 until 22-7.

The free pitches which are close each other are 101, 102, 111 and 110.

They size from every pitch is 6x10 meters.

Are those ok for you?

We will be waiting for your answer,

Anthi Ouzouni.

 

Atasez si lista de preturi aveti in rezervarea mea si adresa de mail.

Ozoumi Beach.jpg

 Vad ca aceasta e o lista de preturi din 2018. E valabila si acum?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin
în urmă cu 6 ore, ANDREI DRAGOS a scris:

 Vad ca aceasta e o lista de preturi din 2018. E valabila si acum?

Nu stiu lista de preturi. Eu am dat pe 13 nopti, 2 adulti, 1 copil = 323 euro, redus pt ca am stat mai mult de 10 zile. Pt cei care au mai intrebat.... nu exista posibilitatea de a alege: fara curent, fara masina, fara apa calda, fara.....etc...etc... Totul e inclus, asta e pretul. Mie mi se pare un pret decent pentru conditiile pe care le ofera.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Andrei Dragos

Imi place sa campez aproape de plaja. Am sanse sa prind un astfel de loc?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin
2 minute în urmă, ANDREI DRAGOS a scris:

Imi place sa campez aproape de plaja. Am sanse sa prind un astfel de loc?

Campingul e fix langa plaja. Acum, nu stiu ce disponibilitati exista atunci cand vei merge tu. Cauta pe youtube si vei gasi un clip facut de un rus, cred, care iti prezinta destul de detaliat campingul. Si uita-te si pe google maps. Practic, de la cea mai indepartata parcela si pana pe plaja nu ai mai mult de 50 m.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adiciordas

Va salut!

Dupa cu va relatam si in postarea anterioara am avut rezervare  facuta in perioada 15/22.07.2019 in campingul Ouzouni Beach  in Nea Moudania Grecia.In dimineata zilei de 14.07.2019 am plecat eu si inca trei echipaje spre Grecia cu unele mici indoiel (cu toate ca vorbisem cu patroana la tel si a spus ca e totul ok)pentru ca mergeam chiar in zona unde a avut loc furtuna aia mediatizata.Am decis sa plecam cu o zi inainte sa facem drumul din doua bucati ca e mai usor si nu e asa stresant, pentru ca nu stiam cat aveam sa stam prin vame.Ruta aleasa a fost Timisoara(Ro)-Nis(SRB)-Skopye(Mk)-Evzoni(Gr)-Ouzouni Beach(Gr).Traseul asta este mai scurt pentru cei din vestul tarii, mai ales ca am mers si pe noua bucata de autostrada deschisa de sarbi pe clisura Grdelica care leaga Nis de Salonic in 3 ore.Drumul a decurs fara peripetii.In prima faza ne-am oprit la Nis intr-o parcare unde am si inoptat, iar a doua zi dimineata am  plecat spre Grecia iar la pranz am ajuns la camping Ouzouni Beach.In fata campingului ne astepta doua fete care ne faceau cu mana sa intram drept nu spre dreapta cum ne arata indicatorul, nestiind ca de fapt sunt 2 campinguri despartite de un gard(unul drept inainte de pe drum, iar al doilea un pic spre dreapta de pe drum).Cum am intrat am spus ca am rezervare pe locurile 101/102 si 110/111 iar ele au spus ca le pare rau ca locurile au fost cam devastate de furtuna si ca au plasa anti soare rupta, si mi-au recomandat alte locuri 46/47 si 50/51.Dupa ce m-am campat, m-am dus sa arunc si eu o privire in camping si atunci de fapt am vazut ca sunt doua campinguri.M-am suparat ca m-au mintit si m-am dus sa le spun ca nu e frumos ce au facut, iar ei mi-au spus ca e alegerea mea daca raman sau ma mut dincolo, doar ca la ei e mai ieftin fata de  partea cealalta si sezlongurile si umbrele gratis, dincolo aveau umbrele din stuf.Am decis cu totii sa ramanem  acolo.Eu am platit 29 euro/zi 3 persoane+rulota+masina+current, locul a fost ok doar ca toaletele si dusurile din capingul celalalt aratau mai bine decat aici(aici dusurile functionau cu fise, primite gratis la receptie) dar si pretul/zi aici era mai mic+sezlongurile si umbrele gratis asa ca se compensau .La intoarcere am venit dintr-o bucata si am facut 14 ore, oprind doar sa alimentam.Ouzouni Beach este un camping frumos linistit, curat(in fiecare seara goleau tomberoanele de gunoi) recomand acest camping la toata lumea, singurul inconvenient este ca in zona nu sunt terase sau magazine decat terasa de pe plaja si magazinul din camping, in rest trebuie mers cu masina, iar cel mai apropiat loc este Nea Poteidaia la 2, 5km si Nea Moudania 4km.                                                                                                                                                                                

20190715_113543.jpg

IMG-20190725-WA0045.jpg

IMG-20190725-WA0046.jpg

IMG_20190715_072541.jpg

IMG_20190715_120317.jpg

IMG_20190715_120320.jpg

IMG_20190715_120327.jpg

IMG_20190717_075304.jpg

IMG_20190717_075401.jpg

IMG_20190717_075409.jpg

IMG_20190717_075454.jpg

IMG_20190717_075615.jpg

IMG_20190718_091124.jpg

IMG_20190718_091202.jpg

IMG_20190718_091226.jpg

IMG_20190718_091456.jpg

IMG_20190718_091501.jpg

IMG_20190718_091511.jpg

IMG_20190718_091536.jpg

IMG_20190718_091547.jpg

IMG_20190718_091550.jpg

IMG_20190718_204605.jpg

IMG_20190723_133142.jpg

IMG_20190723_133201.jpg

IMG_20190723_133305.jpg

IMG_20190723_133319.jpg

IMG_20190723_133349.jpg

IMG_20190723_133355.jpg

IMG_20190723_133418.jpg

IMG_20190723_133437.jpg

IMG_20190723_133450.jpg

IMG_20190723_133458.jpg

IMG_20190723_133512.jpg

IMG_20190723_133525.jpg

IMG_20190723_133535.jpg

IMG_20190723_133540.jpg

IMG_20190723_133600.jpg

IMG_20190723_133652.jpg

IMG_20190723_133736.jpg

IMG_20190723_133745.jpg

IMG_20190723_133919.jpg

IMG_20190723_134215.jpg

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

@Adiciordas  Multumim pentru informatii si poze !

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Multumim @Adiciordas pentru prezentare si poze,  multe vacante minunata va dorim in continuare:salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Nelu Z

Excelenta prezentare.

Mii de multumiri.:multumesc!::bravo:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin

:nedecis: @Adiciordas In campingul in care ai stat tu, au stat prietenii mei dar la bungalow-uri. Ei au fost foarte multumiti de locatie, de altfel si noi desi am stat alaturi ne petreceam mare parte din timp la terasa de pe plaja. Am stat de vorba cu ambii patroni - frati, dealtfel- si mi-am dat seama si de ce si-au despartit afacerea in 1989: cel care are campingul in care ai stat tu - Ouzouni Beach Bungalows - e orientat mai mult pe comercial, la terasa si pe plaja venind si multe persoane din afara campingului, in special in weekend, iar cel care are campingul in care am stat eu - Ouzouni Beach Camping - e un pic mai "taliban" in ce priveste viata intr-un camping... Nu vrea sa-si amestece clientii rulotisti cu alte tipuri de clienti, intrucat, spunea el, rulotistii sunt niste oameni speciali, cu nevoi speciale. Dar, cu siguranta, ambele locatii merita !!!

Multumim pentru impresii !

 

PS Daca ai fost si alaturi, ai vazut ceva distrugeri semnificative in urma furtunii ?

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adiciordas

@Radu Catalin in afara de cateva plase de protectie pentru soare rupte si cateva umbrele acoperite cu stuf de pe plaja smulse altceva nimic!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Dana.c

Este aglomerat tare acest camping?

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Catalin
în urmă cu 8 ore, Dana.c a scris:

Este aglomerat tare acest camping?

Buna @Dana.c

E o intrebare tare generala :) Depinde ce intelegi tu prin aglomerat si depinde mult in ce perioada vei merge. Anul trecut eu am mers din 15 iunie si era ocupat aprox 50%. Mie mi s-a parut ok pt ca nu era nici pustiu, dar nici nu ne calcam pe picioare. Poate daca as merge intr-o perioada cand ar fi ocupat 100% mi s-ar parea si mie cam aglomerat.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.