George B

Sterilizare, Igenizare cu OZON

25 postări în acest subiect de discuţie despre Sterilizare, Igenizare cu OZON

Sterilizare, Igenizare cu OZON

George B

Suntem un START UP si oferim servicii de igenizare, sterilizare cu ozon.

Ozonul este o moleculă formată din 3 atomi de oxigen, O3. Este cel mai robust oxidant cunoscut până în prezent, aspect dovedit stiinţific.

Noi va putem ajuta sa eliminati complet:
* bacteriile, virusii, ciupercile si mucegaiurile, acestea fiind structural distruse de ozon

Ozonul distruge mirosurile de: statut,   mancare gatita, carne stricata,   transpiratie,  fum de tigara,  animale,  fum si ars,  bacteriile si mirosurile provocate de instalatiile de climatizare, etc.

 

Sterilizam rulote, masini, igenizam bazinele de apa (inclusiv sistemul de alimentare de apa).

Folosim cele mai performante generatoare de ozon, generatoarele OzonFix (www.ozonfix.ro)

 

ATENTIE!!! Deoarece mirosurile sunt eliminate complet, inclusiv cele de mucegai, NU vom steriliza rulote pe care le suspectam ca au probleme si sunt de vanzare.

 

Serviciul este disponibil pentru Bucuresti, Pitesti, Curtea de Arges si pe o raza de 30 km fata de acestea.

 

Pentru informatii suplimentare si programari: 0787.46.41.44

 

 

  • Like 11
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Daniel P

Succes @George B:bravo:

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Mult succes @George B

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Silviu Pascu

Succes @George B!  O oferta postata aici  ar fi binevenita :)

 

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

 

Felicitari @George B si mult succes!  :OK:

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Îți urez succes

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B

 Inca un coleg multumit! 

 

IMG_20190913_094949.jpg

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
MARIAN JIANU
în urmă cu 2 ore, George B a scris:

 Inca un coleg multumit! 

 

IMG_20190913_094949.jpg

@George B Cât costă 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B

Salut,  

Sunt cateva varibile ce pot modifica destul de mult costul final. 

In primul rand distanta pana la rulota, in al doilea rand, cine pune la dispozitie energia electrica. In plus, daca se doreste si ozonificarea masinii, se mai face un discount, etc. 

Dar ca un indice, daca rulota este in Bucuresti, Pitești sau Curtea de Arges, iar curentul este asigurat de mine, doar pt rulota costul este de 100 ron, rulota + masina 130. 

 

  • Like 3
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B

Salut,

 

Se pare ca acesta fraza nu este deplin inteleasa. Repet:

"ATENTIE!!! Deoarece mirosurile sunt eliminate complet, inclusiv cele de mucegai, NU vom steriliza rulote pe care le suspectam ca au probleme si sunt de vanzare."

 

Dimineata am fost la un coleg forumist pentru o sterilizare (daca doreste sa lase un feedback, ok, daca nu, eu nu dau nume), ulterior pana in comuna Baneasa (jud Giurgiu) la un "samsar", Viky, Niky, nu prea am inteles bine, ce avea o englezoaica (neinmatriculata) cu grave probleme (infiltratii si mucegai - mult mucegai). Deoarece sunt 90% convins ca o pregatea de vanzare, nu am ozonificat-o,  a.i. am ramas cu amintirea (si costul) drumului (nu mai trecusem demult prin Baneasa :default_big_grin:). M-am inteles sa terminam operatiunea dupa ce rezolva cu infiltratiile. Amin! :amuzat:.

 

So, daca doriti sa facem cunostinta, spuneti direct, macar nu mai aduc cu mine toate cele :). Doar generatorul de mai jos are aproape 20 kg:

image.png.e1cf1b269070b51a2750c7dd81c0353f.png

 

Multumesc pt intelegere!

 

 

  • Like 12
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adalbert Tiberiu

Super tare si felicitari, in sfarsit un om care nu face pentru bani, , orice, , :OK:

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adam Adrian

În prima faza am văzut: sterilizare cu OZN:default_big_grin::default_doh:. Poate fac și eu la primăvară.

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B
în urmă cu 21 ore, Adalbert Tiberiu a scris:

Super tare si felicitari, in sfarsit un om care nu face pentru bani, , orice, , :OK:

Multumesc tizule (sunt si Tiberiu :noroc:) pentru aprecieri, insa mi-ai reamintit cat de mult este glorificata "normalitatea" si cum ne minunam de lucrurile firesti.:tamp:

 

 

 

 

 

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sionut

Am facut si eu, cu aparatul lui George, ozonare la masina nevestii, masina de fumator .

Iese salon :)

 

PS Intre timp trebuie sa fac din nou, tot nu s-a lasat de fumat :)

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Radu Dragulinescu

N-aveam miros de mucegai, dar rulota mea statuse inchisa multe luni de zile inainte sa ajunga in posesia mea. Avea un miros statut, batranicios, care nu iesise nici dupa spalarea tapiseriei, a mochetelor si perdelelor. Cum am citit acest topic l-am si sunat pe @George B si am programat un tratament pentru rulota (inclusiv instalatia de apa) si masini. Rezultatul a fost spectaculos atat pentru masini cat mai ales pentru rulota.

Thank you so much, George!

 

P.S. cat a durat tratamentul am aflat si o serie de mici tips&tricks de la el, foarte folositoare unui incepator ca mine in ale rulotismului.

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adalbert Tiberiu
La 18.09.2019 la 16:58, George B a scris:

Multumesc tizule (sunt si Tiberiu :noroc:) pentru aprecieri, insa mi-ai reamintit cat de mult este glorificata "normalitatea" si cum ne minunam de lucrurile firesti.:tamp:

 

 

 

 

 

 

Din pacte e nasol ca am ajuns sa traim intr-o lume unde , , normalitatea, , a ajuns sa fie ceva wow !!

  • Like 1
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B

Salutare,

 

Preturi noi la start de sezon:

 

- ozonificare rulota + sterilizare instalatie de apa - 120 ron

- ozonificare autorulote + sterilizare instalatie apa - 120 ron

- ozonificare masina la domiciliul clientului (pt Bucuresti deplasarea inclusa in pret) - 85 ron 

 

 

Deplasarea + sursa de energie nu sunt incluse in preturile de mai sus.

 

Toate operatiunile de ozonificare beneficiaza de GARANTIE.

Garantia consta in returnarea totala/partiala a sumei platite sau in repetarea operatiunii de ozonificare fara un cost suplimentar.

 

Se emite bon fiscal si/sau factura.

Pentru informatii suplimentare si programari: 0787 464 144

 

 

  • Like 4
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B

Salut,

 

Din pacate am fost nevoiti sa modificam un pic preturile, astfel noile tarife sunt:

 

- ozonificare rulota + sterilizare instalatie de apa - 150 ron

- ozonificare autorulote + sterilizare instalatie apa - 150 ron

- ozonificare masina la domiciliul clientului (pt Bucuresti deplasarea inclusa in pret) - 85 ron 

 

 

Deplasarea + sursa de energie nu sunt incluse in preturile de mai sus.

 

Toate operatiunile de ozonificare beneficiaza de GARANTIE.

Garantia consta in returnarea totala/partiala a sumei platite sau in repetarea operatiunii de ozonificare fara un cost suplimentar.

 

Se emite bon fiscal si/sau factura.

Pentru informatii suplimentare si programari: 0787 464 144

  • Like 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Adrian Mihai
La 13.09.2019 la 12:32, George B a scris:

Salut,  

Sunt cateva varibile ce pot modifica destul de mult costul final. 

In primul rand distanta pana la rulota, in al doilea rand, cine pune la dispozitie energia electrica. In plus, daca se doreste si ozonificarea masinii, se mai face un discount, etc. 

Dar ca un indice, daca rulota este in Bucuresti, Pitești sau Curtea de Arges, iar curentul este asigurat de mine, doar pt rulota costul este de 100 ron, rulota + masina 130. 

 

buna,

 

vad ca in Sepembrie 2019 oferta rulota plus masina era 130 lei. poti te rog actualiza oferta pt o locatie in Bucuresti fara sursa de curent.

 

multumesc.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B

Deplasare, curent, apa (este necesara pt igenizarea instalatiei) sterilizare rulota + masina (ambele in aceeasi locatie) pentru Bucuresti - 200 ron.

Durata operatiunii este de aproximativ 2 ore.

 

Pentru membrii forumului acordam pentru acest pachet un discount de 10% => 180 ron

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

Salut,  @George B 

 

în urmă cu 17 ore, George B a scris:

Pentru membrii forumului acordam pentru acest pachet un discount de 10% => 180 ron

Multumim pentru oferta ! :noroc:

Oricum procedura in sine foarte-foarte utila.

Pentru cei care au uitat "vremurile in care traim" le amintesc doar atat: ... masina este un veritabil partener, iar in conditiile pandemiei (COVID-19) este insula de siguranta.

Insa, trebuie dezinfectată periodic , profesionist si ... temeinic. Dezinfectarea autoturismului este cu atat mai necesara cu cat in masina transporti membrii familiei (sotia , copii ...).

Interiorul masinii ( auto/rulotei) si portbagajul, prin tot ceea ce transporti acolo, pot sa devina un mijloc nedorit de transmitere a virusurilor si bacteriilor, indiferent ca este sau nu o perioada cu risc epidemic.

  • Like 1
  • Upvote 3

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B
La 5/26/2020 la 8:57, Mihai-Arad a scris:

Oricum procedura in sine foarte-foarte utila.

 

Pentru mai multe detalii legate de sterilizarea masinilor si necesitatea acestor ozonificari,  puteti sa accesati:

https://ozonificare.ro/servicii/igienizare-sterilizare-autoturisme/

 

 

 

 

  • Like 2
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
George B

Salut,

 

Tarife 2021:

 

- ozonificare rulota + sterilizare instalatie de apa - 150 ron

- ozonificare autorulote + sterilizare instalatie apa - 150 ron

- ozonificare masina la domiciliul clientului (pt Bucuresti deplasarea inclusa in pret) - 85 ron 

 

 

Deplasarea + sursa de energie nu sunt incluse in preturile de mai sus.

 

Toate operatiunile de ozonificare beneficiaza de GARANTIE.

Garantia consta in returnarea totala/partiala a sumei platite sau in repetarea operatiunii de ozonificare fara un cost suplimentar.

 

Se emite bon fiscal si/sau factura.

Pentru informatii suplimentare si programari: 0787 464 144

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.