Florin Males

Tv rulota

16 postări în acest subiect de discuţie despre Tv rulota

Tv rulota

Florin Males

Va salut!

Stie cineva o marca de TV care are transformator 12v?Ma intereseaza ceva cu diagonala 55-60cm cu transformator, exclus cele de la Denis .Am gasit ceva pe emag la 400 un stalight dar mi-au trimis unul fara transformator.Eu vreau sa elimin transformatorul si sa ma leg cu el direct la 12v.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Batta Mihai

Modelul asta merge direct la 12 v, are si receptor de satelit.

Philips

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Teo Raducanu

@Florin Males eu am luat de la Emag unul, dar este la 12-220v. Este foarte bun, mai putin sunetul. 

De ce nu il returnezi, intrucat ai dreptul.

Poate nu ai observat ca are mufa pentru 12v.

Modificat de Radu B

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Teo Raducanu
Chiar acum, Teo Raducanu a scris:

@Florin Males eu am luat de la emag unul dar este la 12-220v-este foarte bun mai putin sunetul , are dar ma intelegi.

-de ce nu al returnezi ai dreptul.sau poate nu ai observat ca are mufa pentru 12v.

tv.este tot starlight.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Males
22 minute în urmă, Teo Raducanu a scris:

tv.este tot starlight.

Asta am și facut, am cerut returnarea produsului. Problema e ca nu stiu ce alceva sa caut. Am tot săpat pe internet dar nu am gasit până acum nimic. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Salut, @Florin Males!

 

Eu am cumparat acest model: Tesla 24S306BH (la Ideall pare a fi disponibil - am mai cumparat de la ei produse si sunt de incredere). Eu l-am luat de la eMag, insa acum nu mai este in oferta. Din ce vad acum, nu prea se mai gaseste.

Are unghi larg de vizualizare (178/178) si mufa 12 V. Player-ul sau stie decodare H265, insa la subtitrarile in limba romana nu sunt afisate corect diacriticele. Am corespondat un timp cu "producatorii", insa... :) Mi-au dat un firmare mai recent, dar nu rezolva problema. Dar am un player extern fff bun, cu alimentare tot la 12 V, precum si un HDD extern alimentat tot la 12 V plin cu filme.

Daca vreau sa nu consum mult, ma pot rezuma doar la player-ul TV-ului cu subtitrari in engleza si o selectie riguroasa de filme bune pe un stick incapator!

In privinta sunetului, am luat de la Auchan un sistem 2.1 foarte bun de la Logitec cu alimentare de la USB si este arhisuficient pentru rulota.

  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu
acum o oră, George M. a scris:

Ce player extern folosesti ?

 

Zidoo X9S

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Males
La 07.06.2019 la 20:29, George M. a scris:

Ce player extern folosesti ?

Nu folosesc. Am un dongle tv si fac mirror screen cu telefonul. Am digi online tv, hbo go. Atat e suficient. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Angelo

Salutare. Chiar recomandasem și am văzut acel Starlight la un prieten. Este excelent. Iti trebuie doar un cablu cu mufă de bricheta la un capăt și una pentru intrarea de 12 V din TV! Caută la magazinele specializate în mufe, nu e mai mult de 10-15 lei acel cablu pentru intrarea aia de 12 V pe care TV-ul tău o are! Faci poză la mufă și te duci cu ea la magazin, dacă nu, vezi că există mufele separat, cumperi cablu de 1, 5  pui și o siguranță pe el dacă vrei să fi sigur, dacă știi să-l meșterești și ți-l faci singur! Sunetul e într-adevăr cam ramolit, dar îl poți băga prin boxe dacă ai un CD cu AUX.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Males
La 07.06.2019 la 17:13, Batta Mihai a scris:

Modelul asta merge direct la 12 v, are si receptor de satelit.

Philips

Nu mai e pe stoc deocamdata, nici la review nu sta ok. Mulțumesc de informații. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Males
La 07.06.2019 la 20:15, NRLaurentiu a scris:

Salut, @Florin Males!

 

Eu am cumparat acest model: Tesla 24S306BH (la Ideall pare a fi disponibil - am mai cumparat de la ei produse si sunt de incredere). Eu l-am luat de la eMag, insa acum nu mai este in oferta. Din ce vad acum, nu prea se mai gaseste.

Are unghi larg de vizualizare (178/178) si mufa 12 V. Player-ul sau stie decodare H265, insa la subtitrarile in limba romana nu sunt afisate corect diacriticele. Am corespondat un timp cu "producatorii", insa... :) Mi-au dat un firmare mai recent, dar nu rezolva problema. Dar am un player extern fff bun, cu alimentare tot la 12 V, precum si un HDD extern alimentat tot la 12 V plin cu filme.

Daca vreau sa nu consum mult, ma pot rezuma doar la player-ul TV-ului cu subtitrari in engleza si o selectie riguroasa de filme bune pe un stick incapator!

In privinta sunetului, am luat de la Auchan un sistem 2.1 foarte bun de la Logitec cu alimentare de la USB si este arhisuficient pentru rulota.

Am trimis un mail celor de la ideall, astept confirmarra ca are transformator la 12v.Sper sa fie ok și să-l cumpar. 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

@Florin Males Daca cumperi acel model, are alimentator la 12 V, adica TV-ul are mufa de alimentare cu 12 V!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Florin Males
în urmă cu 22 ore, NRLaurentiu a scris:

@Florin Males Daca cumperi acel model, are alimentator la 12 V, adica TV-ul are mufa de alimentare cu 12 V!

Mulțumesc pentru informații. Am verificat si eu pe niște review video si asa este. Treaba era cam la fel si cu Starlight si când am primit aparatul lucrurile stateau diferit. De asta am zis să-mi confirme ei alimentarea pe 12v.

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Pe scurt: in aceasta gama de TV, Philips nu mai e Philips, e o strutocamila. Meniu oribil. FHD la 22"? :) La ce folos?! Marketing! Pret?! Wow! Si... desi n-am stat sa caut la sursa, sunt aproape sigur ca pentru a avea o imagine normala trebuie sa privesti mai de sus sau, in cel mai rau caz perpendicular si in nici un caz un pic sub el. Adica unghiul de vizualizare se situeaza undeva pe la 170/160 grade.

 

NB: nu sunt fanul niciunei marci!

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
NRLaurentiu

Asa arata eticheta si zona din spate cu mufe:

 

5d0342fa77f95_Tesla1.jpg.6c5157100ff644ea001d0a6e15667738.jpg  5d0342fbc1a95_Tesla2.jpg.f6fcddd1e0b1a40213f4ee6970c1227e.jpg

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.