• Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P

      La o săptămână după Rusalii am comis-o iar la Letca Nouă. 
      Aceiași atmosferă plăcută, vreme frumoasă, distracție și voie bună...
       
    • Daniel P
      de Daniel P

      Anul acesta m-am hotărât și voi petrece sărbătorile de Paște și 1 Mai tot la Letca Nouă. 
      Față de acum un an,  am mai făcut câteva amenajări și îmbunătățiri în locație,  mai am puțin de lucru, dar până atunci sigur vor fi gata de folosință.
      Așadar cine dorește să fie alături de noi, să pregătim ceva la ceaun sau gratar, să bem un pahar de vin sau altceva , va fi binevenit și bineprimit. 
      Singura rugăminte e să-și anunțe prezența aici, unde voi răspunde și la eventuale intrebări...fără telefoane, mesaje private, sms-uri, etc...
      Cum a fost anul trecut...
       
    • Daniel P
      de Daniel P
      În urmă cu 10 zile, alături de  @Flavius Ivan și @Liviu Tataru la Letca Nouă...
      Fără alte comentarii, doar foto ...
       
       
       

























    • Daniel P
      de Daniel P
      Salutare prieteni! 
      Week-endul trecut s-a incheiat seria sarbatorilor de iarna, Boboteaza si Sf. Ioan, pe care le-am petrecut la Letca Noua!
      Au fost alaturi de noi si ne-am bucurat de compania prietenilor dragi @Gabriellaurentiu, @Nicolae, @Alin Opran, Radu fratele meu ( rulotist si el) si vecinul nea Liviu...
      Am inceput de vineri seara cu o bunatate de saramura de pui, lucrata de Gabriel la gratarul de pe remorca sa multifunctionala  si am continuat sambata cu ciorba de vacuta, pomana porcului, cartofi prajiti si cozonac, toate pregatite la locul faptei...
      Despre bauturi, fara numar, reci sau fierte si de toate nationalitalile...unora le-a placut combinatia de tuica cu mandarine foarte mult, nu-i asa Laurentiu? 
      Ne-am distrat, a fost frumos, asa ca in ciuda frigului nu ne-am retras inainte de 03.00 noaptea in prima seara si ora 02.00 urmatoarea noapte...
      Cu gandul la urmatoarea intalnire, le multumesc mult pentru prezenta si atmosfera si va doresc tuturor numai bine si vacante frumoase, indiferent de vreme! 























  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.