Daniel P

Rusalii 2019, la Letca Nouă

35 postări în acest subiect de discuţie despre Rusalii 2019, la Letca Nouă

Rusalii 2019, la Letca Nouă

Daniel P

:salutari:

Cine dorește să petrecem împreună sărbătoarea Rusaliilor și anul acesta, este bine-venit alături de noi la Letca Nouă. :default_emoticons-animated-3:

Avem suficiente condiții pentru buna desfășurare a ostilităților :default_big_grin:, verdeață, soare, umbră, grătar, trepied pentru ceaun și o vatră pentru a sta la foc noaptea, piscină, duș, vitrină frigorifică, tv, muzică, etc, etc...:default_big_grin:

Se anunță și vreme frumoasă, așa că voia bună și distracția vor veni de la sine...:)

  • Like 9
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Marius George

Eu zic prezent. Am sa te rog  sa imi spui ce costuri implica. 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bogdan S

Salutare Daniel, prezent și eu cu Andreea și Patrick, daca mai sunt locuri.

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Salutare 

Fam David (Eugen si Maria) spune prezent!

Dacă timpul va fi frumos restul vine de la sine! Chiar ne-am dori asta daca tot "batem drumul" cu rulota!

Doamne ajuta! :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

Spun și eu prezent !!!!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P
în urmă cu 4 ore, Marius George a scris:

Eu zic prezent. Am sa te rog  sa imi spui ce costuri implica. 

 

Nu vă costă nimic, nu există nici-o taxă.

Insă, pentru că vom sta noaptea până mai târziu în jurul focului, ar fi bine-venite niște resturi de lemne, capete de scândură, cine are pe acasă...că la ultima întâlnire de 1 Mai s-a cam epuizat stocul și aproape că urma să punem pe foc scândura de la gard...:laughing:

Și niște benzină pentru generator ne-ar trebui, ca să suplimentăm pe timpul nopții curentul din baterii, pentru că vom avea destui consumatori: lumini, 3 frigidere, pompă piscină, muzică, tv, etc.

Repet, doar cine vrea și are posibilitatea...:multumesc!:

  • Like 2
  • Upvote 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Cine dorește să vină de joi, o poate face pentru ca @Flavius Ivan va fi acolo începând de miercuri, vă poate deschide poarta și vă va indica locurile unde vă puteți instala. E foarte posibil să ajung și e pe acolo joi și să stau până in jurul orelor 16.00.

Week-endul ce tocmai a trecut, l-am petrecut acolo și mi-am făcut deja "încălzirea" :default_big_grin: ...:58d6c6281fac7_faccinste:

20190606_075756.jpg

20190606_075919.jpg

20190606_080016.jpg

20190606_093514.jpg

20190608_072015.jpg

20190608_105611.jpg

20190608_105911.jpg

20190608_125905.jpg

20190608_195546.jpg

 

20190609_095049.jpg

  • Like 9
  • Upvote 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Fejer Antal

Foarte frumos locatia, arata ingrijit si amenajat cu bun gust. Felicitari @Daniel P:bravo:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G

Foarte frumos, felicitări

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Bucur Daniel

:bravo:  Locația de nota 10+...Felicitari!!!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Eugen David

Daniel, totul arata superb!

Sunt convins ca petrecem foarte bine sărbătoarea de Rusalii! Doamne ajuta sa ajung cu bine!

Asa cum am spus fam David va fi prezentă joi dupa amiaza! 

Sa ne vedem cu bine! Drum bun mie dar si celorlalti colegi! :noroc:

 

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Multumesc pentru aprecieri @Fejer Antal, @Raul G, @Bucur Daniel și @Eugen David:salutare!:

N-ati văzut totul din cele câteva fotografii, dar voi reveni peste putin timp cu o prezentare foto detaliată, care să cuprindă ultimele amenajări la care am lucrat din decembrie până la 1 mai.

Drum bun Eugen și mare atenție să nu uiti țuica aia bună acasă! :laughing::default_109:

  • Like 4

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Marian Popa

Vreme buna si distractie maxima va doresc ! :OK:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Raul G
Multumesc pentru aprecieri [mention=3833]Fejer Antal[/mention], [mention=3832]Raul G[/mention], [mention=4377]Bucur Daniel[/mention] și [mention=64]Eugen David[/mention]! :salutare!:
N-ati văzut totul din cele câteva fotografii, dar voi reveni peste putin timp cu o prezentare foto detaliată, care să cuprindă ultimele amenajări la care am lucrat din decembrie până la 1 mai.
Drum bun Eugen și mare atenție să nu uiti țuica aia bună acasă! :laughing::default_109:
Cu prima ocazie când voi ajunge în România voi trece desigur pe la dumneavoastră
  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Cu mare drag, dar fără "dumneavoastră" ! :salutare!:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Robert Patrick

Va salut, dragi colegi!Am petrecut zile deosebite in repetate randuri alaturi de Daniel si Oli, care de fiecare data ne-au primit cu caldura si ne-au tratat cu ospitalitate maxima.Ar fi o bucurie sa ne revedem la Letca Noua, sa depanam amintiri si sa petrecem impreuna Sarbatoarea Rusaliilor.

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Cu mare placere Robert! Ne bucurăm și vă asteptăm alături de noi! :58d6c6281fac7_faccinste:

 

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sorin S

AMR 8 ore ...În jurul orelor 19.00, cred că suntem in locație .

 

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Mihai-Arad

@Daniel P :salutare!:

 

Distractie placuta celor care petrec sarbatorile de  Rusalii 2019, la Letca Nouă !

:bravo:

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Am început ostilitățile .... 

 

IMG-20190613-WA0000.jpg

IMG-20190613-WA0001.jpg

IMG-20190613-WA0002.jpg

  • Like 9
  • Upvote 5

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Stefan Adam

Ce vă mai place fără mălai ( berea ) ! :OK::bere:

De abia aștept și eu ziua de mâine...

  • Like 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Daniel P

Gata, s-a dat startul! :OK: :bere:

  • Like 6

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Vasile Oae

Ce greu v-o fi.....

Sunt deja invidios pe voi. 

Eu abia azi am primit numărul de înmatriculare și sâmbătă trebuie sa merg sa îmi recuperez copilul de la cămin.

Dar, cum de abia acum îmi încep viața de rulotist, sper sa ajung cu alta ocazie pe acolo. Arată tare bine pentru a rata.

Modificat de Daniel P
  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Sandu Silviu

Distractie placuta!!!

  • Like 1

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
Flavius Ivan

Ne instalăm ...... dar merge și unul mic cu gheață ....

20190613_210236.jpg

20190613_210319.jpg

20190613_210221.jpg

20190613_210224.jpg

20190613_203117.jpg

20190613_210210.jpg

  • Like 5
  • Upvote 2

Distribuie această postare


Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să detii un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Creaza un cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Ai deja un cont de membru? Conecteaza-te aici.

Autentificare în cont

  • Conţinut similar

    • Daniel P
      de Daniel P
      Dragi colegi
      Astăzi 16 octombrie, se implinesc fix 25 de ani de la cununia religioasă care a avut loc pe 16 oct. 1994. Un sfert de secol 
      Motiv pentru care, am hotărât să marcăm evenimentul cum se cuvine, organizând o petrecere la Letca Nouă, ce va dura 4 zile și 4 nopți, alături de rude, colegi si prieteni rulotiști. 
      Va exista si o mică slujbă la biserică sâmbătă la ora 13.00,  ținută în costume naționale, preparate traditionale de sezon gătite la fața locului, ( ciorbe și sarmale la ceaun, pastramă, gratar, mititei ), multă distracție și voie bună. 
      Vremea se anunță superbă, așa că vom da startul mâine seară, joi 17 octombrie, și vom încheia luni .  
      Țineți aproape! 
       
    • Daniel P
      de Daniel P

      La o săptămână după Rusalii am comis-o iar la Letca Nouă. 
      Aceiași atmosferă plăcută, vreme frumoasă, distracție și voie bună...
       
    • Daniel P
      de Daniel P

      Anul acesta m-am hotărât și voi petrece sărbătorile de Paște și 1 Mai tot la Letca Nouă. 
      Față de acum un an,  am mai făcut câteva amenajări și îmbunătățiri în locație,  mai am puțin de lucru, dar până atunci sigur vor fi gata de folosință.
      Așadar cine dorește să fie alături de noi, să pregătim ceva la ceaun sau gratar, să bem un pahar de vin sau altceva , va fi binevenit și bineprimit. 
      Singura rugăminte e să-și anunțe prezența aici, unde voi răspunde și la eventuale intrebări...fără telefoane, mesaje private, sms-uri, etc...
      Cum a fost anul trecut...
       
    • Daniel P
      de Daniel P
      În urmă cu 10 zile, alături de  @Flavius Ivan și @Liviu Tataru la Letca Nouă...
      Fără alte comentarii, doar foto ...
       
       
       

























    • Daniel P
      de Daniel P
      Salutare prieteni! 
      Week-endul trecut s-a incheiat seria sarbatorilor de iarna, Boboteaza si Sf. Ioan, pe care le-am petrecut la Letca Noua!
      Au fost alaturi de noi si ne-am bucurat de compania prietenilor dragi @Gabriellaurentiu, @Nicolae, @Alin Opran, Radu fratele meu ( rulotist si el) si vecinul nea Liviu...
      Am inceput de vineri seara cu o bunatate de saramura de pui, lucrata de Gabriel la gratarul de pe remorca sa multifunctionala  si am continuat sambata cu ciorba de vacuta, pomana porcului, cartofi prajiti si cozonac, toate pregatite la locul faptei...
      Despre bauturi, fara numar, reci sau fierte si de toate nationalitalile...unora le-a placut combinatia de tuica cu mandarine foarte mult, nu-i asa Laurentiu? 
      Ne-am distrat, a fost frumos, asa ca in ciuda frigului nu ne-am retras inainte de 03.00 noaptea in prima seara si ora 02.00 urmatoarea noapte...
      Cu gandul la urmatoarea intalnire, le multumesc mult pentru prezenta si atmosfera si va doresc tuturor numai bine si vacante frumoase, indiferent de vreme! 























  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.