Salutare tuturor! Am programat o plecare in Iunie, in Italia, pentru un scurt concediu. Am vazut ca este deja cineva din Calan, care merge in Italia frecvent si as avea nevoie de cateva amanunte legat de taxele de drum pe care va trebui sa le platesc.  @Eugen David daca te rog frumos, ma poti ajuta cu cateva sfaturi? Tips & Tricks cum le spun americanii  Eu voi pleca din Deva, cu masina cu una bucata nevasta din dotare si 3 bucati copii zurlii. Ideea este ca nu stiu exact cat voi sta, vor fi aprox 7-10 zile. As vrea sa-mi fac o idee,  cat m-ar costa acele taxe si cum e mai convenabil sa platesc, pe o saptamana daca se poate, sau pe 2 saptamani... Daca sunt lucruri pe care crezi ca ar trebui sa le am in vedere, sunt doar ochi si urechi. As fi foarte incantat daca ne putem auzi la un telefon, cred ca asa comunicarea ar fi mult mai usoara. Nr meu este 0721261828. Astept pareri din partea oricui care poate sa ma ajute cu idei. Nu stiu daca e importanta dimensiunea masinii, dar aceasta este un Ford S-Max.   Multumesc frumos