• Conţinut similar

    • Cristian Bednar
      de Cristian Bednar
      Buna ziua dragi colegi rulotisti,
      Vand Volkswagen Touareg din 2012, Euro 5, model fara Ad Blue, in stare perfecta de functionare, complet echipat si pregatit atat de iarna cat si de vara.
      Masina a fost folosita ca masina de familie, sunt al doilea proprietar de aproximativ 40.000 km, istoric complet de service, revizii sau reparatii la zi,
      Echipare: culoare metalizata, piele neagra perforata, jante vara de 20’ cu anvelope NOI Michelin (fabricatie Franta) Latitude Sport si de iarna de 19 cu anvelope Nokian rulate maxim 8000 km, faruri xenon adaptive cu faza lunga automata si sistem de spalare faruri, senzori de parcare fata-spate, camere video 360 grade, pachet R-line, oglinzi laterale electrice, heliomate si rabatabile electric, geamuri fumurii soate, incalzire in stationare webasto cu telecomanda, parbriz incalzit electric, cruise control, volan imbracat in piele sport multifunctional incalzit, alarma, climatizare pe 4 zone, navigatie RNS 850 cu DVD player si magazie de CD/DVD-uri si bluetooth cu sistem de streaming muzica, scaune incalzite si ventilate fata, scaune incalzite spate, scaune electrice fata cu memorie, ornamtente interioare de aluminiu, suspensii pneumatice fata/spate adaptive cu setare de sport/comfort, cruise control, comanda vocala, senzor de ploaie, sistem audio Dyn Audio, presuri cauciuc, pres portbagaj cauciuc, portbagaj actionat electric, oglinda retrovizoare cu functie anti orbire, torpedou climatizat, sistem de separare metalic zona pasageri de portbagaj (grilaj metalic, demontabil), carlig de tractare montat retrofit la VW cu ventilator de 850w schimbat (cel de 600w disponibil in cutie), bancheta spate reglabila si rabatabila. 
      Revizie completa facuta acum 6000 km, placute frana fata cu discuri schimbate si placute spate, toate OEM.
      Masina nu are nevoie de absolut nicio investitie, este masina de familie si a fost intretinuta la cele mai inalte standarde. O schimb datorita trecerii la un model electric.
      Nu sunt interesat de schimburi sau alte propuneri de pret. Se poate vedea in Otopeni, Ilfov.
      Pret pentru colegii rulotisti 16.500 euro, este promovata in alte medii online cu 16.900 euro.














    • Ovidiuflorin
      de Ovidiuflorin
      Buna seara!
       
       VW Touareg cu mma in ansamblu de 6440 iar greutatea pe care o poate remorca de 3500 kg . De ce categorie este nevoie daca tractez o remorca de 3500 kg (fie ea platforma , remorca , rulota ) ? Teoretic din ce inteleg eu din codul rutier ar fi nevoie de categorie B E deoarece autovehiculul tragator are mma pana in 3500 kg iar remorca este mai mare de 750 KG deci categoria E . Deci daca auto tragator este sub 3.5tone iar el trage legal remorca de 3500kg se incadreaza in categorie BE , nu ? 
       
      O alta intrebare : Am inteles ca in viitor(nu stiu sigur daca exista deja) s-ar baga legea sa ai nevoie de tahograf chiar si pentru 3500kg , este adevarat ? Sau se refera doar la cei cu firme de transport ? 
      Cei care fac asta pentru folos propiu, privat au nevoie de tahograf ? 
       
      Multumesc frumos pentru atentie si raspunsuri !
      Seara buna tututor !
    • Serban Ionut
      de Serban Ionut
      Detin un vw Touareg cu motor de 3000cm3
      Cutie manuala 6 trepte
      An 2010
      Trage pe carlig remorcare 3, 5t
      Asa ca rulota chiar nu stiu cand o am sau nu dupa mine . Insesizabil.
      Mult respect 
    • Silviu Pascu
      de Silviu Pascu
      Salutare!
       
      Au trecut deja 3 luni de la achizitie si nu ma satur de ea! Stiu, este doar o masina..... ar spune unii :))
      Este vorba de un Volsksvagen Touareg II facelift - an 2015 luna Iulie.
      "Ultimul mare Touareg' vine cu un motor V6, 3000 cilindree, cutie 8 rapoarte,  cuplu extraordinar, suspensie pneumatica si 3500 kg remorcabil. 
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       







  • Activi pe această pagină   0 membri

    Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.